اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم دزدگیرهای جدید ضد سرقت فروشگاهها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم دزدگیرهای جدید ضد سرقت فروشگاهها

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

یه سری دزدگیرهایی دربازار پیدا میشن که شامل یه قطعه کوچک بنام تگ و یه قسمت مرکزی هستش

این تگ ها مثلا برای یه فروشگاه لباس روی همه لباسها نصب میشه ولی هرکسی نمیتونه اونا رو بازکنه و قسمت مرکزیش که معمولا از دو ستون تقریبا یک متری تشکیل شده هم به یه فاصله خاص از همدیگه جلو در خروجی قرار داده میشه

اگر این لباسا بخواد از در خروجی بیرون بره به محض رفتن بین دو قسمت مرکزی آژیری به صدا در خواهد آمد که نشون میده اون جنس درحال سرقته

من یکی از اون تگ ها رو کالبدشکافی کردم . توش یه سیم پیچ با حدود ده دوری سیم از نوع سیمای مخابرات و شعاع حدود دو سانتمتر بود که دوسرش به یه خازن عدسی با ظرفیت 100 پیکوفاراد وصل بود

کسی می دونه این دستگاهها چطوری کار می کنن؟

پاسخ : سیستم دزدگیرهای جدید ضد سرقت فروشگاهها

با سلام
    راستش تا اونجایی که من اطلاع دارم این دزدگیر ها چند مدل دارند
    بعضی هاشون مثل برچسب هستند که از تکنولوزی RFID استفاده میکنن که معمولا تو کتاب فروشی ها استفاده میشه
    یه سری از اونا هم مثل یه تیکه پلاستیک میمونه که همون شکلی برچسبی هست و تو چندین لایه فلز نازک هست که رو اجناس خارجی بیشتر دیدم که روش کاری این رو نفهمیدم
    یه سری دیگه هم همون هایی هستن که شما میگید این سیم پیچ و خازن که شما بهش اشاره کردید مانند یه مدار رزنانس عمل میکنه وقتی شما از بین اون دروازه عبور میکنید سیم پیش مثل آنتن مقداری انرژی الکتریکی جذب میکند . این عمل باعث به نوسان افتادن مدار شده و و دوباره سیم پیچ این نواسانات رو پخش میکنه و دستگاه مرکزی با دریافت اونا میفهمه که جنسی از محیط خارج شده قفل این سیستم هم یه قفل مکانیکی مغناطیسی هستش که اگه یه آهن ربای قوی مثل همونایی که خودشون دارن داشته باشی میتونی بازشون کنی .
    موفق باشی
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

پاسخ : سیستم دزدگیرهای جدید ضد سرقت فروشگاه&#

سلام دوستان
      همانطور که مشخصه اساس کار اینTransponder ها بر پایه فرکانس رادیویی است.
      معمولا انواع مختلفی از این Transponder ها تولید شدن.
      مثل EPC Tag ها:

و انواع کارتها و قفل شونده های مغناطیسی:

اما طرز کار تمام این Transponderها:

همانطور که از سه عکس بالا مشخصه این Tag ها پس از ارتباط با RFID Reader،توسط امواج الکترو مغناطیسی ساطع شده از گیت مورد نظر فعال شده و این امواج به منزله یک ولتاژ برای فعال سازی Tag مورد استفاده قرار میگیرد
      Chip پس از فعال شدن دیتای مورد نظر رو از طریق سیم پیچ موجود روی Tag ارسال کرده و دیتا در سرور مورد پردازش قرار میگیرد.
      اون سیم پیچی که نام بردی هم وظیفه تامین ولتاژ برای فعال سازی Tag رو داره هم اینکه باید دیتای مورد نظر رو به گیت ارسال کنه.
      موفق باشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohsenB
        با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

یه سری دزدگیرهایی دربازار پیدا میشن که شامل یه قطعه کوچک بنام تگ و یه قسمت مرکزی هستش

این تگ ها مثلا برای یه فروشگاه لباس روی همه لباسها نصب میشه ولی هرکسی نمیتونه اونا رو بازکنه و قسمت مرکزیش که معمولا از دو ستون تقریبا یک متری تشکیل شده هم به یه فاصله خاص از همدیگه جلو در خروجی قرار داده میشه

اگر این لباسا بخواد از در خروجی بیرون بره به محض رفتن بین دو قسمت مرکزی آژیری به صدا در خواهد آمد که نشون میده اون جنس درحال سرقته

من یکی از اون تگ ها رو کالبدشکافی کردم . توش یه سیم پیچ با حدود ده دوری سیم از نوع سیمای مخابرات و شعاع حدود دو سانتمتر بود که دوسرش به یه خازن عدسی با ظرفیت 100 پیکوفاراد وصل بود

کسی می دونه این دستگاهها چطوری کار می کنن؟
        سلام اگر دقت کنید یک سری دستگاه جلو در گذاشته میشه که در صورتی لباسی غیر قانونی خارج بشه تشخیص میده اینطور که من فهمیدم داخل آنها یک سری سیم پیچ است و وردی لباس هم یک سری آهن ربا نصب می شود که وقتی لباسی غیر قانونی خارج می شود میدان های مغناطیسی روی هم تاثیر گذاشته و دستگاه متوجه می شود و آلارم را به صدا در آورد.
        بعضی از آنها هم همانطور که دوستمون گفت RFID است.
        موفق باشید

دیدگاه

از همتون خیلی خیلی ممنونم

کسی هست پروژه کاملی از این مدارارو داشته باشه؟

دیدگاه

با سلام خدمت شما
            تو کتاب 11 پروژه با avr از نشر آفرنگ یه پروژه توپ از RFID داره
            واین سیستم رو کاملاً توضیح داده
            موفق باشید
            روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
            نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
            نه به خاطر قدرتش !!!
            این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X