اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در موردفرمهای نرم افزار #C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در موردفرمهای نرم افزار #C

با سلام
    چگونه می شه بین دو فرم MDI در #C ارتباط برقرار کرد...... اصلآ این کار امکان داره لطفآ راهنمایی کنید.

با تشکر :rolleyes:

پاسخ : سئوال در موردفرمهای نرم افزار #C

سلام
    میشه بگین منظور از ارتباط دقیقآ چیه؟

دیدگاه

منظورم اینه که وقتی دو فرم MDI ایجاد کردیم، کاراکتر یا رشتهایی رو بین دو فرم ردوبدل کنیم .
      مثلآ فرم اول محاسباتی انجام میده و نتیجه رو به فرم دوم میفرسته ، تا فرم دوم از اون برای محاسبه های جدید استفاده کنه.

با تشکر

دیدگاه

سلام.
        من درس برنامه نویسی نخوندم ولی برای همچین کارهایی میشه مثلا یه کلاس برای متغییر های مشترک درست کرد، بعد محاسبات رو همه رو اونجا انجام داد و داده ها رو هم اونجا ذخیره کرد به صورتی که قابل مشاهده برای بقیه کلاس ها باشه.

تا جایی که من سواد دارم هر فروم خودش یه کلاسه، اگه بشه متغییر مورد نظر رو به صورت پابلیک تعریف کرد شاید بشه توسط فروم دیگه به اون دسترسی پیدا کرد.
        موفق باشید.
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

با سلام
          نوشته اصلی توسط محمد نحوی
          سلام.
          من درس برنامه نویسی نخوندم ولی برای همچین کارهایی میشه مثلا یه کلاس برای متغییر های مشترک درست کرد، بعد محاسبات رو همه رو اونجا انجام داد و داده ها رو هم اونجا ذخیره کرد به صورتی که قابل مشاهده برای بقیه کلاس ها باشه.

تا جایی که من سواد دارم هر فروم خودش یه کلاسه، اگه بشه متغییر مورد نظر رو به صورت پابلیک تعریف کرد شاید بشه توسط فروم دیگه به اون دسترسی پیدا کرد.
          موفق باشید.
          با سلام
          حرف شما کاملآ درسته. کافیه داخل هر فرم یک متغیر و یامتدی پابلیک تعریف کنیم تا توسط فرم والد قابل شناسایی باشه. اما همونطور که می دونید، تعریف یک MDI ، داخل یک رویداد انجام میشه وهمین متغیرهایی که ما پابلیک تعریف کردیم ،فقط داخل همین رویداد قابل دسترسیه، که اون هم درست زمان تعریف فرمه،و کاربردی نداره ودر جاهای دیگه ی برنامه نمیشه ازش استفاده کرد.

ازاینکه توجه کردیدممنونم :rolleyes:

دیدگاه

سلام
            به نظر من میشه یک فایل text موقت ایجاد و نتایج را در آن وارد کرد ، بعد از فرم بعدی این نتایج را فراخوانی نمود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TB
              سلام
              به نظر من میشه یک فایل text موقت ایجاد و نتایج را در آن وارد کرد ، بعد از فرم بعدی این نتایج را فراخوانی نمود.
              باسلام
              فکر کنم روش خوبی باشه فقط شاید برنامه رو کمی کند کنه. ولی حتمآ روش های سریعتری هم هست.
              خیلی ممنون که توجه کردید. اگه روش دیگه ای بنظرتون اومد خوشحال میشم بمن بگین.

با تشکر(امتیاز+) :rolleyes:

دیدگاه

سلام
                توی c و c++ برای چنین مشکلی از دو تابع زیر استفاده می شود:
                char * getenv(const char* name) stdlib.h
                int putenv(const char* name) stdlib.h
                کار این توابع اینه که از طریق سیستم عامل یک خانه از حافظه با نام name رو در اختیار همه ی برنامه ها قرار می ده (سرعتش هم مصلماً زیاده). C# کار نکردم ولی شاید این توابع بدردت بخوره!

یه روش دیگه هم اینه که مقدار return شده از برنامه ی قبل رو به ورودی برنامه ی بعد میدن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kmisagh
                  سلام
                  توی c و c++ برای چنین مشکلی از دو تابع زیر استفاده می شود:
                  char * getenv(const char* name) stdlib.h
                  int putenv(const char* name) stdlib.h
                  کار این توابع اینه که از طریق سیستم عامل یک خانه از حافظه با نام name رو در اختیار همه ی برنامه ها قرار می ده (سرعتش هم مصلماً زیاده). C# کار نکردم ولی شاید این توابع بدردت بخوره!

یه روش دیگه هم اینه که مقدار return شده از برنامه ی قبل رو به ورودی برنامه ی بعد میدن.
                  با سلام
                  روی این توابعی که گفتید کار میکنم ، شاید #C هم داشته باشه :rolleyes:

با تشکر(امتیاز +)

دیدگاه

سلام
                    اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم شما می خواهید مقدار یک متغیر یا یه پروپرتی که داخل فرم MDI هست رو توسط یک ایونت که داخل یه ChildForm هست عوض کنید.

اگه این کارو بخواید بکنید باید از delegate ها استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ElectronAzad
                      سلام
                      اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم شما می خواهید مقدار یک متغیر یا یه پروپرتی که داخل فرم MDI هست رو توسط یک ایونت که داخل یه ChildForm هست عوض کنید.

اگه این کارو بخواید بکنید باید از delegate ها استفاده کنید.
                      سلام
                      پروژه رو با یه روش دیگه تحویل دادم، ولی خوشحال می شم یاد بگیرم.
                      از توجه شما ممنونم(امتیاز +)

دیدگاه

سلام!

من یه مثال ساده نوشتم که طرز کار با یک دلیگیت رو نشون میده.مثال با سی شارپ 2005 هستش.
                        http://s000.tinyupload.com/?file_id=55377844753542444067

ابتدا یک delegate به صورت public داخل namespace پروژه تعریف میکنیم.این دلیگیت میتونه ورودی هم بگیره من برای مثال یک ورودی از نوع استرینگ واسش گذاشتم. من این delegate رو داخل یک فایل جدا تعریف کردم . میشه اونو داخل فایل کد ParentForm هم تعریف کرد فقط باید داخل فضای نامی پروژه باشه. بعد داخل فرمی که می خاید یک ایونت رو فراخوانی کنید که اینجا چیلدفرم هستش یک ایونت از نوع دلیگیت نام برده تعریف می کنید.حالا شما می تونید این ایونت رو فراخونی کنید با ورودی تعریف شده. داخل فرم پدر باید یک تابع تعریف کنیم تا ایونت چیلدفرم اونو فراخونی کنه . مثالو ببین می فهمی چی به چیه.

موفق باشی!

دیدگاه

سلام

من تازه این تاپیکو دیدم

ببخشید که سوال بیربط میپرسم.

نوشته اصلی توسط لیدا
                          با سلام
                          روی این توابعی که گفتید کار میکنم ، شاید #C هم داشته باشه :rolleyes:
                          با تشکر(امتیاز +)
                          این امتیاز + یعنی چی؟
                          آیا فایده ای هم داره که استفاده ش کردین؟

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام ببخشید من مدتی نمیتونستم آنلاین بشم حالا خوشحال می شم ادامه بدیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X