اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه الکترو مایوگراف سطحی semg

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه الکترو مایوگراف سطحی semg

در این تاپیک میخواهیم به ساخت semg الکترومایوگرام سطحی وسیله ای که پتانسیل الکتریکی ناشی از فعالیت الکتریکی ماهیچه که بر اثر انقباض پیش می آید بپردازیم می دانیم که وقتی که پیام عصبی از اعصاب بر روی ماهیچه می رسد این طوری است که مواد شیمیایی روی سطح ماهیچه تخلیه شده و از آنجا ماهیچه ها اختلاف پتانسیل در فیبرهایشان پیش می آید و این پتانسیلها که از -70 تا +30 متغیرند در هنگام استراحت 70- می باشند و در حالت تحریک به 30+ می رسند و این پتانسیلها از بازوی عضلات به سمت انتهای عضلات پیش می روند و این پتانسیلها با سرعتهای مختلف حرکت می کنند و مجموعه ای با پتانسیلهای مختلف ایجاد می شود و برایند آنها و گذر از بافتهای سر را پوست و چربی و خون وغیره به سمت پوست می رسند و بر روی پوست ظاهر شده و با گرفتن آنها می توان اطلاعات مفیدی بدست آورد مثلا چونگه با انقباض عضله((قدر مطلق)) پتانسیل افزایش می یابد بنابراین میتوان فهمید که فرد انقباض کرده و مثلا خواستار به انجام کاری است و آن کار توسط مثلا میکرو کنتلر انجام شود برای کارهای رباتیک دست مصنوعی ،پزشکی ،صنایع دفاعی و غیره کاربردهای ویژه دارد چونکه می دانیم همه پتانسیلهای سطح بدن شامل این می شود و بیشمار در هر قسمت بدن در زمینه های مختلف کاربرد دارد
    [url=http://www.4shared.com/photo/BJp6PPav/farahani2.html]]
    http://www.4shared.com/photo/364mWx12/farahani1.html

البته ایند مدار ثبت emg و eog است که باتغیر فرکانس قطع فیلتر بالا و پایین گذر می توان آنها را برای emg& semg استفاده نمود این دو مدار بسیار شسته رفته و مهم هستند و هیجای دیگر شما گیر نمی آورید و همه جا خسته کننده هستند و از آخر انسان به نتیجه نمی رسد برای توضیحات بیشتر انشاالله در آینده توضیحات خواهم داد :nerd:

پاسخ : ساخت دستگاه الکترو مایوگراف سطحی semg

ممنون از این اطلاعات مفید، ولی جسارتا دوست عزیز هنوز آینده نشده؟ :icon_razz:

راستی عکس با کیفیت تری از این مدار ندارین من با خوندن شماره های قطعات مشکل دارم :angry:
    گیرم که تو از سر گنه در گذری...
    زان شرم که دیدی که چه کردم چه کنم؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X