اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یک برد 33LED با برق 220 ولت طراحی کردم که در اینجا میخواهم در اختیار علاقه مندان قرار دهم.
    خودم این مدار را طراحی و ساخته ام و خوب هم کار میکند. اما توجه داشته باشید که به علت جریان کشی دیود ها-مقاومت R1 مدار تولید حرارت میکند.
    اما مشکلی پیش نخواهد آورد.
    فقط بسیار توجه داشته باشید که این مدار با ولتاژ برق شهر کار میکند پس نکات ایمنی را رعایت کنید.
    در داخل فایل HELP قرار دادم تا به مشکلات احتمالی بر نخورید.
    نکته بعدی:3طرح از PCB برای دوستان قرار دادم تا بتوانند به روش اتو یا لامینت ویا سیلک PCB آن را تهیه کنند.
    برای دریافت عکس و فایل PCB ولیست قطعات [ftp=ftp://اینجا]اینجا[/ftp] را کلیک کنید.
    ( لینک دانلود در پاسخ شماره 2 همین صفحه )

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

لینک اصلاحی فایل مهران عزیز
    فایل های پیوست شده
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ُسلام
      با تشکر از جناب megaman می خواستم بدونم این مدار چقدر جریان میده و افت ولتاژ روی هر led چقدر است و ولتاژ خروجی مدار که به led ها وصل میشه چند ولت است؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
        ُسلام
        با تشکر از جناب megaman می خواستم بدونم این مدار چقدر جریان میده و افت ولتاژ روی هر led چقدر است و ولتاژ خروجی مدار که به led ها وصل میشه چند ولت است؟؟
        اگر منظور شما این است که میخواهید تعداد دیود ها را بیشتر کنید-بله این امکان فقط با تغییر R1 و بالا بردن وات آن تا بیش از 100 دیود امکان پذیر است.
        چیز جالب این مدار این است که اگر 10 تا 40دیود هم با همین قطعات به آن وصل کنید بدون هیچ مشکلی و پرنور روشن خواهد شد.
        ولتاژی که در دوسر این زنجیره می افتد 102ولت است.
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز ممنون بابت جوابت ولی من می خوام بدونم این مدار حداکثر تا چقدر جریان میده؟؟
          الان همین مداری که با 33 تا led بستی چقدر جریان میده؟؟
          ممنون

دیدگاه

آمپر متر جریان رو 11.40mA نشون میده.
            یک نکته دیگر:
            از هر رنگ دیودی میتوان در آن استفاده کنید اما باعث تولید حرارت بیشتر در R1 میگردد.
            همین مدار رو در لامپ هالوژن استفاده کردم
            شماهم به راحتی میتوانید آن را بسازید.
            کلیه قطعات در داخل لامپ قرار میگیرد بجز مقاومت R1 که باید با چسب قطره ای بر پشت لامپ متصل گردد.

\|/_\/_

دیدگاه

شما تو این مدار که عکسشو گذاشتین از چه نوع ال ای دی استفاده کردین نوع بیضوی هست؟اگه بله چرا؟
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                شما تو این مدار که عکسشو گذاشتین از چه نوع ال ای دی استفاده کردین نوع بیضوی هست؟اگه بله چرا؟
                دوست عزیز من در خود فایل دانلود هم چندین بار عرض کردم. :read:
                این LED ها اسمشون هایبرایت است و معمولا LED کلاهکی هم میکن. *-
                رنگ های مختلف و مصرف جریان پایینی دارد ونور را با زاویه باز پخش میکند به همین دلیل جدیدأ از اینها در تابلو روان استفاده میکنند.
                قیمتشونم ارزونه.من کل این مدار رو با1300تومان درست کردم.

\|/_\/_

دیدگاه

دوست عزیز من در خود فایل دانلود هم چندین بار عرض کردم. :read:
                  این LED ها اسمشون هایبراید است و معمولا LED کلاهکی هم میکن. *-
                  رنگ های مختلف و مصرف جریان پایینی دارد ونور را با زاویه باز پخش میکند به همین دلیل جدیدأ از اینها در تابلو روان استفاده میکنند.
                  قیمتشونم ارزونه.من کل این مدار رو با1300تومان درست کردم.
                  ممنون از جوابتون تو بازار به اسم کلاهی میشناسن ؟من تو اینرنت چی سرچ کنم دونه ای چند این ال ای دی ها را خریدید
                  کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                  ولتر

دیدگاه

ممنون از جوابتون تو بازار به اسم کلاهی میشناسن ؟من تو اینرنت چی سرچ کنم دونه ای چند این ال ای دی ها را خریدید
                    بیشتر به اسم دیود هایبرایت میشناسن.
                    تو اینترنت با اینکه زدم انواع LED اما درباره این دیود هیچی پیدا نکردم oo:
                    خودم از پاساژ مهتاب مشهد میخرم.بعضی ها 100تومن میدادن-دفعه پیش 60 تومن گرفتم-این دفعه 35 تومن-حتما دفعه بعد مجانی میتونم تهیه کنم

\|/_\/_

دیدگاه

به این led ها سوپر هایبرایت ( super high bright ) میگن و معمولا حوالی 50 تومان نوسان داره کمتر یا بیشتر ولی تا جایی که یادم میاد رنگ سبز دو برابر بقیه قیمت داره!
                      فقط هنگام استفاده مستقیم بهش خیره نشید چون نورش خیلی شدیده!
                      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ارسال نظرات

دوستانی که این مدار رو تهیه کردن حالا چه به روش PCB یا چه به روش مونتاژ معمولی لطفا نظرات یا اسلاحیات خود را در همین بخش مطرح کنید.
                        در صورت تمایل عکس مدار را هم قرار دهید :nerd:
                        البته مدار مشکلی ندارد و از روزی که ساختم تا همین الان یکسره روشن است.
                        ولی اگر شما بازهم نظری یا اسلاحیاتی در این باره دارید حتمأ آن را مطرح کنید.
                        باتشکر از همه دوستان........

\|/_\/_

دیدگاه

اما اگه یکی از LED ها بسوزه و open شه ... :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ben_Tafen
                            اما اگه یکی از LED ها بسوزه و open شه ... :icon_razz:

بله حرف شما درست است.ولی تابحال 6 مدل از این رو ساختم.اما درهیچ کدام همچین مشکلی پیش نیومده. [-X
                            این LED ها عمر بالایی دارند و زیاد حساس نیستند همین طور که عرض کردم اگر کیفیت و عمر مناسبی نداشتند از اینها در تابلو روان های جدید استفاده نمیکردند !!!

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                              جناب megaman میشه از مداری که شما ساختید 300 میلی آمپر جریان گرفت؟
                              ولتاژ برای همین تعداد led کافیه ولی 300 میلی آمپر جریان بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X