ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    2006/02/13
    بروجرد
    440
    5

معرفي A/D

http://www.datasheetarchive.com/datasheet.php?article=721906
    2006/02/21
    مشهد
    542
    10

اسيلوسکوپ ديجيتال

یک تاپیک جدید درست بکنین، در اونجا همه افراد نظراتشون رو راجع به پروژه ای که دوست دارن بیان بکنن تا در این زمان مراحل اولیه کار هم درست بشه. چون این پروژه اسیلوسکوپ برای شروع یکمی سخته. البته نظر منه!

HTH - Shahriar
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2006/02/07
    djnz_81@yahoo.com
    132
    0

جواب

با سلام به دوستان

اگه کاري از دستم بر بياد خوشحال ميشم همکاری کنم
    ww.microworld.blogfa.com
    2006/11/20
    مرکز ظلم و ستم
    764
    17

پاسخ : اسيلوسکوپ ديجيتال

منم هستم
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com
    2006/12/30
    2
    0

با سلام .

برای ساختن یک اسیلوسکپ باید یک اصل را در نظر بگیرید .
    آن هم اصل نایکوئیست است.

شما برای دیدن شکل موج یک سیگنال سینوسی به یک a/d با نرخ نمونه برداری دو برابر فرکانس سیگنال سینوسی احتیاج هست .
    مثلا : برای یک موج سینوسی 100Mhz به نرخ نمونه برداری حداقل 200Mhz احتیاج هست .
    2006/12/30
    2
    0

در ایران a/d با نرخ 500mhz نیز هست . از شرکت اینترسایل intersile
    2007/05/27
    تهران
    137
    7

سلام
    در مورد A/D سریع باید خدمتتان عرض کنم آی سی ADS831E را ببینید هشت بیتی با نمونه برداری 80 مگا هرتز و موجود در بازار خودمان.(قیمت حدود 18000تومن)
    طبق قضیه نایکوئیست می توانید با آن اسکوپ 40 مگا هرتزی بسازید. در این کار میکرو کمک شایانی نمی کند دید خود را به سمت حافظه های FIFO و FPGA ها معطوف کنید. از میکرو تنها برای مدیریت تبادل اطلاعات بین سخت افزار اسکوپ و PC استفاده کنید. :bye
    موید باشید

همه در چشمه مهتاب غم از دل شویند
    امشب ای مه تو از طالع من غمگینی
    [size=14pt]توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)[/size]
    2007/03/16
    844
    11

سلام
    این IC رو از کجا میشه تهیه کرد
    در ضمن من هم همه جوره هستم :biggrin:
    2007/06/16
    تهران
    91
    0

سلام خدمت دوستان من از افرادی هستم که این کار رو انجام دادم (طراحی با میکرو AVR و ارتباط از طریق USB ) چند تا مشکل و جود داره اول اینکه قانون
    نایکویستی در کار نیست .........!!! اون مال وقتی هستش که بخواهیم از یک سیگنال نمونه برداری کنیم نه اینکه نمایش بدیم !!!!!!!!!! نمیخام ناامیدتون بکنم ولی خلاصه اینکه برای نمایش یک سیگنال با فرکانس 1 مگاهرتز شما به یک flash A/D با فرکانس نمونه برداری 10 مگاهرتز احتیاج دارید (HI1175 فیمت5000 تومان) یعنی با نرخ 10 برابر اگر باور نمیکنید که حتما هم همین طور است یک سری به این آدرس بزنید خیلی چیزها یاد می گیرید http://www.cmccord.co.uk/FYP/index.htm
    به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
    bioosun@gmail.com
    2007/06/12
    468
    2

تا جايي كه يادم مياد،نايكوييست ميگه كه اگه با فركانس 2 برابر فركانس موج ،نمونه برداري كنيم،مي تونيم بفهميم حداكثر فركانس اون چقدر بوده،يعني تغييراتش رو بفهميم،نه اينكه نايكوييست گفته باشه با 2 برابر نمونه برداري،ميشه اسيلوسكوپ ساخت!!!! يا موج رو ترسيم كرد!!!آ*

10 برابر نمونه برداري يعني تصوير خوب،اما توو اسيلوسكوپ هاي موجود،ميشه تا 4 برابر هم حالا يه جوري كنار اومد!!!

و اما اينكه اسيلوسكوپ براي موج پريوديك هست،يعني در ثانيه بار ها به يك شكل ثابت تكرار بشه،اگر پريوديك نباشه اسيلوسكوپ اصلا معني نداره،پس ميشه نمونه اول رو از اولين موجي كه اتفاق ميفته گرفت،به اندازه كل طول موج + 1/4 طول موج صبر كرد،نمونه دوم رو برداشت،دوباره به اندازه كل طول موج + 1/4 طول موج صبر كرد و نمونه بعدي و... با اين كار فركانس نمونه برداري رو كم كرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نحوي

يه سري اسكوپ هايي هست كه به پورت موازي متصل ميشه و تا فركانس 30 مگ رو هم نشون ميده . من فكر ميكردم چطوري همچين چيزي ممكنه چون فركانس پورت موازي فقط يك مگ هست . به نظرم نكته اينه كه با تمام داده ها براي نشون دادن شكل موج نياز نداريم براي همين ميشه يه شكل موج با فركانس 30 مگ رو با پورت موازي نشون داد .
    اينها بافر دارن،با سرعت بالا از يكي از سيگنالها(چون پريوديكه مهم نيست كدوم!!) نمونه رو بر مي دارن و با سرعت كم اون رو به كامپيوتر منتقل مي كنن ... در ضمن پورت پرينتر در حالت معمولي 400 كيلو جواب ميده با اينتراپت و DMA به سرعت كمي بالاتر مي رسه و من با USB كار ميكنم اما پيشنهاد مي دم بيخيال شين :mrgreen: چون تا سخت افزار و آي سي هارو خودتون طراحي نكرده باشين،نمي تونين حتي از low speed اون هم استاده كنين،سرعت پورت پرينترتون بيشتره!!!آ*من فقط واسه لپ تاپم اين ورودي خروجي رو استفاده ميكنم،وگر نه درايور نويسي و انتقال اطلاعات با اون سرعت به fifo كه توو usb هست رو بي خيال شين :mrgreen:

اما اگه خواستين بسازين،من تحقيق زياد كردم و كمك زياد مي تونم بكنم ...
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20