اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اکتروموتورها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اکتروموتورها

چرا الکترومتورها رو با ولتاإ¾إ¾إ¾ ژ پایین و آمپراژ یالا می سازند
    لطف خدا دير و زود داره اما سوخت وسوز نداره

پاسخ : اکتروموتورها

همیشه اینجور نیست

موتور فن ( هواکش های کوچک ) یک نمونه ولتاژ بالا و آمپر پایین است .

موفق باشید

دیدگاه

بستگی به استفاده ، هر مدلش وجود داره !!

شما یه نمونه رو بگو !! تا علتش رو بگیم !

دیدگاه

با سلام و عرض خسته نباشید
        اقای مهندس
        من چند تا سوال داشتم که اگر اجازه بدید مطرح کنم
        1-فرق اتوترانس و ترانسفورماتور در چیه؟اگر متن و یا سایتی هم در این مورد سراغ دارید لطفا به من معرفی کنید
        2-در مورد ساختمان و طرز کار الکتروموتور هم اطلاعاتی رو در صورت امکان به من بدید
        از اینکه وقتتون را در اختیار من گذاشتید خیلی متشکرم
        خدا نگهدار

دیدگاه

در مو.رد سوال اولتون !
          نمی دونم تا چه حد به مسائل ترانسفورماتورها واردید !! ولی خوب ! من به صورت اجمالی فرق این 2 رو می گم ،آ‌شما اگر متوجه نشدید بگین تا شفاف تر بگم !!
          کار این دو ترانس مثل همدیگس !! فقط با این فرق که در ترانسفورماتور سیم پیچ اولیه هیچ ارتباط مغناطیسی با سیم پیچ ثانویه نداره ! به عبارتی مدار سمت اولیه ترانس با سمت ثانویه اون ایزوله هست و ارتباط اونا فقط از طریق کوپلینگ مغناطیسیه !! اگر تا به حال یه ترانس رو شکافته باشین ، متوجه می شین که 2 تا سیم پیچی داره !!

ولی اتوترانسفورماتور برعکس ترانسفورماتوره !! درسته که کارش یکیه ! ولی دو سیم پیچ با هم ارتباط الکتریکی دارند !! یعنی اینکه قسمتی از سیمپیچ سمت بزرگتر ، سیم پیچ سمت کوچکتره !!یعنی دو سیم پیچ با هم سری شدند . با اینکار هم سیم کمتری مصرف میشه و هم هسته کمتری لازمه !! ولی مهمترین چیز اینه که قسمت اولیه از ثانویه ایزوله نیست !!

هر دوی این ترانسها رو میشه جای همدیگه استفاده کرد !! ولی...
          جایی که نیاز به امنیت باشه و مدارات حساس و ولتاژ پایینتر از ترانسفورماتور استفاده می کنند
          جایی که نیازی به امنیت نباشه و مدار حساسی نباشه و ولتاژ کاری بالا داشته باشیم و هزینه هم مهم باشه ، از اتوترانس استفاده میشه !!

تمامی ترانسهایی که اینور اونور توی وسایل الکترونیکی می بینین ، از نوع ترانسفورماتور هستند !

هسه اتوترانسها رو هم بیشتر گرد می سازن !! البت به علت ولتاژ بالا ، خیلی هم گنده هستند !! من خودم چند بار ، فقط توی این اینورترها دیدم !! و بیشترین کاربردشون هم فکر می کنم که برای اینورترها باشه !!

در مورد الکتروموتور !! فکر می کنم که ، الکتروموتورها برای جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند و به همین منظور دارای ولتاژ پایین و جریان بالایی هستند !! یعنی ولتاژی پایین (در حد چند ولت ) و آمپراژ بالا ! حدود چندین صد آمپر !! به همین منظور هم ساختمان داخلی اونها از نوع کمپوند نقصانیه !!

بازم می گم که در مورد الکتروموتور خودم شک دارم !! اگر من اشتباه فکر می کنم ، لطفا دوستان بگن !!

دیدگاه

بخاطر اینکه ولتاز شبکه همیشه ثابت است وطبق رابطه توان p=v*i cosqبنابراین برای بدست اوردن توان موردنظر جریان باید تغییر کند

دیدگاه

در مورد الکتروموتور !
              حرفم رو تصیح می کنم ! چون من چند باری از این جوشکارا شنیده بودم الکتروموتور خیال کردم که فقط مال اوناست !
              مثل اینکه اسم دیگه همین ماشینهای الکتریکی الکتروموتوره !! یعنی هر چی موتور این ور اونور می بینین که با برق کار می کنه !!

همونطور که گفتید ،آ‌ برای بدست آوردن این توان اکتیو ، چون شبکه دارای ولتاژ تقریبا ثابتی هست ، مولفه جریان و cos می تونن تعیین کننده توان ما باشند !!
              البت الان توی شبکه برق 380 و 220 ولت داریم !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X