ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2006/02/07
    djnz_81@yahoo.com
    132
    0

اسيلوسکوپ ديجيتال

با سلام به دوستان

به نظر شما با روش تقسیم فرکانس مورد نظر جهت اندازه گیری میشه با میکرو اسکوپ ساخت؟
    ww.microworld.blogfa.com
    2006/02/20
    مشهد
    542
    10

اسيلوسکوپ ديجيتال

ببینین منمنظور شما رو درست فهمیدم.

شما می خواین مثلا یک موج مربعی 1 مگا هرتز رو نشون بدین اول یک تقسیم فرکانس بر صد میزنین. بعد از اندازه گیری فرکانس مقدار بدست اومده رو ضرب در 100 میکنین و یک موج با این فرکانس و همون دامنه رو نشون بدین!

:?:
    :?:

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2006/02/07
    djnz_81@yahoo.com
    132
    0

جواب

دقیقا دوست عزیز

فکر میکنم بشه با این روش فرکانسهای خیلی زیاد رو هم اندازه گیری کرد
    ww.microworld.blogfa.com
    2006/02/27
    12
    0

اسيلوسکوپ ديجيتال

حالا که این دوست عزیزمون این تاپیک رو باز کرده ....
    کسی مبدل آنالوگ به دیجیتال فرکانس بالا دیده؟
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    36

اسيلوسکوپ ديجيتال

رضا جان سلام .
    اگه من منظور شهريار جان رو درست فهميده باشم . چون ما توي صفحه نمايش اسكوپ همواره تعداد پيكسل هاي مشخصي رو نمايش ميديدم پس تعداد داده هايي كه برامون مياد خيلي زياد نيست حتي اگه فركانس شكل موج افزايش پيدا كنه . زماني كه فركانس شكل موج افزايش پيدا ميكنه دقيقا عين اسكوپ واقعي ميشه با يه تايم / ديويژن مشكل رو حل كرد كه موج واضح ديده بشه .
    يه سري اسكوپ هايي هست كه به پورت موازي متصل ميشه و تا فركانس 30 مگ رو هم نشون ميده . من فكر ميكردم چطوري همچين چيزي ممكنه چون فركانس پورت موازي فقط يك مگ هست . به نظرم نكته اينه كه با تمام داده ها براي نشون دادن شكل موج نياز نداريم براي همين ميشه يه شكل موج با فركانس 30 مگ رو با پورت موازي نشون داد .
    در مورد سوال شما هم آقا رضا به من شنيدم كه ADC هايي با فركانس 300 مگ هم اومده كه توي ايران هم موجود هست ( البته يكي از دوستان اين رو ميگفت شخصا پيگيري نكردم ) .
    شهريار جان يه پيشنهاد دارم .
    توي جلسه اي كه داشتيم قرار بر اين شد ( البته اين ايده شما هم بوده ) هر چند وقت يك بار چند تا پروژه توي سايت تعريف كنيم چند نفر از بچه هاي سايت شريك بشن با هم پروژه رو تمام كنيم بذاريم توي سايت .
    به نظرتون فكر خوبي نيست طراحي يه اسكوپ ديجيتالي با فركانس 30 مگ با پورت موازي يا USB يا هر پورت مناسب ديگه ؟
    اگه موافق هستيد يه چند نفري كه فرصتش رو دارن بيان دور هم جمع شيم اين رو درست كنيم بعدش به صورت عملي بذاريم توي سايت . اگه اينطوري بشه خيلي خوبه چون الان اين اسكوپ هاي ديجيتال حدود 200 هزار تومن قيمت دارن اگه ما بتونيم خودمون يكيش رو طراحي كنيم بذاريم توي سايت خيلي ارزون تر ميشه درستش كرد .
    البته شهريار جان من اطلاعات كافي توي اين زمينه ندارم شما هم نظرت رو بگو موانع و مشكلات رو هم بگو در نهايت اگه به نظرت عملي ميومد بگو كه كار رو شروع كنيم .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2006/02/27
    12
    0

اسيلوسکوپ ديجيتال

من دانشجوی سخت افزار هستم ( خوب که چی؟ )
    من راستش می خواستم یه اسکوپ دیجیتال با میکرو بسازم که اطلاعات دیگری نیز علاوه بر شکل موج نمایش بده البته فعلا هیچی ازش نمی دونم
    با یکی از دوستان که حرف می زدم میگفت که ADC فرکانس بالا نیست
    حال به نظر شما ....
    اصلا این پروژه خوب و با ارزشی هست؟
    این مبدل فرکانس بالا که میگین چنده؟
    2006/02/07
    djnz_81@yahoo.com
    132
    0

جواب

با سلام به دوستان
    من هنوزم متوجه نشدم چه نیازی به مبدل فرکانس بالاست این در صورتی که ما بخوایم یک فرکانس بالا رو مستقیما به مبدل وصل کنیم ولی من فکر میکنم این کار لازم باشه ما میتونیم فرکانس رو بوسیله یک مقسم در حد فرکانس میکرو در بیاریم بعد از اندازه گیری فرکانسشو در ضریب ضرب کنیم
    اینطوری نمیشه؟
    ww.microworld.blogfa.com
    2006/02/20
    مشهد
    542
    10

اسيلوسکوپ ديجيتال

تقسیم فرکانس به نظر من دوتا مشکل داره! ببینین میتونین این دوتا مشکل رو حل بکنین یا نه!

1- مثلا شما میخواین از این اسکوپ برای عیب یابی یک پری آمپلی فایر استفاده بکنین و باید سیگنال خروجی میکروفون رو طبقه به طبقه ردیابی بکنین. صدای موسیقی تقریبا هرجور فرکانسی رو شامل میشه، مثلا 10 کیلو هرتز تا 100 هرتز، در این حالت شما چه مقسمی و چه جوری میخواین ازش استفاده بکنین.

2- حالا فرض میکنیم که یک پالس 10 مگا هرتز دارین. از یک تقسیم بر 1000 استفاده میکنین. میشه 10 کیلو هرتز ، و باقی ماجرا، در این حالت مدار به درستی کار میکنه! اما اگر 10 مگا هرتز شد 10.000.999 هرتز مقسم شما خروجی اعشاری که نداره در نتیجه 999 هرتزشو دور میریزه یعنی 1 کیلو هرتز خطا. البته میشه از این یک کیلو در مقابل 10 مگ چشم پوشی کرد.

در مورده پروژه
    آقای نحوی باز خدا پدرتو بیامرزه که نگفتی روبات بسازیم.
    بطور کلی کاره بسیار خوبی هست، ولی مشکل هماهنگی وجود داره! به هر حال شما در کارهای مدیریتی وارد ترین. اگر فکر میکنین که میشه افراد رو هماهنگ کرد و تقسیم کار رو درست انجام داد بسم الله ولی اگر قرار باشه که بگیم "" حالا انجام بدیم، شاید شد "" خیلی جالب نیست.

HTH - Shahriar
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    36

اسيلوسکوپ ديجيتال

سلام . خوبي شهريار جان ؟
    من اينجا از تمام دوستاني كه تمايل دارن توي اين پروژه همكاري كنن دعوت ميكنم كه توي همين قسمت خودشون رو معرفي كنن .
    اگه هم كسي نيومد شهريار جان من و شما هستيم . 2 نفري ميشه ولي خوب زمان بيشتري ميبره .
    توكل به خدا يك هفته صبر ميكنيم اگه كسي مايل نبود 2 نفري تقسيم كار ميكنيم .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2006/02/13
    بروجرد
    440
    5

اسيلوسکوپ ديجيتال

با سلام به همه عزيزان
    عرض كنم به خدمت شما :
    براي ديدن شكل موج در فركانسهاي بالا عملا نميشه انها را تقسيم كرد به دليل اينكه اي سي هاي تقسيم كننده قبل از
    هر كاري ابتدا از شما يك ورودي به شكل مربعي شده از شما طلب خواهند كرد .
    براي نمونه اين نوع اي سي ميشود از sda2201 نام برد كه تا حدود 1.2 گيگا هرتز را به 64 تقسيم ميكند و بنده با
    ان يك فركانسمتر ساخته ام كه فركانسهاي بالا را با دقت حدود يك كيوهرتز نمايش مي دهد.
    براي كاربردهاي مخابراتي براي شكل موجهاي بالاي 100 مگاهرتز معمولا از دسگاههاي مثل انالايزر و... استفاده ميشود
    قيمت يك انالايزر الان داخل بازار بالاي يك مليون تومان است كه اگر عملا يك چيز كار راه بيندازي بخواهيد يك چيز
    حدود چهار مليون خواهد شد
    حالا همين وسيله با اين همه كبكبه و دبدبه را ميشه با يك اسيلسكوپ و يك تركينگ سيگنال ساخت
    توضيح بيشتر مطالب بالا بماند چون داريم از اصل موضوع دور ميشويم
    كساني كه احتمالا ميخواهند يك لطفي كنند و دست به طراحي يك اسيلسكوپ (البته با همكاري ديگران) بزنند بايد
    حالت (مود افقي عمودي يا همان x-y) يادشان نرود چون براي ساخت انالايزر لازم خواهد شد
    A/D فركانس بالا خارج از ايران زياد هست ولي داخل ايران چون بنده تهران زنده گي نميكنم و تازه هم به انجا نرفتم
    از كساني كه انجا هستند لطف كنيد داخل خيابان جمهوري يا هر مكان يا موسسه اي كه قطعات( انالوگ ديوايس) يا
    (نشنال سمي كنداكتور) ارايه ميكنند در مورد A/D فركانس بالا سوال كنند
    البته اگر از دوستان نرم افزاري بتوانند فعلا يك منو براي كار با A/D هاي موجود بنويسند بعدا ميشود ان را تعميم داد

سعي مبكنم چند نمونه A/D كه ميشود با ان فركانسهاي بالا را ديجيتايز نمود به شما معرفي كنم
    ADC081000
    NEW PRODUCT INFORMATION FROM NATIONAL SEMICONDUCTOR
    Date: 20 February 2004 • Company contact details

A novel high-performance CMOS analogue/digital convertor (ADC) requires 75% less power than most comparable products on the market.
    The ADC081000 digitises signals to 8bit resolution at sampling rates up to 1.6GHz while consuming just 1.4W from a 1.9V nominal supply.
    Because the ADC081000 is the fastest, most accurate 8bit ADC at this power consumption level, it is ideal for high-performance applications such as test and measurement and communications equipment.
    "With the ADC081000, National is expanding its ADC product offerings into the gigahertz range with an extremely low-power product that enables our customers to eliminate heat sinks, saving both board space and system cost", said Uwe Kopp, Marketing Manager Data Conversion Systems, Europe.
    "National's proprietary, analogue-optimised 0.18-micron CMOS process enables us to deliver high-performance ADCs with the lowest power consumption in the industry".
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20