اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی و ارائه راهکار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی و ارائه راهکار

با سلام
    من از شما مهندسین برق یه سوالاتی داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
    من دانشجوی مهندسی عمرانم و دارم تموم می کنم 1 ترم مونده ولی می خوام بعد از تموم شدن عمرانم برق(الکترونیک یا کنترل بخونم چون از رو مجبوری اومدم به عمران با وجو اینکه عمران جایگاه شغلی خوبی داره ولی من زیاد دوست ندارم می خواستم از شما بپرسم من در دوزران سربازی تا موقعی که بیام و برق بخونم چه مباحثی رو مطالعه کنم تا بتونم این عقب موندگی چند سالرو جبران کنم و برسم به حدی که باید بشه و تخصص خوبی روی کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی دارم و در شرکت برنامه نویسی می کردم می خوام بدنم چطور مدارهای التریکی رو طراحی می کنن و بتونم یک مدار هر چند ابتدایی تحلیل کنم یهنی سطحم بره بالا از این وضع در بیام لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

پاسخ : درخواست راهنمایی و ارائه راهکار

سلام دوست عزیز
    اولا خیلی کاره خوبی میکنی که داری دنبال علایق و خواسته هات میری.
    در زمینه برنامه نویسی بهتره که راهتو ادامه بدی و اطلاعاتتو به روز کنی مثلا برو دنبالARM,FPGA,LINUX
    اما در زمینه تحلیل مدارات بهتره از صفر شروع کنی.
    من چون خودم تو هنرستان درس خوندم برای شروع به شما در زمینه تحلیل مدارهای الکتریکی کتابهای زیرو معرفی میکنم:
    مبانی برق
    مدارهای الکتریکی
    اصول اندازه گیری
    و در زمینه تحلیل مدارات الکترونیکی:
    الکترونیک عمومی 1
    الکترونیک عمومی 2
    آزمایشگاه الکترونیک عمومی 1
    آزمایشگاه الکترونیک عمومی 2
    این کتابها همه تالیف سازمان آموزش پرورش اند و تو هنرستان تدریس میشن.
    کتاب های خیلی خوبی اند.
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sang9111
      با سلام
      من از شما مهندسین برق یه سوالاتی داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
      من دانشجوی مهندسی عمرانم و دارم تموم می کنم 1 ترم مونده ولی می خوام بعد از تموم شدن عمرانم برق(الکترونیک یا کنترل بخونم چون از رو مجبوری اومدم به عمران با وجو اینکه عمران جایگاه شغلی خوبی داره ولی من زیاد دوست ندارم می خواستم از شما بپرسم من در دوزران سربازی تا موقعی که بیام و برق بخونم چه مباحثی رو مطالعه کنم تا بتونم این عقب موندگی چند سالرو جبران کنم و برسم به حدی که باید بشه و تخصص خوبی روی کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی دارم و در شرکت برنامه نویسی می کردم می خوام بدنم چطور مدارهای التریکی رو طراحی می کنن و بتونم یک مدار هر چند ابتدایی تحلیل کنم یهنی سطحم بره بالا از این وضع در بیام لطفا منو راهنمایی کنید ممنون
      برو دنبال همون عمران
      برق کیلویی چنده
      من اگه موقعیت ش رو داشتم می رفتم دنبال رشته شما
      از من به تو نصیحت

برق بدرد نمیخوره

اگه می خای یه سری اطلاعات بدست بیاری برو دنبال کتابهای مختلف برقی تا یک مدرک رو یدک بکشی
      از تمام درس هایی که من توی دانشگاه خوندم 15 -20 واحدش ( شایدم کمتر ) بدرد خورد بقیه اش همش الکی ه
      می خای این همه واحد پاس کنی که آخرش چی بشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

من فکر میکنم اگه تو همون رشته عمران ادامه بدی، بهتر باشه چون تو الکترونیک دنیای خوبی از نظر مادی برات متصور نیست

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز
          یعنی به نظر شما من درس هایی مثل مدار 1 2و... فعلا نخونم وسعی کنم از کتاب های ساده تری استفاده کنم تا راه بیفتم

بله عمران در ایران از لحاظ مادی بهتره ولی من چون از اول می خواستم برم الکترونیک رفتم عمران واقعا 4 سال سختی رو داشتم عمرانم یک رشته علمی جالبه ولی من الان یه خلا در درونم احساس می کنم که اگه پر نشه تا آخر عمرم حسرت می کشم الانم اگه تو این چند ساله زحمت نکشم شاید دیگه نتونم حتی اگه بخوام الان جوونم می تونم 30 سالم بشه انگیزم افت می کنه دیگه وا موندم شما هم قدر رشتتون بدونید که رشته قشنگی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sang9111
            بله عمران در ایران از لحاظ مادی بهتره ولی من چون از اول می خواستم برم الکترونیک رفتم عمران واقعا 4 سال سختی رو داشتم عمرانم یک رشته علمی جالبه ولی من الان یه خلا در درونم احساس می کنم که اگه پر نشه تا آخر عمرم حسرت می کشم الانم اگه تو این چند ساله زحمت نکشم شاید دیگه نتونم حتی اگه بخوام الان جوونم می تونم 30 سالم بشه انگیزم افت می کنه دیگه وا موندم شما هم قدر رشتتون بدونید که رشته قشنگی ممنون
            نوع نگرش شما واقعا زیبا و ارزشمند است و نشان دهنده اهمیتی است که برای استعداد و علاقه خود قائل هستید. اگر بر اساس همین استعداد و علاقه بتوانید در مدت طولانی و با پشتکار زیاد در رشته الکترونیک به فعالیت بپردازید، قطعا در آن موفق خواهید بود و می توانید به مراتب مورد نظر خود دست یابید. اما شرط اصلی این مسئله، تداوم و استمرار است و باید بدانید که با یک سال دو سال کار در این رشته نمی توان به جایی رسید و اگر شما واقعا به الکترونیک علاقه مند هستید، نباید یک سقف زمانی برای خود قائل شوید. اگر واقعا مطمئن هستید که با رسیدن به 30 سالگی دچار افت انگیزه می شوید، به شما اصلا توصیه نمی شود که رشته خود را از عمران به الکترونیک تغییر دهید.
            از نظر مسائل مالی هم مطمئن باشید که اگر سطح تخصص شما از یک حد بیشتر باشد، مشکلی نخواهید داشت و مشکلات مالی در این رشته بیشتر گریبانگیر کسانی است که رقیب و هم رده برای آنها زیاد یافت می شود و تخصص آنها در سطحی نیست که تمایزی برای آنها ایجاد کند.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ماهیو هر وقت از آب بگیری تازست

مدار جبه دار -اندازه گیری ساونی-الکترونیک میرعشقی ......میتونی از اینا شروع کنی

مام اولین درسای تخصصیمون همین مدار و اندازه و..... بود چون چیزای پایه رو یه بار تو سوم دبیرستان گفتن تو دانشگام ادامش میدن
              هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X