اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه با ولتاژ مثبت/منفی 12 ولت از یک منبع 12 ولت مثبت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه با ولتاژ مثبت/منفی 12 ولت از یک منبع 12 ولت مثبت

سلام.
    من می خوام از یک منبع +12 ولت، دو ولتاژ 12ولت و -12 ولت بگیرم. منبع اصلی من به من ولتاژ 24 ولت میده که اینو به یک LM7812 وصل می کنم تا +12 رو بگیرم. برای -12 می خواستم از ICL7660AIBA استفاده کنم. ولی متاسفانه با وجودی که جریانی ازش نمی کشم (حداکثر 20 میلی آمپر) این آی-سی سریعاً داغ می کند و می سوزد.

آیا از دوستان کسی راه حلی برای این مشکل یا راه حل جایگزین سراغ دارد؟

پیشاپیش تشکر.

پاسخ : منبع تغذیه با ولتاژ مثبت/منفی 12 ولت از یک منبع 12 ولت مثبت

نوشته اصلی توسط ahmadyan
    سلام.
    من می خوام از یک منبع +12 ولت، دو ولتاژ 12ولت و -12 ولت بگیرم. منبع اصلی من به من ولتاژ 24 ولت میده که اینو به یک LM7812 وصل می کنم تا +12 رو بگیرم. برای -12 می خواستم از ICL7660AIBA استفاده کنم. ولی متاسفانه با وجودی که جریانی ازش نمی کشم (حداکثر 20 میلی آمپر) این آی-سی سریعاً داغ می کند و می سوزد.

آیا از دوستان کسی راه حلی برای این مشکل یا راه حل جایگزین سراغ دارد؟

پیشاپیش تشکر.
    سلام از روی ولتاژ +24 ولتی که دارید، دو تا ولتاژ +12 کاملا مستقل از هم بساز و سپس + یکی رو به - دیگری وصل کن و نقطه مشترک رو گراند در نظر بگیر. حالا شما یک ولتاژ +12 و یک -12 و یک گراند خواهید داشت.

دیدگاه

بابت جواب سریعتان ممنون، ولی زمین مدار سراسری است. برای همین این روش جواب نمی دهد.
      اگه من می تونستم تغذیه مستقل داشته باشم که خوب دو سرشو برعکس می کردم و ولتاژم منفی می شد دیگه! ولی نداریم! چه کنیم؟!

دیدگاه

یک رگلاتور 12 ولتاز میزاری که که +12 رو بهت میده یک 24 ولت هم که داری پس سه تا ولتاز آنلاین در خروجی داری 0 , +12 , +24 حال اگر +12 ولت رو زمین در نظر بگیری 0 ولت میشه -12 و +24 ولت میشه +12
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          یک رگلاتور 12 ولتاز میزاری که که +12 رو بهت میده یک 24 ولت هم که داری پس سه تا ولتاز آنلاین در خروجی داری 0 , +12 , +24 حال اگر +12 ولت رو زمین در نظر بگیری 0 ولت میشه -12 و +24 ولت میشه +12
          نه، این راهها وقتی منبعت بتونه زمین ایزوله بده امکان داره. مثل این منبع تغذیه های آزمایشگاهی.
          دوست خوب یه راه ساده با 555 و یه سری خازن و دیود هست که بهش می گن پمپ دیودی. منتها خیلی جریان بالایی نمی تونه تامین کنه.
          جریانت چقدره؟
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

از MC34063 استفاده کنین تو دیتا شیت توضیحات لازم برای ساخت ولتاژ منفی از ولتاژ مثبت نوشته شده
            http://starostin.palmclub.ru/doc/MC34063A.pdf

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              قبلا در این لینک منبع تغذیه 22- الی 22+ ( دوبل قابل تنظیم ) را قرار دادم.
              شاید برای کار شما مناسب باشد و میتوانید از لینک زیر آن را دانلود کنید
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43765.0
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X