اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مباحث جالب در دروس هوش مصنوعی و شبکه های عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مباحث جالب در دروس هوش مصنوعی و شبکه های عصبی

من تو کارشناسی گرایش قدرت خوندم ولی برای فوق می خوام تغییر گرایش بدم. می خوام بدونم اگر که گرایش هوش مصنوعی برم با چه مباحثی رو به رو می شم و درس ها دقیقا چه جورین (برنامه نویسین، ریاضی و ماتریسن، الگوریتمن...؟) و همچنین چه مباحت جالبی تو این زمینه ها هست؟
    اگر گرایش هوش مصنوعی برم شبکه عصبیم شامل می شه؟ کاربردهاشون چیه؟ بازارکار این رشته چه جوریه؟...
    مرسی :nice:
    قدر وقت ار نشناسد دل و کاری نکند / بس خجالت که از این حاصل اوقات بریم

پاسخ : مباحث جالب در دروس هوش مصنوعی و شبکه های عصبی

من هم لیسانس الکترونیک خوندم و الان دارم امیر کبیر هوش مصنوعی میخونم.
    فوق العاده است. مطمئنا برای من بهتر از این بود که بخوام تو الکترونیک ادامه بدم و یکسری مطالب رو بخونم که نه بدرد دنیام میخوره و نه آخرتم.(بقول یکی از دوستان ، الکترونیک فوقش لیسانس!)
    اما مباحث اصلی در هوش مصنوعی
    پردازش سیگنال دیجیتال- پردازش تصویر- پردازش صوت و گفتار- داده کاوی - سیستم های خبره - شبکه های عصبی -
    شناسایی آماری الگو(که از اون بسیار در پردازش صوت و تصویر استفاده میشه)- هوش مصنوعی پیشرفته و....
    داشتن سابقه برنامه نویسی و درک الگوریتم ها و کلا یکسری از مباحث پایه ای کامپیوتر برای پیشرفت بیشتر کمکت میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      من هم لیسانس الکترونیک خوندم و الان دارم مجازی امیر کبیر هوش مصنوعی میخونم.
      فوق العاده است. مطمئنا برای من بهتر از این بود که بخوام تو الکترونیک ادامه بدم و یکسری مطالب رو بخونم که نه بدرد دنیام میخوره و نه آخرتم.(بقول یکی از دوستان ، الکترونیک فوقش لیسانس!)
      اما مباحث اصلی در هوش مصنوعی
      پردازش سیگنال دیجیتال- پردازش تصویر- پردازش صوت و گفتار- داده کاوی - سیستم های خبره - شبکه های عصبی -
      شناسایی آماری الگو(که از اون بسیار در پردازش صوت و تصویر استفاده میشه)- هوش مصنوعی پیشرفته و....
      داشتن سابقه برنامه نویسی و درک الگوریتم ها و کلا یکسری از مباحث پایه ای کامپیوتر برای پیشرفت بیشتر کمکت میکنه
      رشته ی برق بر حلاف اینکه از بیرون انگار ساختن وسایل الکتریکیه، در واقع یه عالمه فرمول و روابط ریاضی رو یاد می ده. هوش مصنوعی تو چه حال و هواییه؟ کجاها بازار کار داره؟...

دیدگاه

بازار کار :biggrin:
        خودت میدونی که بچه هایی که برق خوندن زحمت زیادی کشیدن اما....
        جایییکه من کار میکنم یه لیسانس فیزیک رو گذاشتن بالا سر چند تا فارغ التحصیل الکترونیک!!!!
        در مورد بازار کار نمیتونم کمکت کنم اما اگه دوست داری تو حال و هوای بحث های آکادمیک باشی ، هوش مصنوعی بنظر من انتخاب خیلی خوبیه. یه دنیای دیگه ای رو بروت باز میکنه و فکر میکنم مباحش بسیار بروز تر و جذابتر از فوق الکترونیکه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          بازار کار :biggrin:
          خودت میدونی که بچه هایی که برق خوندن زحمت زیادی کشیدن اما....
          جایییکه من کار میکنم یه لیسانس فیزیک رو گذاشتن بالا سر چند تا فارغ التحصیل الکترونیک!!!!
          در مورد بازار کار نمیتونم کمکت کنم اما اگه دوست داری تو حال و هوای بحث های آکادمیک باشی ، هوش مصنوعی بنظر من انتخاب خیلی خوبیه. یه دنیای دیگه ای رو بروت باز میکنه و فکر میکنم مباحش بسیار بروز تر و جذابتر از فوق الکترونیکه
          فوق لیسانس الکترونیک دیجیتال رو که من شنیدم بازار کارش خوبه! چه طور این رو می گین؟! :surprised:

دیدگاه

اونوقت این رشته هزینه اشچقدر میشه؟
            درسایی که میخونید چیان؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X