اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با خمیر سلیکن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با خمیر سلیکن

من گفتم برای خنک تر شدن رگلاتورم بهش خمیر سلیکن بزنم :rolleyes:
    گفتم که حتما بعد از زدن بعد از یکی ،دوساعت خشک میشه :surprised:ولی هنوز خشک نشده و خمیر سلیکونش خیسه . :cry:
    اصلا خمیرش خشک میشه oo:
    چسبیش هست که راحت تر باشه یانه چون این حالت مایع داره تو یه سرنگ بود کهمن خریدم

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

پاسخ : کار با خمیر سلیکن

oo:

معمولا خمیر سیلیکن رو میزنن که حرارت درست به هدسینگ منتقل بشه و فکر نکنم خشک شدنم در کارش باشه...

دیدگاه

فکر نمیکنم اصلا خشک بشه چون چند وقت پیش من یه مدار رو از یکی از دوستام گرفته بودم. وقتی هیت سینک روی مدار رو باز کردم هنوز خیس بود. در صورتیکه مدارش رو خیلی وقته پیش بسته بود.
      اگر قرار باشه که خشک بشه که دیگه نمیتونه گرمارو بگیره.
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

خمیر سیلیکن نباید خشک بشه فقط اضافی اونو از دور و بر رگولاتور پاک کنین سعی کنین که به دستتتون هم نگیره

دیدگاه

خمیر سیلیکون خشک شدنش اصلا مطرح نیست و نباید کاملا خشک بشه و لی یک خمیر سیلیکون خوب حالت مایع نداره و خیلی هم سفته اگه تا حالا فن سی پی یو باکس خریده باشید می بینید که به صورت کارخانه ایی یه خمیر سیلیکون خاکستری رنگ و تغریبا سفت روشه.
          ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

دیدگاه

منم همون روی سی پی یو دیدم گفتم چسبیش هست یا نه
            چون اونی که روی سی پی یو هست حالت چسبی داره.

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

دوستان خمیر سیلیکون اصلا نباید خشک بشه . یعنی اگر خشک شد خراب هست و کارایی ندارد . دلیل استفاده از خمیر اینه که خمیر بین دو سطح فلزی که معمولا هوا هست( و هوا رسانای ضعیف حرارت هست) رو پر کنن . که باید با چیزی که پر بشه که خیلی خوب حرارت رو منتقل کنه . معمولاً برای انتقال سریع حرارت مایعات خوب هستند اما تو الکترونیک دردسر ساز هستند . پس راه حل استفاده از خمیر هست . حالا بین خمیرها بهترین چیه ؟ اونی که جاذب حرارت و منتقل کننده سریع باشه .
              تو دوران هنرستان استاد سید محمود صموتی نوعی خمیر سیلیکون را تعریف کردند که خودمون درست کنیم . من هنوز بعد سالها رو دست این خمیر ، خمیر ندیدم .
              نمیگم چون فرمولش خنده دار هست . به هر کسی گفتم اگر استفاده کرده قبول کرده اگر نکرده مسخره کرده برای همین از گفتنش همین طوری منصرف شدم . اگر خواستید آقای مهندس صموتی رو پیدا کنید خواستن بهتون می گن .
              اما راجع به خمیر سیلیکونهای موجود تو بازار . چی بگم ... خمیر سیلیکونی که باید انتقال حرارت بده نیستن . چیز دیگه ای . چسب یا چیزی تو ان حال و هوا .

دیدگاه

خنده دار ؟ خوب پس هم فاله هم تماشا :mrgreen:

بگو بابا قول میدیم یواش نخندیم :icon_razz: .. بدون شوخی من مشتاقم روش ساختش رو بدونم ممنون میشم بگید
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

اونچیزی که شما میآ‌خوای چسبه سیلیکون هست کا بعداز حدود ۳۰ دقیقه حالت ژله پیدا میآ‌کنه و کارکردش با خمیر فرقیآ‌ نداره
                  ای خدا از دست اینا چکار کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.MARDANI
                    د
                    تو دوران هنرستان استاد سید محمود صموتی نوعی خمیر سیلیکون را تعریف کردند که خودمون درست کنیم . من هنوز بعد سالها رو دست این خمیر ، خمیر ندیدم .
                    نمیگم چون فرمولش خنده دار هست . به هر کسی گفتم اگر استفاده کرده قبول کرده اگر نکرده مسخره کرده برای همین از گفتنش همین طوری منصرف شدم . اگر خواستید آقای مهندس صموتی رو پیدا کنید خواستن بهتون می گن .
                    نکنه ترکیب وازلین با پودر بچه رو می گی :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                    بعضی ها هم از گریس نسوز استفاده میکردند
                    البته هیچ کدوم به پای خمیر سیلیکن نمیرسه اون کارا مربوط به دوره ای بود که خمیر سیلیکن تو بازار گیر نمی اومد

دیدگاه

فرمولشو بگید دیگه :rolleyes:

دیدگاه

تمامی خمیر دندونا با طعمه نعنایی که روشون نوشته خنک کننده و خشبو کننده دهان جواب میدن
                        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X