اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با میکروکنترلر های SMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با میکروکنترلر های SMD

با سلام من می خواهم کار با IC های SMD رو شروع کنم و قبل از شروع نیاز دانستم که با تحقیق دانشم رو در این عرصه ارتقاع بدم و به همین دلیل از شما دوستان درخواست کمک کردم سوالاتم رو در زیر ذکر کرده ام و درخواست راهنمایی و کمک می کنم من با Bascom-AVR و زبان بیسیک کار می کنم

1. آیا پورت های ورودی و خروجی مانند IC های معمولی است.
    2. آیا برای پیکر بندی پورت ها و استفاده از IC ، دستورات برنامه نویسی با IC های معمولی تفاوتی ندارد.
    3. آیا می توان هویه های معمولی را به هویه SMD تبدیل کرد اگر این امکان نیست لطفا نوع مرغوبی از هویه های هوای گرم رو معرفی کنید
    4. برای شروع نیاز به چه ابزاری دارم.
    5. آیا می توان LCD و کی پد و وسایل دیگر رو مانند IC های معمولی ، به IC های SMD هم متصل کرد.
    6. و در آخر این که ، برای پروگرم کردن می توان از کابل ISP پروگرمر های معمولی AVR استفاده کرد.
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : شروع کار با میکروکنترلر های SMD

همه ی گزینه ها بلی است یعنی فرقی با dip ندارن و همونه

نوک هویه را باید عوض کنی

کار با قطعات SMD مثل نصف کردن ماه نیست ...

دیدگاه

با تشکر آقای علی آقایی فر که به من دل گرمی می دید ولی یک سوال این که نیاز به رفتن به آموزشگاه و گذراندن دوره آموزشی نیست هر فردی که با DIP کار کرده باشد و لحیم کاری بلد باشد می تواند با کمی دقت با SMD هم کار کند و SMD لحیم کند

************************************************** ************************************************** **************************************
      بقیه دوستان نیز با توجه به پست اول کمک کنن

دیدگاه

سلام، dip با smd هیچ فرقی نداره، تنها اشکال اینه که اگه فیوز بیت isp-enable بصورت پیش فرض غیر فعال شده باشه واسه پروگرام کردنش مشکل خواهی داشت، بلایی که سر من اومد وقتی با atmega8-l کار کردم،مجبور شدم تبدیل بسازم که به dip تبدیل کنم بگزارم رو zif و فیوز بیتهاشو درست کنم

دیدگاه

با سلام ، یک سوال دیگر این که برای لحیم کردن IC های SMD می توان از بورد های سوراخ دار معمولی استفاده کرد یا خیر

************************************************** ***************************************
          دوستان با توجه به پست اول پاسخ دیگر سوال های من رو نیز بدهند

دیدگاه

سلام

همانطور که دوستان گفتند ، کار با SMD هیچ تفاوتی با DIP نداره...نه از لحاظ برنامه نویسی نه از نظر کار با LCD و.....

برای لحیک کاری هم از هویه یا سر هویه ی GOOT استفاده کنید که مخصوص همین کار هست (حدود قیمت 3000 تومان :nerd

موفق باشید...

دیدگاه

با سلام ، یک سوال دیگر این که برای لحیم کردن IC های SMD می توان از بورد های سوراخ دار معمولی استفاده کرد یا خیر
              خیر! شما یه نگاهی به پایه ها ی SMD بندازید....چطوری میخواهید اون رو روی ورابرد لحیم کنید؟

موفق باشید

دیدگاه

از چه برد هایی باید برای لحیم کاری SMD استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soodi
                  از چه برد هایی باید برای لحیم کاری SMD استفاده کنم
                  یک سری ادپتور آماده تو بازار هست .... ولی میتونی خودت هم بکشی و بدید برات چاپ کنند...

موفق باشی :nerd:

دیدگاه

در بعضی مواقع عملیات خاصی برای انواع smd پیش بینی یا تست شده که در فرم dip اونها ممکنه کار نکنه. مثلا در قسمت کار با A2D در mega32 قید شده که:

The differential input channels are not tested for devices in PDIP Package
                    .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X