اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل timestep در پروتیوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل timestep در پروتیوس

این برنامه شمارنده از 0 تا 99 هست.
    وقتی برنامه رو اجرا میکنم ازم خطا میگیره:
    timestep is too short
    شما هم یه نگاه بش بندازین ببینین میفهمین چشه؟؟؟؟؟ :sad:

http://www.4shared.com/file/14038662/57d24edf/0-99.html
    اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

پاسخ : مشکل timestep در پروتیوس

سلام
    برای من این خطا رو نمیگیره و اجرا میشه.منتها اعداد روی هم دیگه نمایش داده میشن و چشمک میزنن.( البته بعد از Pullup کردن پورت D )

دیدگاه

آقا من فایل رو دستکاری کرده بودم.این رو تست کنید :mrgreen:
      http://www.4shared.com/file/14087644/a334a82f/new_0-99.html

دیدگاه

بازم سلام
        مشکلش تقریباً حل شده. ولی هنوز یکم چشمک میزنن. فکر کنم باید سرعت رفرش رو بالا ببرید.
        موفق باشی

دیدگاه

یعنی واسه شما خطا نمیگیره که time step is too short ؟؟؟؟؟
          آخه مشکل من تو همون سرعت رفرش بالاست که خطا میگیره!

دیدگاه

نه........ از همون اول هم نمیگرفت! من از ورژن 6.9SP5 استفاده میکنم.
            بهترین کار اینه که عملاً مدار رو بسازی و نتیجه رو ببینی.
            کلاً پروتیوس از همون اول توی شبیه سازی رفرش سون سگمنت و دات ماتریس مشکل داشته و داره.

دیدگاه

من اینو عملی جواب گرفته بودم.میخواستم تو پروتیوس تستش کنم.
              عجیبه از من خطا میگیره!!

دیدگاه

سلام.

2 پارامتر شبیه سازی متقابل (Interactive Simulation) را کنترل می کند:
                1) Animation Frame Rate (یا Frame Per Second در شکل فوق): در حقیقت تعداد دفعات تازه کردن (Refresh) صفحه شماتیک در هر ثانیه را مشخص می کند. یا به عبارتی دیگر مشخص کننده تعداد تصاویر (Frame) نمایش داده شده در هر ثانیه از شبیه سازی می باشد. هر چه مقدار این قسمت پائین تر باشد، سرعت شبیه سازی پائین تر خواهد بود وبالعکس هر چه مقدار این فرکانس بیشتر باشد، سرعت شبیه سازی بالاتر خواهد بود. در سیستم های عامل 95/98 استفاده از فرکانس بالای 20Hz بیهوده است.

2) گام زمانی شبیه سازی (Animation time step یا همان Time step Per Frame): مشخص کننده زمان اجرای شبیه سازی به ازای هر تصویر (Frame) می باشد. با استفاده از این قسمت می توانید مداراتی که با سرعتی بالایی عمل می کنند را مجبور کنید تا با سرعت کمتری شبیه سازی شوند تا بتوانید نحوه عملکرد آن ها را بررسی کنیدو یا سرعت مداراتی که با سرعت کم عمل می کند را افزایش دهید. توجه کنید که تغییر سرعت عملکرد مدارات تنها در محیط Proteus (محیط مجازی) در حین شبیه سازی ممکن است، در عمل مدار با سرعت معمول خود کار خواهد کرد. معمولاً رابطه مقدار گام زمانی شبیه سازی، معکوس مقدار Animation Frame Rate می باشد. همانند رابطه فرکانس و دوره تناوب.
                نکته دیگر این که گام زمانی وارد شده علاوه بر رابطه گفته شده، مقداری دلخواه است. اما باید CPU رایانه شما توانایی محاسبه پیشامدهای مربوط به شبیه سازی را در زمان مشخص شده داشته باشد. در حین شبیه سازی درصدی از CPU که مشغول محاسبه پیشامد های شبیه سازی می باشد، در کنار نوار کنترل نمایش داده می شود.

در صورتی که CPU شما توانایی محاسبات مربوطه را در زمان معین شده نداسته باشد، در این صورت درصد نشان داده شده در این قسمت 100% می باشد.

Single Step Time: گام زمانی شبیه سازی مدار در هنگام استفاده از Step ( ) در نوار کنترل را مشخص می کند. یعنی هر گام از شبیه سازی با مقدار مشخص شده در این قسمت اجرا خواهد شد. برای مثال اگر مقدار این قسمت 2 ثانیه باشد، با هر بار اجرای دستور Step، 2 ثانیه از شبیه سازی اجرا خواهد شد.

در صورتی قصد شبیه سازی مداری را دارید که دارای سرعت بالایی می باشد، نکات زیر را بخاطر بسپارید:

1) CPU رایانه شما توانایی انجام محاسبات مربوط به شبیه سازی را در هر زمان مشخص شده نخواهد داشت و از طرفی Proteus VSM در صورت عدم تکمیل محاسبات مربوط به شبیه سازی، سرعت شبیه سازی را کاهش خواهد داد تا شبیه سازی آرامتر ولی بدون اشکال اجرا شود. یعنی در صورتی که CPU توانایی انجام شبیه سازی در زمان مشخص شده را نداشته باشد، سرعت شبیه سازی کاهش داده خواهد شد.
                2) مدل های آنالوگ قطعات با سرعت کمتری در مقایسه با مدل های دیجیتال شبیه سازی می شوند. در یک رایانه با قدرت CPU بالا می توانید مدارات دیجیتال را با فرکانس های چندین MHz شبیه سازی کنید. این در حالی است که مدارات الکترونیکی آنالوگ حداکثر در فرکانس های 10-20 KHz شبیه سازی خواهند شد.

Max. SPICE Timestep: مشخص کننده گام زمانی داخلی ProSipce می باشد.
                BNTSTBNT

دیدگاه

آقا یاشار دستت درد نکنه از توضیحات خوبتون.
                  من همین مدار رو با 6.9 که اجرا میکردم بعد 1 ثانیه خطا میداد ولی با 7.1 که اجرا میکنم تا 50 ثانیه جواب میده!!
                  بازم بش ور میرم ببینم چی میشه.

دیدگاه

سلام. اگه بتونیم کمک کنیم، خوشحال میشیم.
                    BNTSTBNT

دیدگاه

من هر مقداری که به این پارامتر ها می دم پروتئوس مشکل داره ، برای یک برنامه خیلی ساده که مدارش فقط یه دونه pic داره ایراد میگیره ، حتی کریستال هم برای میکروم نذاشتم!
                      timrstep=0
                      من نمی دونم حالا این تایم استپی که میگه چیه چون من اصلا مقدار صفر تو تنظیمات ندارم!
                      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X