اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش اعداد رو سون سگمنت در حالت جاروب با بیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش اعداد رو سون سگمنت در حالت جاروب با بیسکام

بچه ها این برنامه کار نمی کنه چند بار برنامرو تست کردم کار نمی کنه فیوز بیتا مشکلی داره مگا 32 ایسی هست ال سی دیم روشن میشه سطر اولش م سیاه میشه ال سی دی سالمه نمی دونم مشکل از کجاست ؟
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 1000000
    '------------------------ lcd -----------------------------------------------

Config Lcd = 16 * 2
    Config Lcdpin = Pin , Rs = Pina.6 , E = Pina.7 , Db4 = Pina.5 , Db5 = Pina.4 , Db6 = Pina.3 , Db7 = Pina.2
    Config Pind.7 = Output
    Config Pinc.0 = Output
    Set Portd.7
    Reset Portc.0
    Cls
    Do

Lcd "hamed"
    Loop
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

پاسخ : این برنامه کار نمی کنه (با زبان بیسکام ) راه ا

به به داش حامد خودمون
    تو پروتئوس هم جواب نمیده؟

دیدگاه

سلام حامد اقا:
      من تو پروتئوس تست کردم برنامت درست بوده ببین در عمل ایسی ایراد نداره؟ :question:
      اگر ال سی دی سطر اول روشن میشه یا خرابه یا ببین پایه هاشو درست وصل کردی؟

$regfile = "m32def.dat"
      $crystal = 1000000
      '------------------------ lcd -----------------------------------------------

Config Lcd = 16 * 2
      Config Lcdpin = Pin , Rs = Pina.6 , E = Pina.7 , Db4 = Pina.5 , Db5 = Pina.4 , Db6 = Pina.3 , Db7 = Pina.2
      Config Pind.7 = Output
      Config Pinc.0 = Output
      Set Portd.7
      Reset Portc.0
      Cls
      Do

Locate 1 , 1
      Lcd "hamed"
      Loop
      End
      به تجربه آموختم در آخر کار ،که قدر مرد به علم است و قدر علم به مال. (بهلول)

دیدگاه

سطر های آخر رو به صورت زیر عوض کن ببین جواب میده یا نه:

Locate 1 , 1
        Lcd "hamed"
        Do
        Loop

اگر جواب داد مشکل اینه که زمان نمایش اطلاعات نسبت به زمان بازسازی lcd کمه. نمایش میده ولی شما نمیبینینش.

دیدگاه

سلام

خوبی؟

به عنوان یک بیسیک کار قدیمی :nerd:

داخل تنظیمات کامپایلر ، قسمت LCD نوع LCD رو 2*16 انتخاب کن درست میشه
          البته برنامه رو دوباره کامپایل کن و بعدش پروگرامش کن :nerd:

موفق باشید

دیدگاه

من یه بار به این مشکل بر خوردم. وقتی برنامه توی آی سی نباشه، سطر اول ال سی دی سیاه میشه. اگر از سالم بودن ال سی دی اطمینان داری دو مسئله پیش میاد:
            1) برنامه روی آی سی رایت نشده (کامل رایت نشده) که این مشکل میتونه ناشی از خراب شدن بعضی از خانه های حافظه میکرو باشه. در این حالت برنامه به گمان شما کامل رایت میشه چون گاهی اوقات با هیچ اروری مواجه نمیشی.
            2)ایراد از پروگرمر باشه
            3)به جای پورت a از یه پورت دیگه استفاده کن.

این که شد 3 تا مسئله؟؟؟؟؟؟ :biggrin:

حامد جان، نتیجه رو حتما اعلام کن تا تاپیکی که زدی پایان داشته باشه.
            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

سلام
              بجای نوشتن pina از port استفاده کن مثل
              Config Lcdpin = Pin , Db4 = PORTA.5 , Db5 = PORTA.4 , Db6 = PORTA.3 , Db7 = PORTA.2, Rs = PORTA.6 , E = PORTA.7
              و تو حلقه do loop یک تاخیر بزار تا قبل از پاک شدن دوباره ال سی دی دیده بشه.
              در برای استفاده از ال سی دی از porta باید JTAG رو از تو فیوز بیت غیر فعال کنی...
              دنیا آنقدر وسیع است که برای همه مخلوقات جا هست. به جای آن که جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جای واقعی خودتان را بیابید.

دیدگاه

در برای استفاده از ال سی دی از porta باید JTAG رو از تو فیوز بیت غیر فعال کنی...
                برای PORTC به این صورت هست

دیدگاه

میگن آدم مارگزیده از ریسمون سیاه سفید هم میترسه

ببینم روی بوردت پتانسیومتر پایه شماره 3 را نصب کردی ؟
                  همین بلا سر منم اومد به خاطر یه پتانسیومتر ناقابل و بی تجربگی.

اینم بخون : http://www.iranled.com/forum/showthread.php?tid=15727
                  آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                  تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                  آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                  هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام با تشکر از همیه بچه ها من یکی یکی خوندم اولا پایه شماره 3 زمین بود که یه پتانسیو متر 103 اضافه کردم دوما pin رو به پورت تبدیل کردم ( تو برنامه ) سوما یه بار چک کردم پایه ها درسته یا نه
                    یه چیز دیگه الان به وجود اومده یه اندر لاین ___
                    تو برنامه به هالت چشمک زن هست وقتی پتانسیو مترو می چر خونم به سمت 10 کیلو شدن سطر اول که کاملا سیاه بود سفید میشه و در این حالت یه اندر لاین روشن در خط اول باقی می مونه و با لای اندر لاینه به صورت چشمک زن (یه خانه یا یه کارکتر کاملا سیاه ) تو هر 1 ثانیه دو بار چشمک می زنه :surprised: بازم دارم روش کار می کنم ببینم از کجاست مشکل :cry2:
                    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

آقا حامد کاری که من گفتم رو انجام دادی؟

من خودم یک عمری همین مشکل رو داشتما...

دیدگاه

بچه ها تشکر نفه میدم مشکل از کجا بود ولی درست شد oo: oo:
                        تغیرات اعمالی
                        1. پتانسیومتر رویه پایه 3
                        2. فکر کنم یکی از پایه های پین هدر قطع بود دباره لحیم کردم :agree:
                        در هر صورت ممنون از همگی بچه ها یه سوال دیگه داشتم
                        اسم تایپکم عوض کردم می خوام رویه سون سگمنت عدد نشون بدم به حالت مالتی پلکس کسی بلده با همون زبون بیسکام

دیدگاه

پاسخ : نمایش اعداد رو سون سگمنت در حالت جاروب با بیسکام

:-w

کاری که گفتم رو انجام دادی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                            اسم تایپکم عوض کردم می خوام رویه سون سگمنت عدد نشون بدم به حالت مالتی پلکس کسی بلده با همون زبون بیسکام
                            کاری نداره که باید جاروب کنی.فقط یادت باشه قبل از رفتن از یه 7segment به یکی دیگه حتما پورت خروجی رو اول صفرکن یا پایه های جاروب رو.میخوای از آیسی دیکودر BCD به 7شگمنت استفاده کنی یا مستقیم وصل میکنی؟

دیدگاه

اقا درست شد دیگه چه کاری باید بکنم :redface:
                              کار می کنه اولین قدم برداشته شد اخه مدارم تنها یه ال سی دی نبود بقیشم در راهه
                              با سون سگمنت میخوام عدد نشون بدم تو همون سخت افزار تو قسمت اولیه گیر کرده بودم که با هم کاری شما عزیزان درست شد :applause: :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X