اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد انتخاب گرایش

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد انتخاب گرایش

سلام..
    من الان ترم 4 مهندسی برق هستم (دانشگاه علم وصنعت) وباید ترم دیگه انتخاب گرایش کنم.من به مباحث الکترونیک دیجیتال و میکرو پروسسورها و طراحی VLSI و کلا این چیزا علاقه مندم اما از الکترونیک آنالوگ و نیمه هادی خوشم نمیاد.از جند نفر که پرسیدم گفتن اگه تو به اینا علاقه داشتی باید کامپیوتر سخت افزار می خوندی.حالا به نظر شما مباحث دیجیتال الکترونیک تو کارشناسی و کارشناسی ارشد اونقدر هست که من الکترونیک رو انتخاب کنم یا همون بهتره مخابرات رو بخونم که بیشتر از الکترونیک آنالوگ و نیمه هادی ازش خوشم میاد
    ممنون

پاسخ : کمک در مورد انتخاب گرایش

من پیشنهادم انتخاب مخابرات یا حتی کنترله. چون در دردون هر دوی اونها میتونی الکترونیک دیجیتال رو هم بخونی و بازار کار بهتری دارند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abedianpeyman
      سلام..
      من الان ترم 4 مهندسی برق هستم (دانشگاه علم وصنعت) وباید ترم دیگه انتخاب گرایش کنم.من به مباحث الکترونیک دیجیتال و میکرو پروسسورها و طراحی VLSI و کلا این چیزا علاقه مندم اما از الکترونیک آنالوگ و نیمه هادی خوشم نمیاد.از جند نفر که پرسیدم گفتن اگه تو به اینا علاقه داشتی باید کامپیوتر سخت افزار می خوندی.حالا به نظر شما مباحث دیجیتال الکترونیک تو کارشناسی و کارشناسی ارشد اونقدر هست که من الکترونیک رو انتخاب کنم یا همون بهتره مخابرات رو بخونم که بیشتر از الکترونیک آنالوگ و نیمه هادی ازش خوشم میاد
      ممنون
      فقط برو کنترل :mrgreen:!توی دانشگاه علم و صنعت فقط یه گرایش هست که با اعصاب آدم بازی نمی کنند که اونم کنترله .توی گرایش کنترل وقت آزاد خیلی داری برای کار کردن و یاد گرفتن. استادای خوبی هم داره که توی این مباحث کار کردند.
      گرایش الکترونیکش شامل درس های الک3 و فیلتر سنتز و ... میشه که کلا آنالوگه . مخابرات علم و صنعت هم اساتیدش خوبند اما متاسفانه با مباحث دیجیتال سرو کار نداری مگر اینکه با دکتر کهایی بخوای پروژه برداری که در زمینه ی پردازش سیگنال های دیجیتال مخصوصا پردازش صدا کار می کنه .
      البته تمام موارد بالا فقط توی کارشناسی صادقه وگرنه توی کارشناسی ارشد هم در الکترونیک هم در مخابرات می تونی به صورت تخصصی روی مباحث دیجیتال و میکرو پروسسورها و از این دست کار کنی. (قدرت اونجا هم که جای بحثی نداره به عنوان انتخاب آخر هم نباید زد! حتی اگر به قیمت جون آدم هم تموم شه نباید زد!)

راستی توی کنترل مدرن و اینجور درس های کنترلی هم بحث از پردازنده ها و الکترونیک دیجیتال میشه .

بچه های کامپیوتر معماری کامپیوتر می خونند و با FPGA هم کار می کنند اما هیچ وقت طراح سخت افزار نمیشند.
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژوهان
        فقط برو کنترل :mrgreen:!توی دانشگاه علم و صنعت فقط یه گرایش هست که با اعصاب آدم بازی نمی کنند که اونم کنترله .توی گرایش کنترل وقت آزاد خیلی داری برای کار کردن و یاد گرفتن. استادای خوبی هم داره که توی این مباحث کار کردند.
        گرایش الکترونیکش شامل درس های الک3 و فیلتر سنتز و ... میشه که کلا آنالوگه . مخابرات علم و صنعت هم اساتیدش خوبند اما متاسفانه با مباحث دیجیتال سرو کار نداری مگر اینکه با دکتر کهایی بخوای پروژه برداری که در زمینه ی پردازش سیگنال های دیجیتال مخصوصا پردازش صدا کار می کنه .
        البته تمام موارد بالا فقط توی کارشناسی صادقه وگرنه توی کارشناسی ارشد هم در الکترونیک هم در مخابرات می تونی به صورت تخصصی روی مباحث دیجیتال و میکرو پروسسورها و از این دست کار کنی.
        راستی توی کنترل مدرن و اینجور درس های کنترلی هم بحث از پردازنده ها و الکترونیک دیجیتال میشه .

بچه های کامپیوتر معماری کامپیوتر می خونند و با FPGA هم کار می کنند اما هیچ وقت طراح سخت افزار نمیشند.
        ممنون که جواب دادی دوست عزیز.میشه یه مقدار در مورد اینکه
        "قدرت اونجا هم که جای بحثی نداره به عنوان انتخاب آخر هم نباید زد! حتی اگر به قیمت جون آدم هم تموم شه نباید زد!"
        توضیح بدی
        چون می خوام حتما برای ارشد بخونم به نظرت بازم کنترل برای ارشد از الکترونیک یا مخابرات بهتره؟ (چون شنیدم که کنترل به اندازه یمخابرات والک علمی نیست وخیلی جای کار در مقاطع بالا نداره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abedianpeyman
          ممنون که جواب دادی دوست عزیز.میشه یه مقدار در مورد اینکه
          "قدرت اونجا هم که جای بحثی نداره به عنوان انتخاب آخر هم نباید زد! حتی اگر به قیمت جون آدم هم تموم شه نباید زد!"
          توضیح بدی
          چون می خوام حتما برای ارشد بخونم به نظرت بازم کنترل برای ارشد از الکترونیک یا مخابرات بهتره؟ (چون شنیدم که کنترل به اندازه یمخابرات والک علمی نیست وخیلی جای کار در مقاطع بالا نداره)
          من که کارم مخابرات و دیتا کپچرینگ هستش . اما دوره ی کارشناسی قدرت اونجا بودم و می تونم بگم عظیم ترین اشتباه عمرم قبول شدن در دانشگاه علم وصنعت بود و اشتباه بزرگترم رفتن به گرایش قدرت اونجا بود . یه جورایی جو قدرت رفتن توی دانشگا اونجا هست . اما واقعیتش جای کار چندانی تو ایران برای این گرایش به عنوان اینکه خودت آقای خودت باشی نیست . و مجبوری یه عنوان کارمند جایی استخدام بشی(عیر از اینکه به الکترونیک صنعتی آشنا باشی) .اما در عوض امکان یافتن همچین کارایی خیلی بیشتر از گرایش های دیگست.
          صادقانه باید بگم باحال ترین و خاکی ترین استادای اونجا اساتید کنترل بعدش مخابرات هستند ، اساتیدی داره که دانشجوشون هم نباشی بری پیششون ازوشون سوال بپرسی یا راهنمایی بخوای کلی کمکت می کنند . اگه بری بگی فلان کارو می کنی و ببینند چیزی بلدی کلی تحویلت می گیرند . در عوض اساتید قدرت اونجا از در اوردن پدر دانشجو لذت عجیبی می برند. اینکه یه دانشجو رو بگیرند بکوبونند لذت می برند :NO: . کلا دانشجو رو نادیده می گیرند . من که بیشتر دلم براشون میسوخت. یاد اون دوران بخیر واقعا چه اشتباهی کرده بودم...
          البته غیر از مهندس کاظمی و به خصوص و به خصوص دکتر شولایی که درس الکترونیک صنعتیش فوق العادست و شدیدا کلاسش خوبه و من از خودشم خیلی خوشم میامد .
          [hr]
          قبول شدن توی ارشد کنترل نسبتا سخت تره . نمیدونم چرا اما بچه های کنترل اینطوری می گفتن... ببین یه واقعیت اینه که تمام مباحث علمین و در عین حال هیچ مبحثی توی دانشگاه عملی نیست. می تونه فرق دو دانشجوی فارق التحصیل از یک دانشگاه این باشه که یکی یه مهندس طراح سطح بالا باشه ویکی نتونه یه لد رو با میکرو روشن کنه یا نتونه با 4 تا دیتاشیت یه مدار ساده رو طراحی کنه .
          اینکه 2 یا 3 سال دیگه توی کدوم دسته باشی به معدلت هیچ ربطی پیدا نمیکنه . فقط به خودت مربوط میشه . به اینکه چقدر مهندس باشی .
          نمیتونم حرف 100 % بزنم اما الکترونیک یه جورایی مهندس ساز نیست. البته ببخشید از برو بچه های الکترونیک . فقط به تجربه که دیدم . توی دوره ی کارشناسی هم فرق مهندس کنترل با مخابرات (البته توی اون دانشگاه) اینه که مخابراتی 4 تا چیز بیشتر بلدند و یه جورایی کارشون درست تره . چون در هر صورت چیزی از کنترل مدرن و دیجیتال و اینجور حرفا یاد کسی نمی مونه اما دروس پایه مخابرات تا آخر عمر تو ذهن یه مهندس مخابرات می مونه. در عوض راحت ترین رشته توی اون دانشگاه فقط و فقط کنترله . یه جورایی سر کلاس استاداش هم لذت می بری. جلالی - شهری و ...

برای ادامه ی تحصیل تو خارج هم مخابرات بهترین انتخابه...

Gracias A La Vida
          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژوهان
            نمیتونم حرف 100 % بزنم اما الکترونیک یه جورایی مهندس ساز نیست. البته ببخشید از برو بچه های الکترونیک . فقط به تجربه که دیدم . توی دوره ی کارشناسی هم فرق مهندس کنترل با مخابرات (البته توی اون دانشگاه) اینه که مخابراتی 4 تا چیز بیشتر بلدند و یه جورایی کارشون درست تره .
            والا ما که تو شاهرود درس خوندیم، تو دوره کارشناسی الکترونیک درسای بسیار مهم و مهندس سازی خوندیم. مثلاً تکنیک پالس (که واقعاً شایسته تعظیمه)، مخابرات1، مخابرات2، مدار مخابراتی، شبکه کامپیوتری، یا حتی یه درسی مثل سیستم تلویزیون که اگه استاد یه کم به روز درس بده فوق العادست.
            البته قبول دارم که تو هر دانشگاهی وضعیت فرق می کنه، اما خوب نیست این جوری در مورد گرایشای مختلف نظر بدید.خصوصاً الکترونیک که عشق منه
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

من اگه بودم می رفتم کنترل چون هم بازار کار خوبی داره و هم مجبور می شوی که خیلی چیزها یاد بگیری و هم اینکه اون چیزهایی که دوست داری نیز می تونه به کمکت بیاد ولی اخرش این تو هستی که با این راهنمایی ها باید تصمیم بگیری وسلام
              كوير هميشه تنهاست ... پس باران باش و بر كوير ببار .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X