اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کوتاه شدن ترک ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کوتاه شدن ترک ها

من یه مدار با پروتل 2009 کشیدم و اون رو به PCB منتقل کرده و Design rule براش تعریف کردم . وقتی auto route رو میزنم و شروع میکنه ، با اینکه Allow short circuit غیر فعال هست ، همه track ها رو از روی هم رد میکنه .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : یک مشکل اساسی پروتل

یعنی وقتی نمیتونه برد رو Auto Root کنه این کار رو انجام میده؟
    اگه اینجوری باشه این یک باگه بزرگه که از نسخه 6 به بعد در بعضی ورِژن ها به دلیل کرک بودن نرم افزار وجود داره و متاسفانه کاریش نمیشه کرد.
    اما اگه ساده ترین بردها رو هم اینجوری میکنه یه مشکل جدیده که من شنیدم. :-??

دیدگاه

دوست عزیز شاید طراحی شما نسبت به سایز برد انتخابی پیچیدست و نرم افزار نمیتونه کاری جز این کنه دقت کنید موقع استفاده از auto route گزارشی که به شما تحویل میده تعداد رد شدنه track ها روی هم به شما گفته میشه و این باگ نیست .
      موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

یه عکس میشه زارید که چجوری میشه ؟

دیدگاه

نه بابا اون قدر ها هم پیچیده نیست و ابعاد برد هم 10 در 12 هست . اما وقتی نمیتونه 100% ، route کنه و من میخوام با چند تا جامپر سر و ته برد رو جمع کنم همچین مشکل بزرگی داره .

دیدگاه

اینم شاهکار پروتل .

دیدگاه

آیا بار اول که پروتل اعلام میکنه نمیتونم روت کامل کنم شما برای بار دوم اتوروت رو میزنید؟
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

این دقیقا همون مشکلیه که من میگم به خاطر کرک بودنه. :nice:
                من خودم یه مداری رو با آلتیوم 6 کشیدم و زدم رو Auto rout تا روت کنه.زورشو زد و تا 150 تا ترک از 156 تا ترک رو کشید اما هر کار کرد نتونست اون 6تای دیگه رو بکشه.خوب تبعا باید اون 6تا رو بیخیال شه و بقیه رو به همون شکل بده. :NO:
                اما اومد و همونایی رو هم که درست کشیده شده بود رو هم روی هم ول کرد و Finish داد. :eek:
                همین مدار رو روی 2004 و 2008 و 99se بستم همچین مشکلی نیومد.و با یه سری تحقیقات فهمیدم باگیه که به خاطر کرک شدن روی بعضی از ورژن ها درست شده.چون من هم قدیمی تر و هم جدیدترشو امتحان کردم و اگه امکانی بود که مثلا در 2008 اضافه شده پس نباید در 2004 درست کار میکرد.!!تازه من یه بار هم اومدم و ابعاد برد رو نا محدود گذاشتم ولی بازم نشد(یعنی مشکل از ابعاد هم نیست.)
                :cry2:
                و دوست عزیز اونی که شما اسمشو گذاشتی شاهکار،شاهکار نیست.یه افتضاحه بزرگه که از طرف هکرهای عزیز سراسر دنیا به این شاهکار راه پیدا کرده. :cry2:

دیدگاه

و بهتره بدونید که پروتل البته نسخه های آلتیوم دیزاینر به بعد نرم افزار برگزیده شرکتهای تولیدی مودم و مادر بورد و گرافیک و ... هستش.
                  اگه همچین مشکلی که من معتقدم برطرف نشدنیه در نسخه های اصلی آلتیوم (که 2006 اون حدود 980000 تومان قیمت داره) وجود داشته باشه هیچکس نمیاد به اون اعتماد کنه و مادر بوردهای حداقل 15 لایه بزنه و روانه بازار کنه.حالا مادر بورد نه،دوربین دیجیتال.

دیدگاه

ممنون از همه دوستان . حالا راه حل چیه؟ بدون autoroute که به درد جرز دیوار هم نمیخوره .
                    نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                    آیا بار اول که پروتل اعلام میکنه نمیتونم روت کامل کنم شما برای بار دوم اتوروت رو میزنید؟
                    حالا چه دردی رو دوا میکنه .

دیدگاه

به نظر من Auto rout به درد نمیخوره.اینجورمدارها رو با دست بکشی خیلی بهتره.

دیدگاه

پاسخ : اتصال کوتاه شدن ترک ها

تا به حال همچین مشکلی رو ندیدم هرچند خیلی وقته که از اوتوروت استفاده نکردم
                        دوکار انجام بده:
                        1. DXP menu -> Prefrences -> PCB Editor -> Interactive Routing -> in "Smart Connection Routing Conflict Resolution" select "Stop at First Conflicting Object"
                        2. یکی از سمپلهای خود پروتل رو بازکن و کل ترکهارو پاک کن و اوتو روت کن ببین همچین مشکلی پیش میاد یا نه
                        اگرم خواستی فایلتو بزار برات چک کنم
                        {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                          نوشته اصلی توسط iman-d
                          حالا چه دردی رو دوا میکنه .
                          منظورم این بود که اکثرا این اتفاق در بار دوم روت میفته! وضعیت شما چیه؟
                          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام
                            دوست من اینطور که من از عکس شما متوجه شدم شما برد رو در حالت یک رو auto route میکنید.
                            protel الگوریتم های روتینگش برای دو لایه به بالا جواب میده.
                            من خودم چندین بار برای بردهای یک روامتحان کردم حتی در ساده ترین حالات هم پروتل همینطور رفتار میکنه.
                            اگر من اشتباه میکنم و از دوستان کسی هست که برد یک رو را بتونه اتو روت کنه بگه تا مشکل منم بر طرف شه :biggrin:
                            با تشکر
                            Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jh_topgraph
                              سلام
                              دوست من اینطور که من از عکس شما متوجه شدم شما برد رو در حالت یک رو auto route میکنید.
                              protel الگوریتم های روتینگش برای دو لایه به بالا جواب میده.
                              من خودم چندین بار برای بردهای یک روامتحان کردم حتی در ساده ترین حالات هم پروتل همینطور رفتار میکنه.
                              اگر من اشتباه میکنم و از دوستان کسی هست که برد یک رو را بتونه اتو روت کنه بگه تا مشکل منم بر طرف شه :biggrin:
                              با تشکر
                              اما من خودم با 2004 همش یک رو autoroute میکردم مشکلی نداشت . این ورژن جدید این مشکل ضایع رو داره .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X