اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اسیلوسکوپ به کمک fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت اسیلوسکوپ به کمک fpga

سلام دوستان
    من میخواستم یه عنوان پروژه یه اسیلوسکوپ یا fpga بسازم :nerd:
    اما هر چی گشتم همش با avr بود :cry2:
    اگه کسی ساخته یا نقشه مدار و... داره ی لطفی بکنه و اطلاع بده
    پیشاپیش ممنون

پاسخ : ساخت اسیلوسکوپ به کمک fpga

مسئله مهم avr یا fpga نیست. مهمترین مسئله اینه که برای چی fpga؟ چون اگر دقت کنی باید از سیگنال ورودی نمونه برداری کنی (مثلا با یه طبقه ADC) و سپس اون رو با اعمال مقیاس روی یک صفحه تصویر بکشی یا به یک سیستم دیگه تحویل بدی تا اون برات بکشه. که در حالت اول حجم بالایی از کار پیش میاد و در حالت دوم روتین نرم افزاری حجیمی پیش میاد که مجبورت میکنه خواه ناخواه پای یک کنترلر رو وسط بکشی.

میترسم این کارت دقیقا مثل تولید هواپیمای کنکورد باشه. به نظر پروژه خیلی جذابی بود. شدنی هم بود. اما در عمل بخاطر مسائل اقتصادی شکست خورد.

دیدگاه

سلام،
      چطوری جستجو کردین؟ :redface:
      من با کلمات Scope و FPGA جستجو کردم اولین نتیجه اش این بود:
      http://www.fpga4fun.com/digitalscope.html
      دومین هم این بود:
      http://instruct1.cit.cornell.edu/courses/ece576/FinalProjects/f2007/chc58/index.htm
      موفق باشید...

دیدگاه

بله دوست عزیز دیده بودم :agree:
        اولی که با چنتا ماژول ساخته میشه و به کامپیوتر احتیاج داره :cry2:
        دومی هم فقط یه مقدار توضیح بیشتر نیست

دیدگاه

سلام دوستان.من فکر می کنم ایده خوبیه البته برا فرکانس بالا مثلا تا 10-20 Meg .دو راه هم هست یا از یه LCD استفاده کنیم یا از کامپیوتر که البته برا راه دوم باید از usb استفاده کنیم که خیلی سخته اما core آماده شاید باشه یا از یه ایسی استفاده کنیم.

دیدگاه

با نظر آقا رضا موافقم.

دیدگاه

اول مشخص کنید می خواهید تحت PC باشه و یا کاملا مستقل.
              من تو یه نمونه اسکوپ دیجیتالی حافظه دار تایوانی که البته مونتاژ ایرانه (TNM) که تحت PC هم بود دیدم که از ADC های ADS831E که یک ADC هشت بیتی 80 مگاهرتزه استفاده کرده بود. به جای FPGA هم از یک CPLD محصول Xilinx به شماره XC95288 استفاده کرده بود در کنار این CPLD یک آی سی Fifo با ظرفیت 32K استفاده کرده بود. از طریق پورت پارالل و USB قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشت البته برای برقرای ارتباط با PC از یک میکرو کنترلر خانواده AVR بهره می برد. خیلی خوب هم کار می کرد
              به نظر مدار پیچیده ای نداشت البته بخش های درایور نویسی برای سمت PC کمی جای بحث داره. به نظرم کار خیلی کشنده ای نیست اما نباید اونو خیلی هم ساده فرض کرد.
              توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X