اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کیت آموزشی لطفا!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کیت آموزشی لطفا!

سلام به همه ی مهندسان عزیز. :rolleyes:
    بچه ها یه سوال کاملا فنی....
    کسی از کیت های آموزشی ربات استفاده کرده؟؟ کسی ازشون آمار داره؟
    کیت های آموزشی ، قسمت نرم افزارش چطوریه؟
    یعنی با چه زبانی آموزش میده و اصلا چی می گه؟؟؟؟ :cry:
    لطفا یه هلپ اساسی بدین. :nice:
    ممنون. :bye
    فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

پاسخ : کیت آموزشی لطفا!

سلام
    ببینید بردهای آموزشی رباتیک خیلی زیادند ولی فکر نمی کنم از برنامه نویسی ربات چیزی گفته باشند!
    فقط نحوه ی اسمبل کردن و مونتاژ و طرز کار رو معمولا می گویند. البته من از این آماده ها استفاده نکردم و نمی دونم چجوری است ولی همینطوری تو بازار دیدم
    من همیشه اگر بخوام در مسابقات چیزی شرکت کنم خودم روبات رو طراحی می کنم زیاد سخت نیست و...
    به شما هم پیشنهاد میدم خودتون کار کنید اگر به مشکلی برخورد کردید بپرسید. چه رشته ای می خواید کار کنید؟؟
    من پیشنهاد میکنم از تعقیب خط شروع کنید بعد برید سراغ تعقیب خط ویژه و ....
    موفق باشید

دیدگاه

به نظر من هم شما خودتون شروع کنید چون این شرکتها معمولا پول زیادی میگیرن وهیچ کاربردی ندارن.
      اگر هیچ اطلاعاتی از روباتیک ندارین که من فکر میکنم اینطور نباشه می تونید از کتاب های آموزشی که زیاد هم هستند استفاده کنید بعد خودتون راه می افتید و حرفه ای میشید
      در ضمن اگر سوالی در ساخت روبات دارید همینجا مطرح کنید چون تجربه دوستان از صد تا کتاب و هزارتا کیت آموزشی بیشتره!
      برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
      یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

به نظر منم این کیت های اماده فقط به درد افراد مبتدی میخوره که میخوان لحیم کاری یاد بگیرند ودیگه به هیچ دردی نمیخورند. :mrgreen:
        موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

ممنون از کمکتون.
          ولی نمی خوام از این کیت ها استفاده کنم که!!! فقط می خوام بدونم قسمت نرم افزار کیت ها دقیقا چیو آموزش می ده؟؟!! :sad:
          یعنی می خوام بدونم اگه بخوام به یه مبتدی ( واقعا مبتدی ) آموزش بدم البته با کیت ، قسمت نرم افزار رو باید چطوری بهش بگم؟؟؟
          حالا دوستان لطفا کمک! :cry:
          فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

من دیدم تو مدرسمون یه کلاس رباتیک گذاشتند من اومدم ببینم چیه برم کلاسش ولی وقتی برد ربات رو دیدم منصرف شدم چون روش یه ATmega8L به صورت SMD بود تازه وقتی هم فهمیدم با پورت سریال به کامپیوتر وصل میشه دیگه نخواستم نگاهش بکنم :rolleyes: خود سازنده کیت یه نرم افزار ارائه داده ولی فکر نکنم توی اون نرم افزار خبری از برنامه نویسی بوده باشه توی اون نرم افزار یه سری کد آماده از طریق بوت لودر ارسال میشه و کسی هم با کدها و بوت لودر کاری نداره اگه یکی خیلی مبتدی باشه بهتره آروم آروم از پایه شروع کنه و با ابزار های اصلیش کار کنه و گرنه فکر میکنه رباتیک همش همینه و همین چیزهاست در صورتی که اینجور نیست ولی آموزش هم بستگی داره که چی بخواد باشه بیشتر قسمت مکانیک باشه یا بحث برنامه نویسی میکرو

دیدگاه

من تا حالا کیتی ندیدم که نرم افزار ی اموزش بده مگر در حد خیلی محدود . حتی در این بردا معمولا لوکبیت ها فعال شدند وشما به برنامه روی میکرو هم دسترسی ندارید . به نظر من اصلا کیت های اماده وسیله ی خوبی برای اموزش نیست اگه هدف شما اموزش نرم افزاره . بهتر از کتابها و pdf های موجود در همین سایت استفاده کنید.موفق باشید.
              موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

من خودم با کتاب آموزش avr نوشته علی کاهه شروع کردم به نظر من کتاب خوبی هست (از مبتدی تا پیشرفته)
                حالا حتما باید از کیت استفاده کنی؟
                می تونی با یه سری دستورات ساده تومحیط بسکام آموزش رو شروع کنی یعنی در حد set و reset.
                من اولین چیزی که یاد گرفتم با یه atmega 32چراغ چشمک زن درست کردم!!! :redface:
                برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
                یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

سلام.
                  از همه دوستان خییییییییییییییلی ممنون که کمک کردن.
                  مرسی.
                  :applause: :applause:

دیدگاه

سلام
                    یه استادی داشتم یه چیزی می گفت شبیه به اینکه لازم نیست آدم ترانزیستور رو خودش دوباره اختراع کنه!
                    یعنی اینکه شما اگه بخواید از صفر شروع کنید به یه مبتدی رو برد برد همه چیز رو یاد بدید خیلی زمان می بره! این برد ها اگه توسط شرکت های حرفه ای طراحی شده باشن خوبی شون اینه که همه ی مسئله های مختلف رو کنار هم می آرن و دیگه زحمت دوباره کاری برای شما نداره. در ضمن اگه هدف یادگیری هستش به جای برد آموزشی ربات از برد آموزشی AVR استفاده کنید
                    خود من اصلن به این مسئله اعتقادی نداشتم! ولی چند وقت پیش که می خواستم کار با xmega رو شروع کنیم تصمیم گرفتیم خودمون براش برد بزنیم. خلاصش کنم سر اون ماجرا پروگرمر mkII مون سوخت، دود شد رفت هوا! :mrgreen: بعدش یه برد آموزشی xmega گرفتیم که واقعا کارمون رو جلو انداخت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X