اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب بهترین قطعات برای این وسیله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب بهترین قطعات برای این وسیله

سلام
    از استادان عزیز خواهش می کنم که بهترین قطعات رو برای وسیله ای که شرح میدم انتخاب یا معرفی کنند. مهم ترین فاکتور قیمت و بعد راحتی در استفاده و راه اندازی است.
    این وسیله باید با دریافت شماره فایل MP3 یا انتخاب فایل از یک لیست که از یک MMC دریافت میشود آن را اجرا و متن آن را که در قالب یک عکس BMP(در صورت امکان JPG) روی LCD رنگی نمایش دهد.
    مشابه این پروژه اجرا شده اما به دلیل قدیمی بودن تاپیک ها و طبعا قدیمی بودن قطعات و معمولا به نتیجه نرسیدن آنها نمی توانستم آنها را مرجع قرار دهم.
    قطعات:
    میکروکنترلر: از دسته AVR
    دیکودر: دسته VSو یا STA013 و یا WM8731
    بحث های زیادی در زمینه عدم توانایی AVR در دیکود کردن MP3 بود. آیا AVRحتی قادر به دیکود یک فایل MP3 با بیت ریت زیر 24kbps نیست؟ انتخاب بعدی نوع دیگری از میکرو و ترکیب میکرو کنترلر و دیکودر در جهت کاهش قیمت.
    LCD رنگی: هر مدلی در اندازه ای حدود N96 که در فروشگاه eca موجود است

بزودی برای خرید قطعات به تهران مراجعه می کنم و پس از انجام هر بخش از پروژه برای دوستان نیز پلود خواهم کرد البته نه برای استفاده، بلکه برای نمره دادن
    با تشکر

پاسخ : انتخاب بهترین قطعات برای این وسیله

تمام این مواردی که گفتید از طریق برنامه نویسی امکان پذیر هست و جز قسمت دیکورد (که اون هم میشه براش برنامه نوشت اما کیفیت مطلوب رو نداره) نیاز آنچنانی به قطعات اضافی نیست.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
      تمام این مواردی که گفتید از طریق برنامه نویسی امکان پذیر هست و جز قسمت دیکورد (که اون هم میشه براش برنامه نوشت اما کیفیت مطلوب رو نداره) نیاز آنچنانی به قطعات اضافی نیست.
      کیفیت مطلوب منظورتون کیفیت خود فایل MP3 یا از اون هم پایین تر؟ فایل ها با کیفیت 12 و 24 کیلوبیت در ثانیه است. کدام میکرو قدرت خواندن و دیکود کردن و نمایش عکس روی LCD رو داره؟ Mega?XMega?ARM؟
      میکرویی می خوام که قیمتش از Mega+Decoder کمتر بشه چون قراره تو تیراژه 1000 یا بیشتر سفارش تولید بدم.
      نظرتون رو درباره این هم بگید: http://www.avrfreaks.net/index.php?m...m_type=project
      قیمتش چقدر در میاد؟

دیدگاه

فرمت فایل ها رو به Wav تبدیل کردم با این تنظیمات: PCM 8000 kHz; Mono; 16 Bit
        حجمشون کمتر هم شد ولی کیفیت تغییر نکرد شاید به این خاطر که کیفیت فایل ها از اول پایین بود!
        پخش Wav نسبت به MP3 ساده تره درسته؟ فکر میکنم با خود میکرو بشه این کارو کرد. فقط اینکه کیفیتش پایین تر از حالتیه که تو کامپیوتر پخش میشه یا تغییر نمی کنه؟

دیدگاه

اگه دنبال دیکودر خوب صدا هستید VS1003 حرف نداره.هم راحته و هم کیفیت خوبی داره. قیمتشم 5000 تومن هست. البته پارسال. خیلی از دوستان راهش انداختند.اگر خواستی میتونی از اونا بپرسی. اگر هم نخواستی بیا از خود من بپرس :agree:
          برای LCD هم فکر نمیکنم بشه با این قیمت چیز بهتری پیدا کرد.اگه شما تیراژ کارتون بالا باشه این قیمت ها خیلی کمتر میشند.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

آقای بهاری اگر بشه بدون استفاده از دیکودر سخت افزاری این کارو کرد خیلی بهتره چون 5000 *1000 میشه 5میلیون تومن! حتی اگر مجبور باشیم فایل های Wav استفاده کنیم یه Sample برای این کار دیدم با Mega32 خیلی ساده با PWM این کارو کرده بودند. در این حالت آیا می تونم هم زمان عکس هم دیکود کنم و روی LCD رنگی نمایش بدم؟ تاحالا این کارو نکردم نمی دونم چقدر بار می بره.
            برای تولید بالا باید به شرکت های چینی سفارش بدیم؟ شما جایی رو میشناسین که این کار رو بکنن؟

دیدگاه

اگه نخواید از دیکودر استفاده کنید فقط میتونید همون فایل های wav رو پخش کنید.
              برای نمایش عکس هم اگر فرمت عکس BMP باشه و پردازش اضافی دیگه ای نباشه میشه هم زمان با پخش فایل wav اونو هم نمایش داد.البته یه کوچولو کند میشه ولی شدنیه.
              برای تولید بالا باید به شرکت های چینی سفارش بدیم؟ شما جایی رو میشناسین که این کار رو بکنن؟
              اینجا هم یه سری شرکت ها هستند که هم بورد رو درست میکنند و هم مونتاژ میکنند.بهتره با اونا مشورت کنید.
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X