اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لامپ 12 ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لامپ 12 ولتی

سلام

دیروز از لاله زار 5 تا لامپ 12 ولتی خریدم. یعنی روی قوطیش نوشته 12V. ظاهر لامپ ها عین لامپ 220 ولتی است یعنی به سرپیچ متصل میشه و حبابی است. و رووش نوشته 60 وات.
    سوال اینه که یعنی چی 12 ولت؟ آیا 2 ولت DC است یا AC؟ آیا منظورش RMs است یا پیک ولتاژ؟
    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

پاسخ : لامپ 12 ولتی

قاعدتاً باید DC باشه و از یه مدار سوئیچینگ استفاده کرده باشه.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminr67
      سلام

دیروز از لاله زار 5 تا لامپ 12 ولتی خریدم. یعنی روی قوطیش نوشته 12V. ظاهر لامپ ها عین لامپ 220 ولتی است یعنی به سرپیچ متصل میشه و حبابی است. و رووش نوشته 60 وات.
      سوال اینه که یعنی چی 12 ولت؟ آیا 12 ولت DC است یا AC؟ آیا منظورش RMs است یا پیک ولتاژ؟
      باید 12 ولت دی سی باشند که معادل 12 ولت rms هست
      ولی خودمونیم جریان زیادی میکشند 5 آمپر :eek:

دیدگاه

ممکنه
        ولی آخه لامپ حبابی بزرگ است و سیم تنگستن تووش هست میگم نکنه AC باشه و باید برم ترانس بخرم براش؟
        یعنی ترانس 220 به 12.
        بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
        "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

دیدگاه

با این اوصاف DC یا AC بودنش فرقی نداره. مثل لامپ چراغ ماشین میمونه. لامپ چراغ جلو 55 واته.البته قدیمی هاش.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

دایی جان
            خودت نمی دونی چی خریدی؟! :biggrin:
            خب اصلا واسه چی خریدی؟ پول اضافه داشتی؟ :icon_razz:
            لامپهای رشته ای در ولتاژهای متفاوت ساخته میشن و ACآ‌ یا DC بودن تغذیه اونها تاثیری در کارشون نداره.
            اگه لامپ کم مصرف می خریدی ممکن بود مجبور بشی از إ¾ِDC استفاده کنی اگه تو ورودیش پل دیود نداشت.
            به هرحال نگران نباش به هرچی بزنی روشن میشه.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X