اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه اپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه اپ امپ

با سلام خدمت اساتید

تغذیه اپ امپ ها که به صورت دوبل Vcc+ و Vcc- می باشد، آیا میتوان بدون استفاده از ترانس این ولتاژها رو به وجود آورد؟ چه جوری و با چه مداری؟

با تشکر

:nerd: :nerd: :nerd:

پاسخ : تغذیه اپ امپ

سلام حتما باید اپ امپ مخصوصی استفاده کنید یا اپ امپ میخواین فقط؟
    اگه اینطور نیست از lm324 استفاده کنید.تا جاییکه یادمه فقط به تغذیه مثبت احتیاج داره.
    ولی اگه ولتاژ منفی میخواین رگولاتورهای منفی اینکارو براتون انجام میدن.
    مطمئنا روشهای دیگه ای هم هستن که من حضور ذهن ندارم!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel7
      با سلام خدمت اساتید

تغذیه اپ امپ ها که به صورت دوبل Vcc+ و Vcc- می باشد، آیا میتوان بدون استفاده از ترانس این ولتاژها رو به وجود آورد؟ چه جوری و با چه مداری

با تشکر

:nerd: :nerd: :nerd:
      سلام
      دوست عزیز یک مثال ساده میزنم تا این مطلب برات جا بیفته:
      شما می توانید به عنوان مثال از 7805 برای ولتاژ +5 ولت و از 7905 برای ولتاژ -5 ولت استفاده کنید. چون من ولتاژ کاری شما را نمی دونستم ولتاژ 5 ولت را مثال زدم.
      رگلاتورهای سری 78 ولتاژ مثبت و سری 79 ولتاژ منفی تولید میکنند.
      موفق باشید

دیدگاه

از همه تون تشکر می کنم

1. من میخوام با یه شبکه RC سیگنال سینوسیم رو شیفت بدم بعدش اون افت ولتاژ ایجاد شده رو با اپ امپ جبران کنم (شکل زیر)
        2. از هر اپ امپی که بشه استفاده می کنم، چون برای مدار زیر میخوامش،
        3. ولی من برق شهر یا همون AC، 220ولت رو ندارم، فقط ولتاژ DC دستم هست و میخوام ببینم با ولتاژ DC میشه سیستمی رو راه انداخت که اون ور ولتاژ دوبل برام بده،
        4. هر چقدر گشتم تا اپ امپی پیدا کنم که با Vcc و GND بتونه تمام و کمال سیگنالم رو تقویت کنه و مقادیر منفی رو هم تقویت کنه نتونستم، همش مقادیر منفی سینوسیم رو برش میدادن، حالا اگر چنین اپ امپی سراغ دارید فبه المراد!

باز هم از همه تشکر می کنم.

دیدگاه

چرا ولتاژ منفی رو از روی ولتاژ مثبت درست نمیکنید؟
          فکر کنم بشه با IC 555 این کار رو انجام داد.یعنی با این IC یه موج متناوب درست کنیم و با یه دیود و خازن قسمت منفی موج رو بیرون بیاریم.جریانی که میده خیلی زیاد نیست ولی فکر کنم برای کار شما جواب بده.
          در کل این 555 خیلی کار راه اندازه حتما امتحانش کنید:
          http://www.circuitsonline.net/schake...met-ne555.html
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

sg3525 این کار رو میکنه.
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
              دوست عزیز اگه هنوز مشکلت حل نشده میتونی از LM7660 استفاده کنی
              یه IC با 8 پایه از نوع CMOS که یه تغذیه مثبت که بهش بدی خروجی منفی بین 1.5- تا 10- ولت بهت میده
              من از این IC تو مدارات زیادی استفاده کردم مدارشم خیلی ساده و راحت بسته میشه

دیدگاه

از همه ممنونم

از آی سی TC7660 استفاده کردم که توی بازار هم هستش؛ دقتش هم بی نظیره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X