اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تقسیم کردن دو عدد در بسکام و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تقسیم کردن دو عدد در بسکام و avr

وقتی عدد 133 رو به 10 تقسیم میکنم و جواب رو روی ال سی دی نگاه میکنم مینویسه 13.300000188
    چرا اینطوریه کسی میتونه کمک کنه؟

پاسخ : مشکل در تقسیم کردن دو عدد در بسکام و avr

نوشته اصلی توسط Rhett Butler
    وقتی عدد 133 رو به 10 تقسیم میکنم و جواب رو روی ال سی دی نگاه میکنم مینویسه 13.300000188
    چرا اینطوریه کسی میتونه کمک کنه؟
    سلام
    دوست عزیز متغیر شما از نوع single یا اعشاری است و وقتی شما تقسیم میکنید و نمایش می دهید اینطوری نشون میده.
    الان مشکل شما سر ا ون سه رقم آخره اعشاریه!!
    اون که چیز مهمی نیست !!! می تونی کاری کنی که نشون نیده اگر دوست داشتی بگو راهنمایی کنم.
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
      سلام
      دوست عزیز متغیر شما از نوع single یا اعشاری است و وقتی شما تقسیم میکنید و نمایش می دهید اینطوری نشون میده.
      الان مشکل شما سر ا ون سه رقم آخره اعشاریه!!
      اون که چیز مهمی نیست !!! می تونی کاری کنی که نشون نیده اگر دوست داشتی بگو راهنمایی کنم.
      موفق باشید
      بله مشکل اون سه رقم اعشاره. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. من که هر راهی که به فکرم میرسید رو امتحان کردم، ولی نشد.
      اگه کمک کنید ممنون میشم.

دیدگاه

دوست عزیز برای کم کردن اعداد بعد از اعشار از این دستورها استفاده کن
        Dim S As Single , Z As String * 10

Z = Fusing(s , "#.##&quot

:bye
        نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MORTEZA90
          دوست عزیز برای کم کردن اعداد بعد از اعشار از این دستورها استفاده کن
          Dim S As Single , Z As String * 10

Z = Fusing(s , "#.##&quot

:bye
          مشکل این کار اینه که دقت پایین میاد چون با بعضی از این جور تقسیم ها این مشکل پیش میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
            مشکل این کار اینه که دقت پایین میاد چون با بعضی از این جور تقسیم ها این مشکل پیش میاد
            دوست عزیز میشه بگی چه مشکلی پیش میاد ؟
            این دستور به حاصل تقسیم کاری نداره فقط نحوه نمایش یعنی تعداد اعداد قابل مشاهده رو تغییر میده

دیدگاه

خوب منم همینو میگم شما با این دستور اعداد رو تا دو رقم اعشار (یا حداکثر تاقبل از خطای اتفاق افتاده ) میتونی استفاده کنی
              اگه بشه کاری کرد که این خطا از ریشه بین بره میتوان تا دقت های بالاتر عدد رو حساب کرد که مطلوب تر میباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
                خوب منم همینو میگم شما با این دستور اعداد رو تا دو رقم اعشار (یا حداکثر تاقبل از خطای اتفاق افتاده ) میتونی استفاده کنی
                اگه بشه کاری کرد که این خطا از ریشه بین بره میتوان تا دقت های بالاتر عدد رو حساب کرد که مطلوب تر میباشد
                دوست عزیز من که منظورتونو متوجه نمیشوم به هر حال من خیلی وقته دارم از این دستور استفاده میکنم خیلی هم دقیق و درست هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MORTEZA90
                  دوست عزیز من که منظورتونو متوجه نمیشوم به هر حال من خیلی وقته دارم از این دستور استفاده میکنم خیلی هم دقیق و درست هستش
                  مشکل اینجاست که بعضی مواقع که جواب تقسیم مثلا قراره ۳ باشه وقتی رو ال سی دی نمایش میدم عدد ۲.۹۹۹۹۹۹۹۰۰۰ رو نمایش میده. اینجا که دیگه نمیتونم تعداد رقم های بعد از اعشار رو کم کنم. مثلا جواب ۳۰ تقسیم بر ۱۰ باید بشه ۳ ولی میده ۲.۹۹۹۹۹۹۹۹ فکر کنم مشکل رو باید از یه جای دیگه حل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rhett Butler
                    مشکل اینجاست که بعضی مواقع که جواب تقسیم مثلا قراره ۳ باشه وقتی رو ال سی دی نمایش میدم عدد ۲.۹۹۹۹۹۹۹۰۰۰ رو نمایش میده. اینجا که دیگه نمیتونم تعداد رقم های بعد از اعشار رو کم کنم. مثلا جواب ۳۰ تقسیم بر ۱۰ باید بشه ۳ ولی میده ۲.۹۹۹۹۹۹۹۹ فکر کنم مشکل رو باید از یه جای دیگه حل کرد.
                    آقا این مشکل دیگه با برنامه نویسی حل نمیشه شما ی شکایت نامه علیه شرکت atmel طراحی کن :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X