اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاااااخیر زمانی!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاااااخیر زمانی!!!

سلام
    :question: :question:میخوام از یه موج سینوسی که دارم یه موج سینوسی دیگه که با موج من اختلاف فاز داشته باشه،به دست بیارم.که این اختلاف فاز قابل تنظیم باشه.
    یه مدار میخوام که واسه موج سینوسیم،تاخیر ایجاد کنه ...کسی پیشنهادر داره؟؟؟یکم فوریه.
    me@baran

پاسخ : تاااااخیر زمانی!!!

نوشته اصلی توسط ava1988
    سلام
    :question: :question:میخوام از یه موج سینوسی که دارم یه موج سینوسی دیگه که با موج من اختلاف فاز داشته باشه،به دست بیارم.که این اختلاف فاز قابل تنظیم باشه.
    یه مدار میخوام که واسه موج سینوسیم،تاخیر ایجاد کنه ...کسی پیشنهادر داره؟؟؟یکم فوریه.
    سلام
    دوست عزیز شما می خواهید یک کسینوس فی متر درست کنید. شما باید دو موج را توسط پ امپ به یک موج مربعی تبدیل کنید اگر فرکانس شما بالا است حتما از CA3140 یا ca3130 استفاده کنید.
    بعد که دو تا سیگنال را به مربعی تبدیل کردید هر دو سیگنال را به پایه ها اینتراپت میکر وصل کنید هر وقفه ای زود تر اتفاق افتاد تایمر را استارت و با وقفه ی دیگر تایمر را استوپ کنید حالا شما فاصله اختلاف فاز را دارید. حالا فرکانس سیگنالهای ورودی باید حتما برابر باشند چون اگر یکی نباشه اختلاف فاز معنی پیدا نمی کند حالا فرکانس اصلی سیگنال ورودی را تقسیم بر زمانی که توسط تایمر محاسبه کردید میکنید بعد در 360 ضرب می کنید و فی بدست می آید.
    به همین راحتی می تونی اختلاف فاز را محاسبه کنید.
    در ضمن اگر در سایت سرچ کنی کسینوس فی متر مطالب زیادی دستگیرت میشه.
    موفق باشید

دیدگاه

یک آیسی در این رابطه در بازار موجوده که اسمش اگه اشتباه نکنم باید IR21 باشه.با میکرو هم میتونی راه بندازیش.ولی خودم اصلا تا حالا باهاش کارنکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
        سلام
        دوست عزیز شما می خواهید یک کسینوس فی متر درست کنید. شما باید دو موج را توسط پ امپ به یک موج مربعی تبدیل کنید اگر فرکانس شما بالا است حتما از CA3140 یا ca3130 استفاده کنید.
        بعد که دو تا سیگنال را به مربعی تبدیل کردید هر دو سیگنال را به پایه ها اینتراپت میکر وصل کنید هر وقفه ای زود تر اتفاق افتاد تایمر را استارت و با وقفه ی دیگر تایمر را استوپ کنید حالا شما فاصله اختلاف فاز را دارید. حالا فرکانس سیگنالهای ورودی باید حتما برابر باشند چون اگر یکی نباشه اختلاف فاز معنی پیدا نمی کند حالا فرکانس اصلی سیگنال ورودی را تقسیم بر زمانی که توسط تایمر محاسبه کردید میکنید بعد در 360 ضرب می کنید و فی بدست می آید.
        به همین راحتی می تونی اختلاف فاز را محاسبه کنید.
        در ضمن اگر در سایت سرچ کنی کسینوس فی متر مطالب زیادی دستگیرت میشه.
        موفق باشید
        با تشکر...اما من کسینوس فی متر نمیخوام بسازم.در واقع من یک سیگنال ژنراتور دارم که میخوام برای موج سینوسی دو خروجی داشته باشم که با هم اختلاف فاز داشته باشن...ممنون میشم اگه راهنمایی کنین. :smile:
        me@baran

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X