اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت اطلاعات در vb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت اطلاعات در vb

من اطلاعات gps را از طریق میکرو به کامپیوتر ارسال کرده ام ولی اطلاعات در vb نامفهوم نشان داده میشود که اگه توی فایل txt پیست شود اطلاعات رو درست ولی به صورت عمودی نشون میده لطفا اگه کسی علت رو میدونه ما رو بیخبر نگذاره
    :read: :angry:

پاسخ : دریافت اطلاعات در vb

احتمالا در هنگام ارسال برای pc هر بایت با یک new-line همراه شده. مثلا موقعی که با دستور PRINT بدون ; در ته اون چیزی رو چاپ کنی.

دیدگاه

دوستان عزیز هدف من از برنامه ی زیر دریافت یک عدد ارسال شده از میکرو و به توان 2 رساندنش و سپس ارسال اونه ایا برنامه ای که من نوشتم درسته خواهشا اگه میدونید جواب بدید

Option Explicit

Dim recdata As String
      Dim moji As Integer

Dim mul As Integer

Private Sub Command1_Click()
      Unload Me
      End Sub

Private Sub Form_Load()

MSComm1.CommPort = 1
      MSComm1.PortOpen = True
      MSComm1.Settings = "9600,n,8,1"
      End Sub

Private Sub MSComm1_OnComm()
      moj:
      If MSComm1.CommEvent = comEvReceive Then
      recdata = MSComm1.Input

Else
      GoTo moj
      End If
      wait 1
      moji = Val(recdata)
      mul = moji * moji
      MSComm1.Output = mul
      End Sub

پیشاپیش اگه یه ذره از بحثتون دوره معذرت میخام چون دستور مدیره که تاپیک جدید ایجاد نشه..ممنون میشم کسی پاسخم رو بده

دیدگاه

چرا کسی جوابم رو نمیده.....خداااااااااااااااااااااااااااااااااااا.. ..: :redface: :redface: :sad: :sad::cry2: :cry2:

دیدگاه

با ترمینال کدویژن(tools/terminal) داده ها رو ببین. قبلش یادت نره که ترمینال رو ست کنی(setting/terminal). تو تنظیمات دو تا چک باکس هست مبنی بر اینکه موقع دریافتو ارسال کاراکتر newline یه کاراکتر رفتن به سر خط رو هم اضافه کنه که هر دو رو کنسل کن
          داده ها رو هم در حالت ascii ببین(توی صفحه ترمینال اون بالا یه کلید هست که داده ها رو میتونی در حالت هگز یا اسکی ببینی)
          این داده رو میتونی توی فایل هم ذخیره کنی(یه کلید هم برای ذخیره داده های دریافتی تو صفحه ترمینال وجود داره)
          حالا اگه باز هم نامفهوم بود(توضیحات من یا داده های دریافتی ) باز هم در خدمت هستیم

دیدگاه

ولله من پام توی گل موند. من بیسیک کار نمیکنم. اما اگر C یا ++C یا #C یا دلفی و اسمبلی وسط اومد در خدمتیم. بخاطر همین من جواب ندادم. چون جوابی نداشتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X