اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مخصوص کار انیمیشن سازا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مخصوص کار انیمیشن سازا

سلام
    حتما سنسور هایی که با اون ها حرکت کارکتر های انیمیشن ها رو درست می کنن دیدید این ها رو به نقاط مختلف بدن وصل می کنن و بازیگر با حرکت بدن خود کارکتر رو به حرکت در میاره کسی میدونه این سنسور ها چطوری کار می کنه فکر نکنم از سنسور ششتاب استفاده کنن اگه کسی از این سنسور ها سراغ داره که کجا میفروشن بگه (اگه تو ایران باشه)

پاسخ : سنسور مخصوص کار انیمیشن سازا

سلام
    به این وسیله ای که شما فرمودید میگن Motion Capture یه سرچ کنید مطلب در موردش زیاده
    اما در مورد اون توپها , اونا سنسور نیستند و فقط یک سری علامتند که دوربین های مختلف با پردازش مکان اونها در زاویه های مختلف مختصات حرکتشون رو تشخیص میدن.

البته این تکنولوژی به دلیل بازار خوبی که داره به شدن در حال پیشرفته و شاید در مدلهای جدید اون از سنسورهای خاصی هم استفاده بشه.

موفق باشید
    Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

درود
      حالا فرض کن x,y,z رو داریم چطور میشه به نرمآ‌افزار معرفیآ‌شون کرد( مثلن تو 3dmax)

دیدگاه

نرم افزارهای انیمیشن سازی معمولا محیط اسکریپت نویسی دارند که شما میتوانید با برنامه نویسی در آنها الگوهای حرکتی را به شی (object) مورد نظر اعمال کنید. plug-in های این برنامه ها را معمولا با همین زبان مینویسند. اگر درست خاطرم باشه در محیط 3dmax محیط maxscript این کار را انجام میداد
        البته اطلاعات من مربوط به حدود 7 سال پیش هست که با این نرم افزارها کار میکردم. شما اگر در این مورد جستجو کنید به اطلاعات به روز تری میرسید.

در آخر اینکه اگر برای کارهای آکادمیک و نه انیمیشن سازی استفاده میکنید. محیط 3dmax و یا maya مناسب نیستند. به خصوص اگر نیاز به اجرای الگوریتم های سنگین داشته باشید. در این مورد بهتر است یک فرد مسلط به game programming نظر بدهد.
        با تشکر

دیدگاه

با درود و تشکر فراوان
          یکی از دوستام چند وقته دنبال این موضوعه که به هر کی میگه چیزی دستگیرش نمیشه. یه مدتی هم من دنبالش بودم که چیز خاصی بدست نیاوردم. البته این بندهآ‌خدا میآ‌خواد انیمیشن سازی بکنه و توی همین نرمآ‌افزار 3dmax یا maya. یه موضوعی که بود اینکه ما اصلن نمیآ‌دونیم دنبال چی باید بگردیم. از هر کی هم که maxکاره سوال میآ‌کنیم طرف یا میآ‌گفت نمیشه یا میآ‌گفت من فقط حجم سازی میآ‌کنم و ...
          به هر حال ممنون میآ‌شم در این مورد منآ‌و راهنمایی کنید. اگه کتابی مطلبی چیزی هم باشه که معرفی کنید که چه بهتر.

موفق باشید

دیدگاه

همونطور که گفتم اطلاعات منم بسیار محدود و قدیمی هست. تنها کمکی که از دستم بر میومد همونی بود که در پست قبل هم گفتم.
            به هرحال اینجا شما به پاسخ درست و اون چیزی که مد نظرتون هست نمیرسید. چون که اینجا افراد در زمینه برق و الکترونیک تخصص دارند و نه در زمینه انیمیشن سازی.
            در حال حاضر انجمن های مربوط به نرم افزارهای گرافیکی بسیار فعال هستند میتونید سوالتون را همونجا مطرح کنید. ویا اینکه سراغ refrence و tutorial های مربوط به maxscript بگردید. حتما جواب خواهید گرفت.

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X