اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی!!!!!

سلام...
    برای ایجاد اختلاف فاز(یا شیفت فاز)به صورت آنالوگ،کسی میتونه ICمعرفی کنه؟ :question: :question:
    یه IC شیفت فاز.... :sad:
    me@baran

پاسخ : ای سی!!!!!

در جواب پیغام شما.
    اسم دقیق این آی سی IR2130 هست.
    اختلاف فاز ایجاد میکنه و با میکرو کنترلر هم قابل کنترله.قابل کنترل بودن به صورت دستی رو نمیدونم.
    یکی از دوستان پروژه تبدیل تکفاز به سه فاز رو با همین آی سی انجام داد.
    اینم لینک دیتا شیت:
    http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CAwQFjAB &url=http%3A%2F%2Fwww.mikrocontroller.net%2Fat tachment%2F24738%2FIR2130.pdf&ei=gDJuTOqsI4rWt QP4mMSOCw&usg=AFQjCNHk3378P4hYuIZeJCCL950dBuXj 3w

دیدگاه

IR2130 یک درایور پل سه فاز است که می تواند 6 عدد mosfet یا igbt را که در یک پل قرار گرفته اند، درایو کند. فرمان های ورودی این IC از نوع دیجیتال است و معمولا باید توسط یک میکروکنترلر بصورت مناسب ساخته شود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون از کمکمتون...
        من میخوام به صورت آنالوگ کار کنم.در واقع با استفاده از ترانزیستور.یه موج سینوسی دارم و میخوام یه موج دیگه که با این اختلاف فاز داره،داشته باشم. :question:
        me@baran

دیدگاه

دوست عزیز برای کار شما اگه جریان بالایی نداره بهترین راه استفاده از اختلاف فاز ساز با Op-Amp هست که من خودم عملا تست کردم و جواب داد.هر زاویه ای هم که بخوای میسازه.مثل IR2130 محدود نیست.
          اگه خواستی بگو تا مدارشو بزارم.

دیدگاه

ممنون میشم اگه مدار و قرار بدین :redface: :smile: و اگه همین کار و با ترانزیستور بخوایم انجام بدیم راهی داره؟ :eek:
            me@baran

دیدگاه

چشم اما الآن دیروقته و کتابم توی اون اتاقن.تا فردا ظهر برات میزارم.

دیدگاه

سلام مجدد.
                اینم نقشه مدار تغییر دهنده فاز:

و به این صورت هم میشه بست:

مقدارR1 و R2 یک کیلو هستش.
                و خازن 33 نانو فاراد.
                راستش چون از خونه این مدار رو برات نفرستادم فرمولش یادم نیست اما فرمول داره که میشه تنظیم کرد چه زاویه ای بده.
                تنظیم اختلاف فاز با R3 صورت میگیره.و به نظر من بهتره یه مولتی ترن(یا پتانسیومتر)10کیلو بزاری و از 10تا 10000 تغییر بدی و فاز مورد نظرتو بدست بیاری.فاز رو هم که باید روی اسیلوسکوپ ببینی و میدونی که چه طور محاسبه میشه.(اگه نمیدونی بگو تا بگم.)
                راستی از نظر جریان دهی نمیدونم درچه حدیه.سعی کن اول تقویتش کنی.

موفق باشی.تشکر هم یادت نره.

دیدگاه

سلام و ممنون...
                  استفاده کردم :smile: همراه با تشکر :rolleyes:
                  اگه بخوام به جا این پ امپ ها ترانزیستور استفاده کنم،چطور میشه؟
                  از چه منبع و مرجعی میتونم تو این زمینه،مطالعه کنم؟
                  me@baran

دیدگاه

راستش من اطلاعی ندارم.از دوستان اگه اطلاع دارن باید راهنمایی کنن.
                    از این مدار جواب گرفتید؟بهتر از ترانزیستوره که.

دیدگاه

ورودی مثبت و منفی جا به جاست.و یک خازن موازی مقاومت مسیر فید بک(R2) قرار بگیره،اختلاف فاز میده. :smile:
                      من باید با ترانزیستور تا جایکه ممکنه کار کنم :angry: :angry:
                      me@baran

دیدگاه

X_X وای ببخشید.جای مثبت و منفی رو دقت نکردم و حواثم نبود. :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X