اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در کیفیت صوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در کیفیت صوت

سلام و خسته نباشید به بچه های سایت

من میخوام ار فیش خروجی صدای کامپیوتر صدا را دریافت و به میکرو بدم و اونو با pmw یا dac بعد از انجام عملیات روی صدا باز سازی کنم ولی در حالت عادی که خروجی کامپبوتر را به ADC میدم کیفیت زیاد خوب نیست . فکر کنم دامنه اون زیاد هست .( صدا را مستقیم به adc میدم )
    تقویت کننده من lm386 هست و مشکل 100% از بازسازی صدا نیست .
    سر راهش یک مقاومت 1 کیلو هم گذاشتم ولی بهتر نشد .

میشه بگین باید چیکار کنم ؟

پاسخ : مشکل در کیفیت صوت

باسلام
    تو زمینه میکرو نمیدونم ولی حالت کلی اگه با سیم شیلد از درگاه هدفون صدا بگیری کیفیت مطلوبه ولی خود 386 از اعوجاجات زیادی رنج میبره
    از لحاظ حرفه ای باید از خود کارت صدا با پشتیبانی aux یا interface و بالاخره rca و بتازگی optical audio socket استفاده کنی
    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
    X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
    http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز بهتره به جای مقاومت یک کیلو از یه ولوم یا پتانسیومتر 5 تا 10 کیلو سر راه ورودی adc میکرو استفاده کنی
      همونطور که خودت میدونی پایه وسط ولوم به ورودی ADC میکرو و دو پایه باقیمونده رو یکی به زمین و دومی به خروجی صدای کامپیوتر وصل میشه
      با چند بار نمونه گیری و تغییر ولوم , بهترین سطح صدا رو برا ADC بدست میاری
      ضمنا برا حذف سیگنال DC بهتره یه خازن بین 1 تا 10 میکرو بین سر وسط ولوم و ورودی ADC قرار بدی
      نکته آخر اینکه نباید از ADC میکرو انتظار زیادی داشته باشی چون دقت ADC میکروکنترلر AVR , ده بیت و تعداد
      نمونه گیری اون تقریبا 15khz هستش
      که این برای نمونه برداری از صدا (فرکانس تا 3khz ) مناسبه ولی برا نمونه گیری از موزیک چنگی به دل نمیزنه

دیدگاه

این optical سوکت په جوریه؟

دیدگاه

آقا مثل اینکه کسی نیست جواب منو بده oo: :angry:

دیدگاه

برادر شما که سوال میکنید یکم هم طاقت ضمیمش کنید ما و من جمله دوستان که همیشه آنلاین نیستن!!!
            خود لفظ کابل اپتیکال همون کابل های معمولی نطیر RCA (مثل خروجی و ورودیه ویدیو) یا چیزای دیگست منتها با مارک اپتیکال،در واقع شرکت سازندست
            ولی منظور من خود کابل نوری صوتی بود،زیر مجموعه ای از کابل نوری هستن
            اولین بار هم توشیبا دست به ساخت چنین چیزی و استفاده از اون کرده
            اونها از طریق تبدیل صوت(یا حتی دیتا و..)بوسیله DEcoder به پالس نوری و انتقال و سپس باز هم رمز گشایی،کارشون رو انجام میدن
            مزیت غیر قابل انکارشون افت نکردن کیفیت به هیچ مقدار حتی اندکی :eek: و البته نداشتن پارازیت و نویز،چه بسا عوامل مذکور خودشون در اثر انتقال تو سیم و کابل مسی و فلزی بوجود میان و اینجا خبری از این حرفها نیست!!!
            یکی دیگه مربوط به عدم تاثیر مغناطیس و...میشه ،یعنی مثل سیم نیست که اگه احیانا حلقه ای بشه و باز احیانا فلزی هسته اونا بشه، صدا فیلتر بشه و یا جنسش تغییر کنه و مشکلی پیش نمیاد
            عیب بزرگشون هم بسته بسته بودن(من و امثال من نمیتونن تعمیر و یا بهتر بگم تغییر و تدبیر داخلش ایجاد کنن) اشاره کرد و دیگری محدودیت تو اندازه و طول،تا حدی که واسه حفظ آبرو هم که شده طولشون بر حسب فوت گفته میشه تا عددی قابل توجه باشه :eek: و از 10 متر هم تجاوز نمیکنن!!
            خصوصیات ویژه اونا:میشه همزمان تا هزاران رشته صوت یا دیتا رو بدون ذره ای تداخل در یک کابل منتقل کرد :eek: :twisted:
            سرعت انتقالشون حدود 100 مگابیت در ثانیه(تصور کنین) و مداوم
            فرکانس نوری متفاوت دارن ولی طول موج حدود600 تا 700 نانومتر بیشتر استفاده میشه و در واقع میشه گفت همون قرمز یا زرد خودمون
            توضیح درمورد ساختار و اجزاشون و طرز ساختشون هم طولانیه و وقت گیرi
            راستی این کابل ها تا الان تو تلویزون دیجیتال و بعضی وسایل پرتابل شرکت های معروف بکار رفتن و امید هست تو کشور ما هم بیاد
            اینم چندتا از مدلهاش

اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
            X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
            http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X