اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی 7سگمنت مخصوص ساعت!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی 7سگمنت مخصوص ساعت!!

با سلام وخسته نباشید خدمت همه اساتید. :bye
    دوستان این عکسه یه سون سگمن4تایی هستش که مخصوص ساعته و برای ساعت طراحی شده.با دیسپلی یکپارچه تیره ای که داره خیلی شیکه.میخام بدونم کسی میتونه این دیسپلی رو با AVR راه اندازی کنه؟آخه پایه هاش عجیب غریبه.مثل سون سگمنتهای معمولی مرتب نیست.

البته این سون سگمنت با LM8560 به راحتی راه اندازی میشه(چون مخصوص خودسه)ولی با میکرو نمیدونم.

پاسخ : راه اندازی 7سگمنت مخصوص ساعت!!

سلام
    دوست عزیز بهتره از روش روفرشی استفاده کنید یعنی تمام پایه های دیتا را به هم وصل کنید و بعد به یک پورت میکرو بدهید و پایه ها کام (مشترک) را با یک ترانزیستور به میکرو وصل کنید. در مجموع باید 8 پایه دیتا و 4 پایه ی مشترک باید به میکرو وصل شوند.
    بعد کافی است که سون سگمنت ها را یکی یکی سویچ کنید و روی دیتا کد BCDرا بفرستید .چون این کار با سرعت بالایی انجام می شود شما پیوسته خواهید دید. فکر میکنم در مجموع 20 میلی ثانیه رفرش کنی پیوسته ببینید.
    اگر یک سرچی بزنید قبلا من این روش را در سایت توضیح دادم.
    موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از آقای حیاتی.
      من خودم سون سگمنت 4تایی رو تا حالا راه اندازی کردم.و یاد دارم.ولی منظور من از ایجاد این تاپیک اینه که این سون سگمنت با بقیه فرق میکنه.با یه کام مثلا a از اولی و b و d از سگمنت دومی و f از سگمنت چهارم روشن میشن.یعنی مثل سون سگمنت های معمولی نیست که با یه کام 7 تا سگمنت از یه 7سگمنت روشن بشه.متوجه منظورم هستید؟نمیدونم چطور منظورمو برسونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
        با تشکر از آقای حیاتی.
        من خودم سون سگمنت 4تایی رو تا حالا راه اندازی کردم.و یاد دارم.ولی منظور من از ایجاد این تاپیک اینه که این سون سگمنت با بقیه فرق میکنه.با یه کام مثلا a از اولی و b و d از سگمنت دومی و f از سگمنت چهارم روشن میشن.یعنی مثل سون سگمنت های معمولی نیست که با یه کام 7 تا سگمنت از یه 7سگمنت روشن بشه.متوجه منظورم هستید؟نمیدونم چطور منظورمو برسونم.
        سلام
        دوست عزیز این چیزی که شما میگید برای من خیلی جالبه چون تا حالا اینقدر با انواع سگمنت کار کردم تا حالا این مشکلی که شما می گید بر نخوردم. اگر ممکنه یک سگمنت دیگه مشابه همین تهیه کنید و مجددا چک کنید.
        چیزه دیگه ای به ذهنم نمیاد و...

دیدگاه

برای منم جالبه.برای همین گفتم بگم شاید کس دیگه ای دیده و من ندیدم.
          این دیسپلی برای ٱی سی Lm8560 طراحی شده و خیلی خوب با این آی سی کار میکنه.ولی چون فوت پرینت پایه های این آی سی ریزه و چاپش مشکله و فقط مخصوص ساعته(کار دیگه ای نمیشه باهاش کرد)گفتم ببینم میشه با میکرو کنترلر راه اندازی کردش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X