اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل کردن lcd ماشین حساب به AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وصل کردن lcd ماشین حساب به AVR

آیا میشه ماشین حساب به AVR وصل کرد؟اگه نمیشه چه نوع ال سی دی های دیگه ای میشه به ای وی ار وصل کرد(منظورم برای وسایل دیگست)
    همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

پاسخ : وصل کردن lcd ماشین حساب به AVR

نوشته اصلی توسط ali-electoronic
    آیا میشه ماشین حساب به AVR وصل کرد؟اگه نمیشه چه نوع ال سی دی های دیگه ای میشه به ای وی ار وصل کرد(منظورم برای وسایل دیگست)
    سلام
    دوست عزیز انواع مختلفی lcd در بازار موجود می باشد که شما می توانید به AVR متصل کنید.
    lcd کاراکتری:
    2*16
    4*20
    و....
    این ال سی دی ها کاراکتری هستند و فارسی نمی توانید رو آنها نمایش دهید البته 7 کاراکتر را میشه فارسی نوشت ولی بیشتر دیگه نمیشه.
    اگر می خوای منوهات فارسی باشه می تونید از lcd گرافیکی استفاده کنید.
    دوست عزیز برای کار و آموزش اتصال lcd به avr به لینک زیر مراجعه کنید.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18025.0
    موفق باشید

دیدگاه

میخواستم بدونم میشه یا نه؟من مبتدی هستم و میخواستم از کاراکتری شروع کنم.ممنون
      همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
        سلام
        دوست عزیز انواع مختلفی lcd در بازار موجود می باشد که شما می توانید به AVR متصل کنید.
        lcd کاراکتری:
        2*16
        4*20
        و....
        این ال سی دی ها کاراکتری هستند و فارسی نمی توانید رو آنها نمایش دهید البته 7 کاراکتر را میشه فارسی نوشت ولی بیشتر دیگه نمیشه.
        اگر می خوای منوهات فارسی باشه می تونید از lcd گرافیکی استفاده کنید.
        دوست عزیز برای کار و آموزش اتصال lcd به avr به لینک زیر مراجعه کنید.
        موفق باشید
        با سلام ببخشید وسط بحث میپرم
        من میخوام از یه ال سی دی کم مصرف استفاده کنم چون میخوام دماسنج با باتری درست کنم اما این ال سی دی های 2*16 خیلی جریان میکشن و یه باتری 9 ولتی رو در عرض یکی دو دقیقه خالی میکنند اگه نور پس زمینه رو هم خاموش کنی دیگه هیچی معلوم نیست با سون سگمنت خواستم ببندم دیدم از ال سی دی بدتره و اصلا باتری توانایی روشن کردنشو حتی برای یک لحظه نداره
        حالا میخوام بدونم ال سی دی کم مصرف ترجیحا تا 4 رقم در بازار وجود داره ؟ در هر صورت برای رفع این مشکل چی کار باید انجام بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
          من میخوام از یه ال سی دی کم مصرف استفاده کنم چون میخوام دماسنج با باتری درست کنم اما این ال سی دی های 2*16 خیلی جریان میکشن و یه باتری 9 ولتی رو در عرض یکی دو دقیقه خالی میکنند اگه نور پس زمینه رو هم خاموش کنی دیگه هیچی معلوم نیست با سون سگمنت خواستم ببندم دیدم از ال سی دی بدتره و اصلا باتری توانایی روشن کردنشو حتی برای یک لحظه نداره
          حالا میخوام بدونم ال سی دی کم مصرف ترجیحا تا 4 رقم در بازار وجود داره ؟ در هر صورت برای رفع این مشکل چی کار باید انجام بدم؟
          زیر این LCD ها 20 تا LED ریزه.اگه هر کدوم هم 20 میلی آمپر جریان بکشند جریان مصرفی کل LCD میشه حدود نیم آمپر.
          من خیلی وقت پیش تو جمهوری یه LCD دیدم که 1*8 بود.اگه بتونید پیداش کنید چون صفحه ی کوچیکتری داره مصرفش خیلی کمتره(احتمالا چیزی حدود 150 میلی آمپر).اگه هم نبود 1*16 حتما هست.اگه یه مقاومت با این ها سری کنید مصرفش کمتر هم میشه البته نورم کمتر میشه.
          اگه بتونید از این LCD های ماشین حسابی پیدا کنید خیلی عالیه.این LCD های 2*16 خودمون چون ضخامت فونتش کمه بدون بک لایت نمیشه دیدش.اما این LCD ها چون فونت پهن تری دارند و پشتشون روشن تره راحت بدون بک لایت دیده میشند.
          من تاحالا جایی از این LCD ها ندیدم ولی اگه پیدا کنید بهترین گزینه هست.

[img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-electoronic
            میخواستم بدونم میشه یا نه؟من مبتدی هستم و میخواستم از کاراکتری شروع کنم.ممنون
            سلام
            دوست عزیز گفتم که برای اینکه در مورد ال سی دی و نحوه راه اندازی آنها می خواهید اطلاعات کسب کنید به لینک زیر مراجعه کنید:
            اگر مشکلی بود در خدمتم.
            نوشته اصلی توسط پراو
            دوست عزیز خود lcd جریان مصرفی کمی دارد ولی وقتی که backlight را روشن کنید جریان مصرفی میره بالا و....
            شما نیازی نیست که تغذیه مربوط به bacblight را وصل کنید. در ضمن تو امجد مغازه هایی هستند که باتری شارژی کوچک با ولتاژ و آمپر مورد نیاز برات می سازند ابعادش هم به اندازه ی همین باتری 9 میشه تقریبا.

دیدگاه

تعجب من از اینه که باتری تونست ال سی دی 2*16 رو با نور پس زمینه زیاد روشن کنه هر چند برای چند دقیقه
              اما نتونست سون سگمنت سه تایی آند مشترک رو که با دو تا 74244 راه اندازی کردم حتی یک لحظه روشن کنه چون ظاهرا نور ال سی دی خیلی بیشتر از سون سگمنت است؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
                تعجب من از اینه که باتری تونست ال سی دی 2*16 رو با نور پس زمینه زیاد روشن کنه هر چند برای چند دقیقه
                اما نتونست سون سگمنت سه تایی آند مشترک رو که با دو تا 74244 راه اندازی کردم حتی یک لحظه روشن کنه چون ظاهرا نور ال سی دی خیلی بیشتر از سون سگمنت است؟؟
                آخه چطور ممکنه که نتونسته باشه!!!
                اهم متر میتونه 3-4 سگمنت رو تنهایی روشن کنه اونوقت یه باتری کتابی نتونه حتی نور پایین هم بده :eek:
                به نظر من ممکنه یه اشکالی توی بستن به وجود اومده باشه.شما با میکرو فرض کنید که یه سون سگمنت بیشتر نیست .اگه یه دونه رو روشن نکرد احتمال داره یه جا تو مدارتون اشکال به وجود اومده باشه !
                یه راه بهتر : بامنبع تغذیه سون سگمنت های مدار روشن میشه؟

دیدگاه

بله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
                    بله
                    انصافا عجیبه !!!
                    سون سگمنت هاتون از همین معمولی هاست دیگه؟ یعنی سایز بزرگ نیست؟
                    به جز سون سگمنت و چند تا IC مصرف کننده ی دیگه ای ندارید؟
                    وقتی مدار رو به منبع تغذیه وصل کردید جریان مصرفی رو اندازه بگیرید ببینید چه قدره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                      بله

انصافا عجیبه !!!
                      سون سگمنت هاتون از همین معمولی هاست دیگه؟ یعنی سایز بزرگ نیست؟
                      به جز سون سگمنت و چند تا IC مصرف کننده ی دیگه ای ندارید؟
                      وقتی مدار رو به منبع تغذیه وصل کردید جریان مصرفی رو اندازه بگیرید ببینید چه قدره!
                      راستش این مدار رو من چند ماه پیش چون ال سی دی کم مصرف پیدا نکردم با سون سگمنت آند مشترک بستم اما نتیجه نگرفتم این هم لینک پروتئس مدار :
                      http://www.4shared.com/file/kYcDEnys/lm35.html

دیدگاه

من ال سی دی ماشین حسابی را یه جای تهران دیدم.
                        طرف میگفت سفارش میدی برات تولید میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sohei34000
                          من ال سی دی ماشین حسابی را یه جای تهران دیدم.
                          طرف میگفت سفارش میدی برات تولید میکنن
                          ایول دوست عزیز پست 4 سال پیش رو جواب میدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
                            ایول دوست عزیز پست 4 سال پیش رو جواب میدی
                            چه اشکالی داره پستی که بعد از چهار سال جواب درست و درمونی نداشته و به اصطلاح اومدن مسئله را حل کنن صورتش را پاک کردن را یکی بیاد جواب بده. پست مال 4 سال پیش هست ولی تا زمانی که سایت وجود داره خونده میشه.
                            در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
                            2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
                            3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X