اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

GSM

سلام
    این لینک زیر فایلی است که PDF در مورد GSM است.
    این لینکش

http://www.4shared.com/file/14295439/4be1d60b/GSM.html

این لینک فقط در مورد ترافیک در شبکه GSM میباشد
    سیگنالینگ را هم در آینده نچندان دور قرار میدهم.
    جاذبه خاک به ماندن میخواند و آن عهد باطنی به رفتن
    عقل به ماندن میخواند و عشق به رفتن
    و این هر دو را خداوند آفریده است تا وجود انسان در آوارگی و حیرت
    میان عقل و عشق معنا شود. ( سید اهل قلم : ش.آ.)

پاسخ : GSM

سلام.
    لینک بالا حجمش حدود 5.6 مگ هست، برای اینکه همه بتونن به راحتی اون رو دانلود کنن من اون رو 3 قسمت کردم می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

http://www.4shared.com/dir/2496636/feabce55/GSM.html

موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

عالی بود (+)
      الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

خیلی ممنون
        امیدوارم مفید واقع شده باشه

دیدگاه

سلام
          من می خوام درزمینه کنترل دستگاه ها از طرق sms کار کنم.ازدوستان کسی دراین زمینه اطلاعاتی داره به من کمک کنه؟
          و اینکه ازکجابایدشروع کنم؟
          کتابی درزمینه سرویس sms کسی سراغ داره؟
          با تشکر
          اشكي كه بيآ‌صداست پشتي كه بيآ‌پناست دستي كه بسته است پايي كه خسته است دل را كه عاشق است حرفي كه صادق است شعري كه بيآ‌بهاست شرمي كه آشناست دارايي من است ارزاني شماست

دیدگاه

see www.rfphone.com

search in GSM modems and use its AT COMMANDS to interface to modem and send SMS

use TC35i from siemens (buy its accessories also)

bye

دیدگاه

سوال در مورد شبکه GSM

سلام ممنون میشم از متخصصین حاضر در سایت که جواب سوالات من رو بدهند:
              .
              استفاده مکرر از یک محدوده فرکانسی چرا باعث میرایی میشه(یا شاید من بد فهمیدم) به استناد مطلب زیر:
              Anyone who starts thinking about possible alternatives should be reminded that mobile network operate in frequency ranges where attenuation (میرایی) is substantial.

2. آیا TRAU امروز هم استفاده می شه چون توی چند Document , از TRAU به عنوان زیرمجموعه BSS نام برده ولی در خیلی جاهای دیگه نه, تا اونجایی که من شنیدم خود BSC کار TRAU رو انجام میده درسته؟
              3.زیر مجموعه های شبکه GSM در Document های مختلف فرق می کنه تقسیم بندی ها به صورت زیر انجام شده:
              الف)1. NSS
              2. NMS
              3. BSS
              ب)1. MS
              2. BSS
              3. NMS
              ج)
              1. MS
              2. NMS
              3. BSS
              4. NSS
              البته میدونم با سیستم های مختلف تعریف ها هم فرق میکنه ولی در گروه الف, MS زیرمجموعه کدوم یک از زیر سیستم ها است.

دیدگاه

اگه بخوایم از جزء کوچک به بزرگ بریم میشه اینطور تقسیم کرد:

MS---->BSS---->NSS

زیر مجموعه هایBSS میشه BTS و BSC

NSS هم زیر مجموعه هاش MSC,AUC,HLR,VLR,...

لینک که گذاشتم اطلاعات خوبی داره

دیدگاه

سیگنالینگ در شبکه GSM

سیگنالینگ در شبکه مخابرات از زمان های بسیار دور که برقراری مکالمه توسط اپراتور انجام میشد وجود داشته است.
                  درآن زمان یک فرد کار شبکه سیگنالینگ را انجام میداد.اما پس از گذشت زمان و پیشرفت سیستم های مخابرای اپراتور جای خود را به سوئیچ های دیجیتالی اتوماتیک داد که همان کار را با سرعت بیشتر و اطمینان در تمام شبکه انجام میداد.
                  سیگنالینگ در سیستم های مخابراتی مجموعه ای از پیغام ها است که برای setup نمودن، superwiser کردن و clear کردن یک مکالمه بکار میرود.

سیگنالینگ Channel Associated signaling : CAS

در گذشته استانداردهای سیگنالینگ مختلفی ایجاد شد که همگی وظایف یکسانی را از راههای متفاوت انجام میدادند.بنابراین اگر این سیستم ها در دو جای مختلف دنیا خواستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند نیاز به یکسان کننده داشته باشند. بنابراین موسسه بین المللی ارتباطات استاندارد CAS را پیشنهاد داد.
                  در این روش سیگنالینگ روی کانال های صحبت ارسال میشد اما این روش با پیشرفت مخابرات مناسب نبود.
                  به دو دلیل عمده :1-برای ترافیک بالا کارایی نداشت. 2- امکان ارسال سیگنالینگ بدون مکالمه وجود ندارد که باعث اتلاف پهنای باند میگردد.

Common Channel Signaling : C CS

با توجه به نامناسب بودن سیگنالینگ CAS در دهه 1960 ITU توصیه نامه جدیدی بنام CCS را جهت سیگنالینگ سیستم های مخابراتی ارائه داد.
                  اولین سیگنالینگ ، دیجیتال سیگنالینگ شماره 6 بوداما این سیگنا لینگ بدلیل داشتن یک فرمت ثابت برای frame ها اضافه کردن فیچر را دشوار میکرد و همچنین پهنای باند
                  کافی وجود نداشت به همین دلیل Yellow book در سال 1981 معرفی شد.
                  در این توصیه نامه MTP و UP بعنوان لایه های شبکه معرفی شدند.
                  MTP خود به 3 لایه زیر تقسیم شد:
                  1-Signaling Data Link Function
                  2-Signaling Linking function
                  3-Signaling Network

در 1985، Red book به شبکه معرفی شد.در این توصیه نامه SCCP signaling connection control part به لایه های سیگنالینگی اضافه شد.
                  در 1989 توصیه نامه Blue book ارائه شد.در این توصیه نامه TC به شبکه سیگنالین اضافه گردید.همچنین ISDNUP به ISUP تغییر یافت.
                  در سال 1993 توصیه نامه White book که همان SS7 فعلی است به شبکه معرفی گردید. در این توصیه نامه TC به TCAP تغییر کرد.

این مقدمه ای بود بر سیگنالینگ از جزوه های خودم فعلا تا PDF پلود کنم و قرار بدم واستون مینویسم.امیدوارم مفید بوده باشه.

دیدگاه

من که منتظر PDF شما هستم

دیدگاه

سلام.
                      چه جالب من مشتاق شدم حتما اون PDF رو بخونم.
                      منتظر بقیه مطالب خوب شما هستیم.
                      موفق باشید.
                      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
                        حتما به زودی

دیدگاه

مزایای سیگنالینگ NO7:
                          1-مجزا کردن کانال های سیگنالینگ از کانال های انتقال صوت و دیتا
                          2-امکان را اندازی تست و قطع سریع لینک های سیگنالینگی
                          3-انتقال اطلاعات سیگنالینگی در هر زمان و مستقل از صوت و دیتا
                          4-مستقل بودن نگهداری و عملکرد شبکه سیگنالینگ
                          5-مدیریت و نحوه اجرای سیگنالینگ و انجام عمیلات کنترل خطا
                          6-اجرای سریع عملیات Call Setup و کاهش زمان آن از 15 تا 20 ثانیه به 3 تا 5 ثانیه
                          7-اجرای عملیات مسیر یابی بصورت موثر
                          8-عدم نیاز به ارتباط مستقیم سیگنالینگی بین دو المان شبکه
                          9-امکان پیاده سازی شبکه های هوشمند و ارائه سرویس های جدید
                          10-جلوگیری از استفاده غیر مجاز از شبکه

دیدگاه

خیلی خوبه.
                            ساده و علمی.
                            موفق باشید.(+)
                            الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

Open System Inteconnection :  OSI

مدلی بنام OSI

موسسه استاندارد سازی ISO در اوایل دهه 70 تحت یه پروسه کند مدلی بنام OSI را جهت ارتباط دو کامپیوتر معرفی کرد که واژه OPENبه این دلیل به این استاندارد اضافه شد که نشانگر قابل دسترس بودن آن برای همه باشد.این مدل را مدل مرجع Refrence خواندند تا یک استاندارد واحد جهت ارتباطات داخلی ایجاد نمایند و استانداردهای اصلی که جزییات را مشخص میکند بر اساس آن ساخته شود.
                              ایده اصلی مدل OSI جدا کردن قسمت های مختلف شبکه جهت فرم دادن مراحل مختلف ارتباط است که این جدا سازی بوسیله لایه بندی و ماژولار نمودن رد و بدل اطلاعات ایجاد گردید.
                              مزایای این تقسیم بندی آن است که هر گروه از وظایف مستقل از یکدیگرند و بسیار ساده تر مدیریت میشوند.
                              کاری که طراحان اولیه در این مدل انجام دادند در نظر گرفتم مجموعه از وظایف  و عملکردها برای هر لایه و نظم و ترتیب دادن ساده به این مدل بود.اما در طراحی اولیه چگونگی اجرای وظایف و نرم افزارها و سخت افزارهای مورد استفاده مشخص نشد و این موارد به کارخانه سازنده واگذار گردید.
                              مدل مرجع OSI توضیح میدهد که چگونه هر لایه روی لایه بالا و پایینی خود اثر متقابل میگذارد.
                              اما فرمت و ساختار اطلاعاتی که بین دو لایه مشابه از دو node (نود) مختلف رد و بدل میشود را مشخص نکرد و این کار به استانداردهایی که بعدا ایجاد شدند واگذار گردید
                              این استانداردها مشخص میکنند که چگونه هر بسته اطلاعاتی بین nodeها رد و بدل شوند
                              چه نوع اطلاعاتی بعنوان ورودی در نظر گرفته شوند و خروجی چه ساختاری داشته باشد
                              در واقع این این استانداردها قوانین رد و بدل اطلاعات بین node های شبکه هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X