اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دفتر نقاشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دفتر نقاشی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.من میخوام که با ال سی دی گرافیکی و صفحه لمسی و میکروی atmega32 یک دفتر نقاشی درست کنم که هر چی روی صفحه لمسی میکشم روی ال سی دی گرافیکی نشان دهد و با زدن یک دکمه صفحه پاک بشه.لطفا کمکم کنید.

پاسخ : دفتر نقاشی

مهمترین مسئله ای که پیدا میکنی اینه که از الگوریتم های bresenham استفاده کنی که سریع و کوچیکه. ضمنا فکر نمیکنم که صفحه لمسی شما برای کار با یک مثلا قلم دقت کافی داشته باشه. انگشت شاید ولی قلم نه. از طرفی عملیات اصلی یعنی گذاشتن دست روی صفحه - برداشتنش و حرکت دادنش روی صفحه بایستی تشخیص داده بشه. در هنگام نقاشی بهتره حتی المقدور اسکن صفحه فارغ از زمان انجام بشه تا دقت بالاتر بره و ضمنا اولویت نمایش روی صفحه تصویر پایین باشه تا سیستم به کار اصلیش که نقاشیه راحتتر برسه. یعنی برای هر نقطه نبایستی اطلاعات به lcd ارسال بشه بلکه مثلا هر 50 تا 100 میلی ثانیه یکبار محدوده ای که تغییر کرده و مسلما در حافظه میکرو نگهداری میشه به lcd فرستاده بشه.

دیدگاه

بفرما شاید بدردت بخوره
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39532.0
      :read:

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

با سلام.
        یه سوال بی ربط :
        اگر یک فرمولی رو به طریقی (از ال سی دی گرافیکی با صفحه لمسی یا کیبورد و ...) بگیرم ، چطور می توانم این فرمول رو در برنامه ازش استفاده کنم. مثلا انتگرال ، مشتق یا ... ازش بگیرم ؟
        ممنون.
        بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
        موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
        نلسون ماندلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X