اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار مقسم ولتاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار مقسم ولتاز

با سلام خدمت همه دوستان.من از طرف محل کارم مامور شدم به بهینه کردن یه دستگاه مقسم ولتاز که در واقع کار اصلیش برای تخریب مینه.به دستگاه یه ولتاز 12 ولت وارد میشه و با کمک 18 تا کلید 18 تا خروجی 12 میشه ازش گرفت.با کمک دو تا گردونه هم که هر کدوم 9 حالت دارن میشه خروجی رو به صورت رگباری عوض کرد .یعنی از 1 به 2 به 3 همین طور تا 9 و از 10 تا 18 هم به کمک اون یکی گردونه..دستگاه ریموت کنترل هم داره البته ک 4 حالتس.حالا از ما خواستن اونو بهینه کنیم.یعنی یه صفحه نمیش یا سون سگمنت برای مشخص کردن خروجی on. و اگه بشه یه صفحه کلید برای مشخص کردن خروجی...من خودم دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم اما برقو به صورت عملی زیاد بلد نیستم...گفتم اگه بشه دوستان کمکم کنن شاید با کمک DMUX و mux یا هر میکروی دیگه بشه طراحیش کرد با شرایط زیر....
    1-ابعاد کوچک (الان تقریبا 30 در 20 سانتی متره که این به خاطر 18 تا کلید و دو تا گردونه روی ذسگاهه) که از این کوچیکتر بشه.
    2-مشخص شدن شماره خروجی روی صفحه lcd یا 7segment
    3-اگه بشه از کیبورد استفاده کرد به جای کلید خیلی عالی میشه
    4-حداقل 15 تا خروجی داشته باشه
    5-با ریموت کنترل بشه اونو کنترل کرد
    6 -هزینه ساختش زیاد نشه (من نظامیم و میدونین وضعیت مارو دیگه..البته این یه جور زورکی به من محول شده پس اگه لطف کنین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم)
    با تشکر از همتون

پاسخ : درخواست مدار مقسم ولتاز

ببخشید من درست منظورتون رو متوجه نشدم oo: oo:اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدی تا بتونم کمکت کنم
    کلید گردون ها برای ساختن ولتاژ مختلف هستش ولی کار کلید ها رو نفهمیدم .
    موفق یاشی
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نوید
      ببخشید من درست منظورتون رو متوجه نشدم oo: oo:اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدی تا بتونم کمکت کنم
      کلید گردون ها برای ساختن ولتاژ مختلف هستش ولی کار کلید ها رو نفهمیدم .
      موفق یاشی
      سلام.ممنون از لطفت.ببین با دو حالت میشه انتخاب کرد که از کدوم خروجی 12 ولت رو بگیریم.اول 18 ا کلید دو حالته داره.اگه هر 18 تا رو هم on کنیم میشه از همشون خروجی گرفت.دوم دوتا گردونه روشه که رو اولی از 1 تا 9 و روی دومی از 10 تا 18 شماره زده.که رو هر شماره انتخاب کنیم میشه ازش خروجی گرفت که این میشه حداکثر دوتا مثلا از گردونه اولی 2 و از دومی 14....حالا اینارو بی خیال شو.چون یه مدار پیش پا افتادست.من میخوام با میکرو یه جور طراحی بشه که حداقل 16 تا خروجی 12 ولت بشه ازش گرفت.اگه بشه با صفحه کلید (keyboard) دستی انتخاب کرد که مثلا خروجی 2 فعال بشه عالی میشه.و مثلا با زدن دکمه + شماره خروجی رو یکی یکی زیاد کرد.مثلا اگه الن 2 روشنه + رو که زدیم 2 خاموش بشه و 3 روشن بشه.وخروجی رو روی یه lcd یا 7 segment بشه دید و ترجیحا با ریموت بشه کنترلش کرد.ممنون از لطفت

دیدگاه

پس دقیقاً منظورت اینه که یه دستگاه می خواهی که باصفحه کلید شماره خروجی رو بزنی و اون خروجی برق دار بشه و با دکمه منفی و مثبت خروجی از شماره ای که هست به پایین یا بالا بره درسته ؟؟؟؟
        یعنی نمیخواهی خروجی دستگاهت از ولتاژ 0 تا 18 تغییر کنه فقط میخواهی 12 ولت رو روی اون خروجی که میخواهی بفرستی به صورت دیجیتال درسته ؟؟
        اگه آره بگو برات نقشه اش رو بزارم با برنامه اون میکرو avr خوبه البته lcd نیاز نداره با 7sement کار را میوفته ولی اگه مزی بخواهی مشکلی نداره .
        موفق باشی
        روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
        نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
        نه به خاطر قدرتش !!!
        این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نوید
          پس دقیقاً منظورت اینه که یه دستگاه می خواهی که باصفحه کلید شماره خروجی رو بزنی و اون خروجی برق دار بشه و با دکمه منفی و مثبت خروجی از شماره ای که هست به پایین یا بالا بره درسته ؟؟؟؟
          یعنی نمیخواهی خروجی دستگاهت از ولتاژ 0 تا 18 تغییر کنه فقط میخواهی 12 ولت رو روی اون خروجی که میخواهی بفرستی به صورت دیجیتال درسته ؟؟
          اگه آره بگو برات نقشه اش رو بزارم با برنامه اون میکرو avr خوبه البته lcd نیاز نداره با 7sement کار را میوفته ولی اگه مزی بخواهی مشکلی نداره .
          موفق باشی
          سلام.آره...دقیقا منظورم همیهن...اگه بشه ولتاز متغیر ازش گرفت که عالیه..اما لازم نیست داخلش ترانس کار بذاری..من خودم ورودی رو با یه ترانس متغیر 0 تا 18 که خودم درست کردم بهش میدم.و 16 تا یا بیشتر ازش خروجی میخوام...خدا خیرت بده عزیز .ان شاء الله جای دیگه جبران کنم.فقط من از avr هیچی حالیم نمیشه.ورو خدا کمکم کن.البته کسی رو دارم که کار پروگرام کردنشو انجام بده.به شرطی که برنامش باشه..ممنون از لطفت دوباره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X