اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید دو ولتاژ در یک مدار؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید دو ولتاژ در یک مدار؟

با سلام

یکی از دوستان بنده دارن رو یه پروژه ای کار میکنن که به 2 تا منبع نیاز دارن، یکی 5 ولتی هست که برای میکرو استفاده میشه و یکی دیگه هم 6.5 ولتی است که برای مودم GSM استفاده میکنه...
    این دوستمون اومده از دو تا رگلاتور استفاده کرده یکی 7805 و یکی دیگه 7806 که پایه های ورودی اینا رو یکی گرفته و به 12 ولتی وصل کرده و گراند ها رو هم یکی گرفته و خروجی هی مورد نظر رو تولید کرده
    حالا وقتی مودم به این خروجی 6ولتی وصل میشه بعضی وقتها کار میکنه (البته اونم هم ناقص و اطلاعات ناقص میگیره) و بعضی وقتها هم اصلا کار نمی کنه ولی وقتی منبع جدا برای GSM استفاده میشه به خوبی کار میکنه...

من فکر میکنم این طرز اتصال رگلاتورها صحیح نیست و فکر کنم بهتر باشه اول از 7806 استفاده بشه و خروجی اون به 7805 بره که در این صورت 2 تا خروجی خواهیم داشت...
    نظر شما چیه؟ یا راه حلی دارین؟

ممنون

پاسخ : تولید دو ولتاژ در یک مدار؟

راه حل شما جالب نیست . چون ولتاژ ورودی رگولاتور 5 ولت باید بیشتر از 6 باشه.
    شما خودت میآ‌گی ولتاژ ماژول 6.5 ولته ،پس چرا از رگولاتور 6ولت استفاده کردید؟
    برای افزایش ولتاژ خروجی رگولاتور ، یه دیود زنر یا مقاومت سر راه پایه گراند رگولاتور قرار بدید تا ولتاژش به 6.5 یا 7 برسه.

دیدگاه

6.5 هست ولی با 6 هم کار میکنه....

دیدگاه

این کاری که گفتم رو انجام بدید شاید مشکل حل شد.
        منبع تغذیه تون چه قدر جریان میآ‌ده؟
        مودمتون مصرفش چه قدره؟ مدار میکرو چهآ‌قدر؟

دیدگاه

ممنون که جواب دادین

این کار رو هم کردم حل نشد....

منبع با LCD حدوداً 40 میلی آمپر می ده و مصرف زیادی نداره مدار

راستی یه چیزی هم الان فهمیدم، مودم ارسال رو خوب انجام میده ولی برای دریافت که از اینتراپت پورت سریال استفاده کردم مشکل داره و چرت و پرت میگیره (نگین از اینتراپت استفاده نکن که برنامه طوری هست که باید استفاده بشه)

دیدگاه

خوب پس به احتمال خیلی زیاد از منبع تغدیه نیست.
            اگه برنامتون رو بزارید ،شاید دوستان بتونن کمکی بکنن

دیدگاه

ممنون

ولی فکر نکنم از برنامه باشه، چون وقتی منبع GSM رو جداگانه میگیریم ارسال و دریافت درست انجام میشه!

فکر کنم این مشترک بودن گراند ها یه مساله ای ایجاد کرده که باعث نمی دونم نویزی چیزی میشه!

دیدگاه

راستی الان در این حالت یه چیزی هم فهمیدم....

در حالتی که منابع مشترک هست (یعنی حالتی که مشکل وجود داره) وقتی که از دستور پرینت استفاده می کنم مثلا:
                کد:
                Print "AT+CMGR=2"
                و می خوام نتیجه رو از پورت بگیرم اول از همه از پورت خود دستور پرینت شده رو میگیرم، یعنی اینو می گیرم:
                AT+CMGR=2
                واین باعث ایجاد مشکل میشه.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezanew
                  راستی الان در این حالت یه چیزی هم فهمیدم....

در حالتی که منابع مشترک هست (یعنی حالتی که مشکل وجود داره) وقتی که از دستور پرینت استفاده می کنم مثلا:
                  کد:
                  Print "AT+CMGR=2"
                  و می خوام نتیجه رو از پورت بگیرم اول از همه از پورت خود دستور پرینت شده رو میگیرم، یعنی اینو می گیرم:
                  AT+CMGR=2
                  واین باعث ایجاد مشکل میشه.....
                  خب وقتی داخل " " چیزی میآ‌نویسید ، همون رو میآ‌فرسته به پورت.
                  شاید هم من منظورتون رو متوجه نشدم

دیدگاه

این مشکل مربوط به گراند مشترکی که برای مودم و میکرو بکار بردید .. اگه بخواید از نت مشترک برای هردو استفاده کنید چون فرکانس نسبتا بالاست باید PCB تون تمام گراند باشه این کارو می تونید با نرم افزار هایی مثل Sprint Layout انجام بدید و یا در پروتل از پلی گان برای اتصل زمین استفاده کنید .

اگر باز هم مشکل رفع نشد احتمالا باید برای مدارتون ارت بذارید که تا حدود زیادی می تونه موثر باشه . یک شیلد آلومینیوم از همونایی که خود مودم های GSM دارن را در سرتاسر مدارتون مثل روکش بکشید و به لوله ی آب وصل کنید ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X