اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول SIM548

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول SIM548

سلام
    من برای پروژه ی پایانیم که یه سیستم ردیابه، یه ماژول SIM548C خریدم. تو اینترنت نتونستم یه برد آماده برای SIM548 پیدا کنم که بتونم از روش PCB براش درست کنم، بنابراین از بردایی که برای SIM300 بود و دیتاشیت خود ماژول استفاده کردم و براش یه PCB درست کردم. البته این دو تا ماژول تفاوت چندانی با همدیگه ندارند فقط SIM548 یه ماژول GPS هم داره. فعلا همون GSM-GPRS اش هم راه بندازم خیلی خوبه.چون الان بردم اصلا کار نمی کنه و حتی LED مربوط به netlight هم روشن نمیشه.
    از دوستان کسی تا حالا با این ماژول کار نکرده؟
    در ضمن اگه کسی شماتیک یا PCB از قسمت تغذیه ی مازول SIM300 داره که قبلا تست شده و کار کرده، اگه ممکنه بهم بگه. احتمالا قسمت تغذیه اش مشکل داشته باشه.

پاسخ : راه اندازی ماژول SIM548

شما برای تغذیه باید از lm2576_adj استفاده کنید که 5v بده بعد برای تغذیه gps gsm از دو رگولاتور کنترلی 3v استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed saffarian
      شما برای تغذیه باید از lm2576_adj استفاده کنید که 5v بده بعد برای تغذیه gps gsm از دو رگولاتور کنترلی 3v استفاده کنید
      سلام
      lm2576_adj چه تفاوتی با رگولاتورهای معمولی مثلا 7805 داره؟
      منظور شما از رگولاتور کنترلی 3v چیه کمی بیشتر توضیح می دید؟

دیدگاه

چه تفاوتی با رگولاتورهای معمولی مثلا 7805 داره؟
        منظور شما از رگولاتور کنترلی 3v چیه کمی بیشتر توضیح می دید؟
        خروجی مدلهای ADJ رگلاتور های 2576 رو میشه با تغییر دو تا مقاومتی که تو مدارش قرار میگیره رو به میزان دلخواه تنظیم کرد و اینکه تو این رگلاتورر ها تا 2 آمپر جریان(درست یادم نیست،شایدم 3 آمپر) میتونه عبور کنه که برای ماژول های جی اس ام که گاهی اوقات تا 2 آمپر جریان میکشه مناسب هستند

دیدگاه

سلام
          میشه شماتیک و pcb مدارتونو بزارید تو سایت ؟
          خیلی ممنون
          کسی کوه بزرگ را جابه جا می کند که شروع به برداشتن سنگریزه ها کند.

دیدگاه

لطفا یکی بگه چجوری باید ماژول رو راه اندازی کرد؟
            برد شبیه sim300 ؟ GPS چی؟باید چکار کنم؟

دیدگاه

سلام

فوت پرینت این ماژول دقیقا مشابه فوت پرینت sim300c هستش ولی پایه هاشون کاملا با هم فرق می کنن.
              برای راه اندازی gpsاش هم کافیه تغذیه و آنتنش رو وصل کنید و پورت سریال A یا B دقیقا یادم نیست وصل کنید به آی سی Max232 و بعد به پورت سریال کامپیوتر. دادهآ‌های جی پی اس رو می تونید روی hyper terminal یا سایر برنامه های پورت سریال ببینید.

موفق باشید

دیدگاه

یعنی باید یه تغییراتی تو مدار بدم؟ میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟
                خوب من می خوام اینو رو یه وسیله نقلیه نصب کنم.با چه میکرویی کار کنم.
                ممنون میشم
                نوشته اصلی توسط fatemehjml
                سلام

فوت پرینت این ماژول دقیقا مشابه فوت پرینت sim300c هستش ولی پایه هاشون کاملا با هم فرق می کنن.
                برای راه اندازی gpsاش هم کافیه تغذیه و آنتنش رو وصل کنید و پورت سریال A یا B دقیقا یادم نیست وصل کنید به آی سی Max232 و بعد به پورت سریال کامپیوتر. دادهآ‌های جی پی اس رو می تونید روی hyper terminal یا سایر برنامه های پورت سریال ببینید.

موفق باشید

دیدگاه

کلیت دستگاهآ‌های ردیاب یا AVL: Automatic Vehicle Locator به این شکله که از سه قسمت اصلی تشکیل شدند:
                  1. ماژول GSM/GPRS
                  2. ماژول GPS
                  3. پردازنده
                  درون هر دستگاه ردیابی که دادهآ‌هاش رو در بستر شبکهآ‌ی موبایل ارسال می کنه، حتما این سه قسمت وجود داره.
                  اگر از SIM548 استفاده کنید، دو نیاز اولتون رو برآورده می کنه. البته تولید این ماژول متوقف شده.
                  شما در اینجا یه پردازنده باید داشته باشید، که می تونه ARM,AVR یا چیزای دیگه باشه. البته معمولش همین دوتاست.
                  خوب شما حالا باید دادهآ‌های GPS رو با پورت سریال دریافت کنید و اونا رو بدید به میکرو. حالا میکرو باید دادهآ‌ها رو تحلیل بکنه. هر چی الگوریتم این تحلیلآ‌ها دقیقآ‌تر و هوشمندانه تر باشه دستگاه شما باهوشآ‌تره ضمن اینکه با این هزینهآ‌ی بالای GPRS توی کشور ما هزینهآ‌های ارسال و دادهآ‌ها بهینه تره. اگه فقط قصدتون انجام یه پروژه دانشجوییه بهتره خودتونو خیلی درگیره این الگوریتم ها نکنید چون این چیزا توی بازار مهمه و زمانی اهمیت پیدا می کنه که مثلا شما یه ناوگان حمل و نقل با بیش از 100 دستگاه داشته باشید. بنابراین توی موقعیت شما فقط کافیه بین رشته هایی که از GPS می گیرید، رشته ی GPRMC رو بکشید بیرون و ارسالش کنید.
                  برای ارسال از شبکهآ‌ی GPRS استفاده می کنیم که در حال حاضر ایرانسل ارزونتر از همراه اوله. یه سیم کارت به ماژولتون وصل می کنید و بعد ماژول رو به میکرو. با چند تا AT command خیلی ساده دادهآ‌ی مورد نظر شما به آی پی و پورت یا دی ان اس مورد نظرتون ارسال میشه. که این داده می تونه همون رشتهآ‌ی gprmc باشه که از جی پی اس گرفتیم.
                  خوب حالا دادهآ‌ها روی مثلا یه سروری ارسال شد. این دادهآ‌ها بازم باید تحلیل بشه (مثل نشون دادن نقطه ی مورد نظر روی نقشه)و یه برنامه ای روی اون سرور نصب باشه که این کارو انجام بده. از اینجا به بعد وظیفه ی ما نیست و باید یه مهندس نرم افزار این کارو انجام بده.
                  امیدوارم توضیحاتم براتون مفید باشه.
                  موفق باشید

دیدگاه

کلیت دستگاهآ‌های ردیاب یا AVL: Automatic Vehicle Locator به این شکله که از سه قسمت اصلی تشکیل شدند:
                    1. ماژول GSM/GPRS
                    2. ماژول GPS
                    3. پردازنده
                    درون هر دستگاه ردیابی که دادهآ‌هاش رو در بستر شبکهآ‌ی موبایل ارسال می کنه، حتما این سه قسمت وجود داره.
                    اگر از SIM548 استفاده کنید، دو نیاز اولتون رو برآورده می کنه. البته تولید این ماژول متوقف شده.
                    شما در اینجا یه پردازنده باید داشته باشید، که می تونه ARM,AVR یا چیزای دیگه باشه. البته معمولش همین دوتاست.
                    خوب شما حالا باید دادهآ‌های GPS رو با پورت سریال دریافت کنید و اونا رو بدید به میکرو. حالا میکرو باید دادهآ‌ها رو تحلیل بکنه. هر چی الگوریتم این تحلیلآ‌ها دقیقآ‌تر و هوشمندانه تر باشه دستگاه شما باهوشآ‌تره ضمن اینکه با این هزینهآ‌ی بالای GPRS توی کشور ما هزینهآ‌های ارسال و دادهآ‌ها بهینه تره. اگه فقط قصدتون انجام یه پروژه دانشجوییه بهتره خودتونو خیلی درگیره این الگوریتم ها نکنید چون این چیزا توی بازار مهمه و زمانی اهمیت پیدا می کنه که مثلا شما یه ناوگان حمل و نقل با بیش از 100 دستگاه داشته باشید. بنابراین توی موقعیت شما فقط کافیه بین رشته هایی که از GPS می گیرید، رشته ی GPRMC رو بکشید بیرون و ارسالش کنید.
                    برای ارسال از شبکهآ‌ی GPRS استفاده می کنیم که در حال حاضر ایرانسل ارزونتر از همراه اوله. یه سیم کارت به ماژولتون وصل می کنید و بعد ماژول رو به میکرو. با چند تا AT command خیلی ساده دادهآ‌ی مورد نظر شما به آی پی و پورت یا دی ان اس مورد نظرتون ارسال میشه. که این داده می تونه همون رشتهآ‌ی gprmc باشه که از جی پی اس گرفتیم.
                    خوب حالا دادهآ‌ها روی مثلا یه سروری ارسال شد. این دادهآ‌ها بازم باید تحلیل بشه (مثل نشون دادن نقطه ی مورد نظر روی نقشه)و یه برنامه ای روی اون سرور نصب باشه که این کارو انجام بده. از اینجا به بعد وظیفه ی ما نیست و باید یه مهندس نرم افزار این کارو انجام بده.
                    امیدوارم توضیحاتم براتون مفید باشه.
                    موفق باشید
                    خیلی ممنون از توضیحات شما
                    لطفا یه راهنمایی در این باره بکنید.
                    اگه من فقط بخوام مختصات اون نقطه رو برام ارسال کنه از طریق sms که مثلا بعدا برم تو google map موقعیت طرفه رو ببینیم.در این باره یک توضیحی بدین.
                    من فقط در همین حد می خوام. ممنون میشم کمک کنید.

دیدگاه

خوب کارتون خیلی راحت تر شد.
                      داخل دیتاشیت Sim548 منظورم لیست At commandهاش هست. اونجا چند تا کامند ساده هست که اومده نحوهآ‌ی ارسال اس ام اس رو با این ماژول گفته. توی اینترنی خیلی زیاده. البته برای Sim300. که کامندهای این دو تا ماژول تقریبا یکیه.
                      حالا شما توی میکرو به جای کامندهای GPRS از کامندای SMS استفاده می کنی.

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی شما
                        پس دیگه نیازی به پردازش اطلاعات نیست؟
                        خروجی GPS مستقیم بدم به میکرو و خروجی و بدم به قسمت GSM ؟
                        واسه برد مدار چی کار کنم؟همون SIM300؟ باید چه تغییراتی اعمال کنم.
                        سپاسگذارم از توجه شما.
                        خوب کارتون خیلی راحت تر شد.
                        داخل دیتاشیت Sim548 منظورم لیست At commandهاش هست. اونجا چند تا کامند ساده هست که اومده نحوهآ‌ی ارسال اس ام اس رو با این ماژول گفته. توی اینترنی خیلی زیاده. البته برای Sim300. که کامندهای این دو تا ماژول تقریبا یکیه.
                        حالا شما توی میکرو به جای کامندهای GPRS از کامندای SMS استفاده می کنی.

دیدگاه

سلام
                          یک کمک کوچولو دیگه لطف کنید ممنون میشم. ضمنا چه میکرویی استفاده کنم؟؟

دیدگاه

سلام دوستان
                            خروجی gsm و gps رو می تونم مستقیم بدم به میکرو؟ یا باید از max استفاده کنم؟
                            ممنون

دیدگاه

سلام
                              خروجی میکرو و GSM,GPS در سطح ttlهست و شما می تونید بدون هیچ واسطه ای اینا رو مستقیم به هم وصل کنید.
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X