اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد انتخاب سروو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان سلام
    یه سروو موتور داریم داریم که برای باز و بسته کردن یک شیر آب استفاده میشده. این موتور الان سوخته و وقتی به جمهوری برای خرید اون مراجعه کردم تا یکیش رو بخرم و عوضش کنم فروشنده گفت اینها قدیمی شدن و دیگه پیدا نمیشن. به نظر شما برای جایگزین کردن یه موتور موجود در بازار چیکار باید بکنم.؟ چه مشخصاتی از موتور برای انتخاب جایگزین مهمه؟ ویه سوال دیگه اینکه آیا با انتخاب یه موتور دیگه مدار کنترل و درایو اون هم باید تغییر کنه؟
    مشخخصات روی پلاک موتور: کلاس F و IP=44,TP=44 و 3000دور در دقیقه. یه کد هم روش بود که ازش سر درنیاوردم. اصلا نمیدونم مهمه یا شماره سریالی چیزیه:M6-17-HR0021-07.91

یه مطلب دیگه اینکه من در مورد موتورهای سروو اطلاعات زیادی ندارم اگه دوستان مطلب یا مقاله ای برای آشنایی با اونا دارن ممنون میشم بزارن.

پاسخ : کمک در مورد انتخاب سروو موتور

سلام
    دوست عزیز سرو موتورها انواع مختلفی دارند ولی از نظر کارکرد باید بگم که با PWM کنترل می شوند و معمولا برای کنترل بازوهای ربات و جاهایی که حساسیت کار بالا است استفاده میشود چون مقدار چرخش بر حسب درجه در این موتورها قابل کنترل است.
    اگر در سایت "سرو موتور " را سرچ کنید اطلاعات خوب و کاملی تری پیدا می کنید. در ضمن سرو موتورها قدیمی نشدند شاید اون مدلی که شما می خواهید قدیمی شده چون در بازار موجود هست.
    موفق باشید

دیدگاه

اگه کاتالوگی براش بتونی پیدا کنی که کارت راحت تره
      در غیر اینصورت باید یه موتوری پیدا کنی که با درایور قبلی سازگار باشه ( بسته به نوع ورودی که الان داره برای کنترل) و همچنین قدرت موتور هم اندازه ( یا بیشتر) باشه.
      اندازه شافت موتور و اینا هم هست ولی زیاد مهم نیست

یه تماس با شرکت "سروو تک خاورمیانه " بگیر ، احتمالا خوبتر بتونن راهنمائیت کنند برای جایگزینی.
      آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
      تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
      آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
      هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

با تشکر از شما آقا حیاتی و joker از توجهتون
        یه سوال داشتم: در مورد سرووهای AC آیا کنترل اونها هم با pwm صورت میگیره؟
        آقا حیاتی منظور من هم همین بود. مدلی که من دارم قدیمی شده و دیگه پیدا نمیشه. حالا میخوام یکی از سرووهای موجود در بازار رو جایگزین کنم بدون اینکه بخوام توی تغذیه یا سیستم کنترل موتور دست ببرم یا تغییرش بدم. هم برای بالا نرفتن هزینه و هم برای سازگاری با بقیه قسمتهای سیستم

دیدگاه

سروو ها سه حالت دارن 1 حالت پوزیشن 2- حالت گشتاور 3- حالت سرعت در ضمن فید بک هم دارن
          در مورد کار شما فکر کنم از حالت اول استفاده کرده یعنی از حالت پوزیشن به این صورت که با هر پالس یک استپ موتور می چرخه ( تا 2500 استپ برای هر دور برای سروو های دقیق امکان است )
          سعی کن این چند مورد رو مشخص کن حتما جایگزین میشه
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            سروو ها سه حالت دارن 1 حالت پوزیشن 2- حالت گشتاور 3- حالت سرعت در ضمن فید بک هم دارن
            در مورد کار شما فکر کنم از حالت اول استفاده کرده یعنی از حالت پوزیشن به این صورت که با هر پالس یک استپ موتور می چرخه ( تا 2500 استپ برای هر دور برای سروو های دقیق امکان است )
            سعی کن این چند مورد رو مشخص کن حتما جایگزین میشه
            صحبت شما درسته این موتور حالت پوزیشن داره. اما منظورتون رو از چند موردی که گفتید مشخص کنم متوجه نشدم. در ضمن اون استپ و پالسی که شما میگی مال استپر موتور هست. اگه اشتباه نکنم

دیدگاه

سرو موتورها ی اسباب بازی ها با PWM کنترل می شوند و dc هستند و چرخدنده دارن
              ولی گفتم که سروو ها ی صنعتی ac هستند ( از نوع براش لس موتور در ضمن سی دی رام و هار دیسک نیز از این نوع موتو استفاده می کنن )سه حالت دوران دارن

1 حالت پوزیشن

2 - حالت سرعت

3- حالت گشتاور

که به صورت نرم افزاری حالتش عوض میشه ( تو درایور یک رجیستر حالت داره )
              در حالت اول سروو تبدیل به یک استپر موتور میشه ( موتور پله ای ) با این تفاوت که این استپر موتور کلوز لوپ است ( فید بک داره )
              در حالت دوم سرعت سروو از نزدیک صفر دور در دقیقه تا 3000 دور در دقیقه قابل تنظیم است ( کار برد در صنایع بسته بندی و تراش کاری و براده برداری و چاپ و ...)
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سی دی رام و هارد دیسک مگه تغذیه dc ندارن؟

دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
                  من برای پروژم به یک سروو موتور که بتونه 360 درجه بچرخه نیاز دارم.
                  مثلا بش دستور بدم روی 265 درجه بمونه.
                  یه سروو پیدا کردم به اسم gws s35 که 360 درجه مثه یه موتور dc میچرخه که به کاره من نمیاد.
                  یه سروو که به درده من میخوره gws s125 1turn است که به ازای 1 میلی ثانیه روی 0 درجه و 1.5 ثانیه روی 180 درجه و 2 میلی ثانیه روی 360 وای میسته که دقیقا همون چیزیه که من میخوام ولی متاسفانه این مدل سروو توی ایران نیست.
                  حالا دوستان اگه سایتی میشناسن که این مدل رو داره یا یه مدل سروو دیگه که مثه gws s125 1turn کار میکنه رو میشناسن لطفا بم معرفی کنن. مرسی.

اضافه شده در تاریخ :
                  سلام دوستان یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
                  من برای پروژم به یک سروو موتور که بتونه 360 درجه بچرخه نیاز دارم.
                  مثلا بش دستور بدم روی 265 درجه بمونه.
                  یه سروو پیدا کردم به اسم gws s35 که 360 درجه مثه یه موتور dc میچرخه که به کاره من نمیاد.
                  یه سروو که به درده من میخوره gws s125 1turn است که به ازای 1 میلی ثانیه روی 0 درجه و 1.5 ثانیه روی 180 درجه و 2 میلی ثانیه روی 360 وای میسته که دقیقا همون چیزیه که من میخوام ولی متاسفانه این مدل سروو توی ایران نیست.
                  حالا دوستان اگه سایتی میشناسن که این مدل رو داره یا یه مدل سروو دیگه که مثه gws s125 1turn کار میکنه رو میشناسن لطفا بم معرفی کنن. مرسی.

دیدگاه

سلام.
                    اولا بهتره به جای موتور معیوب یک ست کامل سروو بخرید. معمولا ست کردن موتور و درایوی که برندشان یکی نیست کار نسبتا سختیه. ثانیا دو پارامتر از سه پارامتر زیر می تونه کمک کنه که سروو موتور مناسب رو انتخاب کنید (توان {وات} - سرعت چرخش {RPM} - گشتاور {nm}). این سه پارامتر با هم متناسب هستند.

دیدگاه

سلام
                      یه سوال در مورد سروو موتور داشتم .
                      می خواستم بدونم سروو موتور ها قابلیت چرخیدن مثلا 2.5 دور رو دارند یا ماکزیمم 360 درجه می چرخن ؟

دیدگاه

دوستان عزیز سلام
                        من میخوام یه سروو موتور بذارم برای کنترل شیر آب 2 اینچ (برای باز و بسته کردن شیر) که فکر میکنم قدرت زیادی هم نیاز داشته باشه. کسی میتونه راهنمایی کنه که با قیمت های ارزون یا متوسط بازار کدوم مدل مناسب کار من هست؟ چقدر باید قدرتش باشه یا اصلا از کجا میتونم قدرتشو مقایسه کنم؟
                        من فقط یه سروو میخوام که 90 درجه بچرخه (چپ و راستگرد باشه) و قدرت بالایی داشته باشه.
                        مرسی از راهنماییتون.

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
                        دوستان عزیز سلام
                        من میخوام یه سروو موتور بذارم برای کنترل شیر آب 2 اینچ (برای باز و بسته کردن شیر) که فکر میکنم قدرت زیادی هم نیاز داشته باشه. کسی میتونه راهنمایی کنه که با قیمت های ارزون یا متوسط بازار کدوم مدل مناسب کار من هست؟ چقدر باید قدرتش باشه یا اصلا از کجا میتونم قدرتشو مقایسه کنم؟
                        من فقط یه سروو میخوام که 90 درجه بچرخه (چپ و راستگرد باشه) و قدرت بالایی داشته باشه.
                        مرسی از راهنماییتون.
                        دوستان کسی تمایل به راهنمایی کردن بنده نداره؟
                        تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

اطلاعاتی درباره توان یا دور موتور دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی سعیدی
                            اطلاعاتی درباره توان یا دور موتور دارید؟
                            سلام
                            حقیقتش چون نیازه کلا 90 درجه مانور بده سرعت بالا مد نظرم نیست، اگه بتونه این 90 درجه رو تو 1 الی 3 ثانیه ببنده خوبه (2 ثانیه عالیه).
                            راجع به قدرتش هم عرض کنم که یه سروو MG995 (که میگن با توان 13 کیلوگرم بر سانتیمتره) گرفتم و بعد از برنامه دادنش تنظیمش کردم رو رفت و برگشت 90 درجه، اما حتی نتونست یه تکون کوچیک به شیر بده!!! فقط جریان کشید و زور زد... :sad: با این حساب اگه سروو من 13 کیلو بر سانت رو بده فکر میکنم چیزی حدود 50 الی 60 کیلو بر سانتیمتر نیاز دارم!
                            گرچه سروو خیلی راحت تر از گزینه های دیگست، اما فکر میکنم اگه از موتورهای گیربکس دار DC یا ولتاژ پایین (12 ولت) AC با میکرو سوئیچ در دو طرف استفاده کنم بهتر نتیجه میگیرم، نه؟ نظر شما چیه؟
                            راستی تا یادم نرفته بگم، قیمت هم باید در عین حال پایین باشه! :angry:
                            مرسی از راهنماییتون
                            تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

دوست گرامی این چیزی که شما مد نظرتونه رو من سراغ ندارم
                              چون سروو موتورهایی که من میشناسم سروهای صنعتیه(حداقل قیمت 1یک میلیون و 400 به بالاس)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X