اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیکدر ریموت های رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیکدر ریموت های رادیویی

سلام دوستان ی موضوعی به ذهنم رسید گفتم که با شما هم در میون بزارم راستش من میخواستم راجب ریموت های رادیویی یا همون ریموت های لرنینگ بیشتر تحقیق کنم و هدف اصلیم هم دیکد کردن این ریموت هاست که خیلی از جاها کاربرد داره ،حالا از دوستایی که در این زمینه اطلاعات دارند میخوام که تو این بحث شرکت کنند منم هر چی بدونم میگم که به ی نتیجه برسیم
    نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

پاسخ : دیکدر ریموت های رادیویی

ریموت کنترل های ۴ کلیده ای در بازار وجود دارندبه نام ریموت های لرن "Learn" . هر کدام از این ریموت ها کد مخصوص خودشان را دارند چون با OTP "one time programmable" Encoder اطلاعات ارسالی را کد گذاری می کنند OTP Encoder چیپ هایی هستند که در ریموت های فرسنده قرار دارند و وقتی شما کلیدی را فشار می دهید کد آدرس ریموت به اضافه کد کلید فشرده شده را به ماژول فرسنده رادیویی می دهد تا اطلاعات برای گیرنده اسال شود .
    برای اینکه هر ریموت را به گیرنده معرفی کنیم که اصطلاحا می گویند لرن کنیم باید در مدار گیرنده از کنترل کننده ای استفاده کنیم که بتواند اطلاعات دریافتی را دیکد کند که بهترین گزینه استفاده از یک میکروکنترلر می باشد وظیفه میکروکنترلر این می باشد که اطلاعاتش را از ماژول گیرنده رادیویی دریافت کرده و از بین نویز محیط و امواج مختلف و زیادی که در محیط وجود دارند اطلاعات درست فرسنده خود را بگیرد و آنها را دیکد کند تا بتواند تشخیص دهد اولا اطلاعات ارسالی مجاز می باشند یعنی فرسنده به گیرنده معرفی شده باشد دوما چه کلید یا کلید هایی فشرده شده است و در انتها فرمان مربوطه را صادر بکند . خوب تا اینجا تقریبا تا جایی کهمیدونستم توضیح دادم که ماجرای کار ریموت های لرن از چه قرار می باشد
    حالا کسی هست که بدون برای دریافت اطلاعات این ریموت ها از چه ماژولی باید استفاده کرد و طریقه برنامه نویسیش چطوریه

دیدگاه

در کل دوتا فرکانس دارند 433و315 که میتونید از هر کدام از گیرندها با این فرکانس استفاده کنید البته باید هم فرستنده و هم گیرنده هم فرکانس باشند در ضمن برای دیکد کردن هم باید از روش منچستر استفاده کنید
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
        در کل دوتا فرکانس دارند 433و315 که میتونید از هر کدام از گیرندها با این فرکانس استفاده کنید البته باید هم فرستنده و هم گیرنده هم فرکانس باشند در ضمن برای دیکد کردن هم باید از روش منچستر استفاده کنید
        سلام دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید،گیرنده این ریموت ها چی باید باشه ،روش منچستر یعنی چی؟لطفا کامل توضیح بدید.
        دوستان یعنی هیچ کس به این بحث علاقه نداره اساتید و مدیران محترم

دیدگاه

منم از این چیز های رادیویی خوشم میاد ولی فعلا یه چیز بهتر پیدا کردم ZigBee
          با آیسی های AT86RF231 میشه این کار رو کرد :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
            منم از این چیز های رادیویی خوشم میاد ولی فعلا یه چیز بهتر پیدا کردم ZigBee
            با آیسی های AT86RF231 میشه این کار رو کرد :rolleyes:
            آقا خواهشا نسیه صحبت نکنید آقا شهریار لطفا راجب این آی سی بیشتر توضیح بدید یعنی اینها ریموت های رادیویی را دیکد میکنند
            تو ی مجله خوندم که برای دریافت اطلاعات از این ریموت ها باید از ماژول های مخابراتی و یکی دوتا آی سی جانبی استفاده کرد ولی بیشتر از این توضیح نداده بود

دیدگاه

ما که با هم دعوا نداریم که
              این IC ها از طریق پروتکل SPI اگه اشتباه نکرده باشم با میکروکنترلر ارتباط برقرار میکننداز این IC ها برای انتقال اطلاعات استفاده میشود در فرکانس کاری 700/800/900 MHz و 2.4 GHz کار میکنند با استفاده از این ماژول فقط نیاز به یه آنتن و یه سری خازن فکر کنم برای دکوپله باشه نیاز دارید

دیدگاه

ما که با هم دعوا نداریم که
                این IC ها از طریق پروتکل SPI اگه اشتباه نکرده باشم با میکروکنترلر ارتباط برقرار میکننداز این IC ها برای انتقال اطلاعات استفاده میشود در فرکانس کاری 700/800/900 MHz و 2.4 GHz کار میکنند با استفاده از این ماژول فقط نیاز به یه آنتن و یه سری خازن فکر کنم برای دکوپله باشه نیاز دارید
                دوست عزیز عکس یا مداری از این آی سی دارید که بتونه منو کمک کنه،اساتید هنوز کسه دیگه ای از این بحث خوشش نیومده

دیدگاه

اگه قرار در مورد ریموتهای لرنینگ بحث کنیم بهتره بحث به بیراه نره چون زیگبی ربطی به این مورد نداره
                  من خودم زیگبی رو خیلی دوست دارم بهتره یه تاپیک جدید براش بزنید

در مورد گیرنده هم میتونید از همین ماژولهای گیرندهایی که تو بازار هست استفاده کنیدفقط باید فرکانسش با ریموت یکی باشه بیشتر ریموتها 315 هستند ولی 433 هم بینشون هست
                  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
                    اگه قرار در مورد ریموتهای لرنینگ بحث کنیم بهتره بحث به بیراه نره چون زیگبی ربطی به این مورد نداره
                    من خودم زیگبی رو خیلی دوست دارم بهتره یه تاپیک جدید براش بزنید

در مورد گیرنده هم میتونید از همین ماژولهای گیرندهایی که تو بازار هست استفاده کنیدفقط باید فرکانسش با ریموت یکی باشه بیشتر ریموتها 315 هستند ولی 433 هم بینشون هست
                    روی خود ریموت چیزی نوشته که متوجه بشیم 315 هستش یا 433 ،برای ماژول گیرنده مثلا از ASK استفاده کنیم خوبه،من اسم ماژولها رو نمیدونم اگه امکان داره راجب این موضوع هم صحبت کنید نوع ماژول ونحوه اتصال اون به میکرو ممنون

دیدگاه

راستش منابع زیادی نیست ولی این بد نیست
                      http://www.atmel.com/dyn/resources/p...ts/doc8158.pdf
                      من نفهمیدم چرا به این ماژول ها میگن لرنینگ؟اخرش میخواهید انتقال اطلاعات کنید یا کنترل از راه دور داشته باشید؟

دیدگاه

راستش منابع زیادی نیست ولی این بد نیست
                        http://www.atmel.com/dyn/resources/p...ts/doc8158.pdf
                        من نفهمیدم چرا به این ماژول ها میگن لرنینگ؟اخرش میخواهید انتقال اطلاعات کنید یا کنترل از راه دور داشته باشید؟
                        آقا شهریار از این که به فکر منی و داری تو این بحث شرکت میکنی ممنون اما مطلبی که گذاشتی چیزی نداشت،تمام گیر من تو اینه که چطور باید اطلاعاتو از این ریموت ها گرفت یعنی گیرندش چی میتونه باشه و نحوه اتصالش به میکرو چه جوریه آیا کسی هست که منو راهنمایی کنه؟ :cry2:

دیدگاه

یه سوال مگه این ماژول ها PT2262 و PT2272 نیستند؟یه عکس ازش بزارید ببینم مدارش چیه :agree:

دیدگاه

یه سوال مگه این ماژول ها PT2262 و PT2272 نیستند؟یه عکس ازش بزارید ببینم مدارش چیه :agree:
                            آقا شهریار اینم چندتا مدار از pt2227 ,pt2226 اما فکر نمیکنم بتونه کمکی بکنه

دیدگاه

یعنی مدار لرنیبل اینه؟من یه بار اینا رو با از این ماژول های ساده راه انداختم بد نبود ولی حیف که لچش رو پیدا نکردم منظورم L6 هست چون نوع M بود هی LED ها چشمک میزدند ولی یه مقدار کند بودند oo: اینا طرز کارشون سادست در سه فرکانس مدولاسیون کار میکنند نمیدونم اینو چجوری بگم ولی به فرکانس ماژول ربطی نداره به غیر از این 12 تا پایه دارند که هم میتونه آدرس باشه هم دیتا حداکثر دیتا 6 بیته تازه به صورت Tri State هستند یعنی شما میتونی با 6 بیت دیتا 6^3
                              صورت میشه کد کرد حالا اون فرکانس هم اضافه کنید... من فکر کنم لرنیبل همین باشه حالا اگه عکسی ازش دارید بزارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X