اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت اطلاعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت اطلاعات

سلام به شما ؛
    دوستای خوب من چند تا مدار دارم که دما را اندازه گیری می کنند و اگر از یک حدی که بیشتر شد set (یک) و اگر هم از اون حد کمتر شد reset (صفر) می شه و این مدار ها صفر و یک شدنشون را به یک گیرنده می فرستند و این گیرنده وقتی از همه ی مدار ها set و reset را دریافت کرد اونا را به میکرو انتقال میده و ... .
    خوب می ریم سر مشکل :مشکل من فرستنده و گیرنده ی این مدارهاست که نباید مادون قرمز باشه و از طرفی بتونه این دو پیام set و reset را بفرسته و از اون طرف گیرندش دریافت کنه .
    حالا از شما دوستان ،اساتید ،مهندسین و در کل همی شما در خواست دارم بهم کمک کنید.
    خیلی خیلی از لطفتون ممنون.

پاسخ : ارسال و دریافت اطلاعات

یه کیت های ارزون قیمتی (حدود 5 تومنه فکر کنم) به اسم hmt و hmr که یکیش فرستندس و اون یکی گیرنده :nice:
    با اینا کار کردن خیلی هم سادست :rolleyes:. یه پایه برای ورود اطلاعات داره که بهش اطلاعات رو سریال می دی و اون خودش می فرسته، تو اون یکی هم یه پایه مشابه هست که اطلاعات رو میگیره.
    می تونی یه کد خاص (یکی برای صفر و یکی برای 1) در نظر بگیری و هر کدوم که خواستی رو بفرستی :agree:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
      یه کیت های ارزون قیمتی (حدود 5 تومنه فکر کنم) به اسم hmt و hmr که یکیش فرستندس و اون یکی گیرنده :nice:
      با اینا کار کردن خیلی هم سادست :rolleyes:. یه پایه برای ورود اطلاعات داره که بهش اطلاعات رو سریال می دی و اون خودش می فرسته، تو اون یکی هم یه پایه مشابه هست که اطلاعات رو میگیره.
      می تونی یه کد خاص (یکی برای صفر و یکی برای 1) در نظر بگیری و هر کدوم که خواستی رو بفرستی :agree:
      راهی نیست که خودم درستش کنم ؟

دیدگاه

دقیقا بهترین راه برای ارسال دیتا برای فواصل دور همین HM-T و HM-R هست.
        چون فرستنده و گیرنده های معمولی دارای فرکانس پایینه و نویزپذیری بالا داره برای این کار بدرد نمیخوره.در صورتی که این ماژول ها دارای فرکانس از 455MHz تا 955MHzاست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saa.
          راهی نیست که خودم درستش کنم ؟
          چرا. میشه فرستنده و گیرنده FM ساخت. مدارشم سادست. منتها از من میشنوی نرو سراغش. چون ساختش اشکت رو در میاره :cry: :NO:
          تازه گیرنده ساختش ساده تره. ساختن فرستنده واقعاً سخته.
          در ضمن واقعاً ارزشش رو نداره که بخوای بسازی. اینا خیلی ارزونن.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

چرا. میشه فرستنده و گیرنده FM ساخت. مدارشم سادست. منتها از من میشنوی نرو سراغش. چون ساختش اشکت رو در میاره :cry: :NO:
            تازه گیرنده ساختش ساده تره. ساختن فرستنده واقعاً سخته.
            در ضمن واقعاً ارزشش رو نداره که بخوای بسازی. اینا خیلی ارزونن.
            حامد جان واقعا ازت ممنونم به خاطر راهنمایی هات،خیلی بهم کمک کردی،بازم ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X