اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال:xilinx بهتر است یا altera؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال:xilinx بهتر است یا altera؟

میشه دوستانی که از این دو مارک استفاده کردن مزایا و معایبشونو بگن؟
    میشه گفت کدوم بهتره؟ممنون

پاسخ : سوال:xilinx بهتر است یا altera؟

عملا هیچکدوم برتری خاصی به اون یکی نداره. اگه میخوای شروع کنی بهتره با اونی که تو بازار بیشتر کاربرد داره شروع کنی. من Xilinx رو پیشنهاد میکنم

دیدگاه

سلام
      ممکنه بگین که چرا Xilinx کاربرد زیادی تو بازار داره؟ مگه با altera نمیشه کارای Xilinx رو انجام داد؟

ممنون
      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
      در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

چیپ ست های زایلینکس در موارد مشابه با آلترا ، ارزانتر هستند .

دیدگاه

ضمنا برنامه شرکت xilinx یعنی ISE WebPack مجانیه در صورتی که MaxPlus یا Quartus لایسنس میخواد. البته الان که دیگه خیلی مهم نیست چون کرکش اومده. ولی قبلا خیلی مهم بود.

دیدگاه

سلام .
            میخواستم بدونم که منابع آموزشی و سورس کدهای مربوط به xilinx زیادتره و یا Altera ؟

ممنون
            "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي

دیدگاه

فکر نمیکنم که فرقی کنه. چون یا شماتیک کار میکنین یا ماشین وضعیت یا verilog یا vhdl که در هر صورت هر دو شون ساپورت میکنن.

دیدگاه

خیلی وقتها کارفرما از شما میخواد که با قطعه خاصی و یا با نرم افزار خاصی کارش رو انجام بدین (که معمولا به این خاطره که کارفرما با اون قطعه یا نرم افزار آشنایی داره) پس چه بهتره که حالا که شما میخوای FPGA کار کنی با قطعه ای شروع کن که زیادتر ازش استفاده میشه(زیادتر باهاش آشنا هستن)
                همین مورد مثلا در مورد تفاوت میکروکنترلرهای AVR و PIC نیز وجود داره . بیرون تقریبا تمامی شرکت ها با AVR کار میکنن و مطمئنا از شما هم میخوان که پروژه هاشونو با AVR ببندین

دیدگاه

به نظر شما کدوم رایج تر هستش؟
                  من میخوام که تمام محصولات و مدلهای Altera رو یه بررسی کنم و بدونم که کدومشون تو بازار خودمون هم وجود داره. اگه بشه بدونم قیمتشون هم چنده. که یکی رو بسته به نیازم انتخاب کنم.
                  میشه کمکم کنید

ممنون

دیدگاه

برای پردازش تصویر یا پیاده سازی واحدهای مختلف PWM باید از چیپ ست های با تراکم بالا و قیمت مناسب مثل XC3S400 استفاده کنید .

قیمت حدود 24000 و برای شرکت زایلینکس است .

آلترا با تراکم پایین مثل EPM7032 تا 128 قیمتاش بد نیست ولی واسه تراکم های بالاتر یه دفعه قیمتاش خیلی می ره بالا ...

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید
                      از دوستان کسی می دونه چطور می شه داخل نرم افزار xilinx ise ورژن 7 یا 8 از برخی IC ها در محیط شماتیک استفاده کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X