اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ماتریکس در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ماتریکس در متلب

***سلام :ببخشید عزیزی هست که در دادن پاسخ این سوال بنده را کمک و راهنمایی کند......

با سلام به همه مهندسان عزیز ....
    *ببخشید در بین شما عزیزان شخصی هست که به نرم افزار مطلب MATLAB مسلط باشد ** یک سوال داشتم اگر امکانش باشه....یک عمر دعا گوی شما عزیز میشم....

**ببخشید در نرم افزار مطلب چطور میشه مینیموم درایه های یک ماتریکس MATRIX رو پیدا کرد؟
    *مثلا یک ماتریکس چهار در پنج 5*4 داریم . میخواهیم ببینیم مینیمم درایه های این MATRIIX کدوم است ؟ یعنی در کدوم سطر و کدوم ستون واقع است؟
    * برای MATRIIX چه راهی میشه پیدا کرد؟

*** با تشکر ....و منتظر پاسخ از شما عزیزان.....

کد HTML:
    <abbr=لطفا مکان و عنوان مناسب انتخاب کنید.ویرایش شد.></abbr>

پاسخ : سوال در مورد ماتریکس در متلب

از توابع min و max برای پیدا کردن مقادیر مینیمم و ماکزیمم اسفاده کنی و از تابع find برای پیدا کردن اندیس اونها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      از توابع min و max برای پیدا کردن مقادیر مینیمم و ماکزیمم اسفاده کنی و از تابع find برای پیدا کردن اندیس اونها

*** سلام مهندس ..سلامتید...ببخشید ممکنه pm خود را عزیز چک نمایید ...درخواست راهنمایی بیشتر دارم و پاسخ دقیق این سوال .....برام جوابش مهمه عزیز...یکی از دوستان در دانشگاه شریف پرسیده.؟...

*** جواب قسمت مثلا....... دقیقا چی میشه؟ ....***در کدام سطر و کدام ستون؟.....*** و از جواب آیا واقعا مطمئن هستید مهندس عزیز.....آخه یک جورایی آبرو آدم است....

دیدگاه

فرض کنید ماتریس A را دارید
        دستورات زیر را بکار بگیرید
        ((mx=max(max(A
        [i,j]=find(A==mx
        متغیرهای iو j حاوی اندیس المانهای ماکزیمم هستند. برای دستور فایند پرانتز رو ببند . اینجا هر کاری کردم نتونستم پرانتزش رو ببندم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          فرض کنید ماتریس A را دارید
          دستورات زیر را بکار بگیرید
          ((mx=max(max(A
          [i,j]=find(A==mx
          متغیرهای iو j حاوی اندیس المانهای ماکزیمم هستند. برای دستور فایند پرانتز رو ببند . اینجا هر کاری کردم نتونستم پرانتزش رو ببندم

سلام...و عرض ادب و تشکر خدمت مهندس عزیز....

مهندس ببخشید عزیز .... *** برای مینیموم ( Minimum ) هم همین جوری عمل کنم.....یا به صورت دیگه ای است عزیز.؟!!...با تشکر فراوان از شما عزیز...دعاگو شما... منتظر پاسخ شما عزیز...

دیدگاه

درود

شما این فایل رو بگیر کامل توضیح داده.
            http://www.box.net/shared/157f7z8lbi

دیدگاه

بله. بجای max از min استفاده کن. این فایلی که دوستمون هم پ کردن توضیحاتش کامله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X