اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش تصویر

سلام دوستان تو این فکر بودم که چطور میشه با میکرو ی تصویریو پردازش کرد مثلا ی عددی رو کاغذ بنویسی و میکرو اونو پردازش کنه و تو lcd نشون بده اصلا همچین چیزی میشه یعنی امکان داره ،کسی هست که توضیح کوچولویی بده
    نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

پاسخ : پردازش تصویر

منظور شما اینه که با AVR تشخیص خط درست کنید؟
    اگه منظورتون این باشه که باید بگم اصلا نمیشه چون ایجاد کردن یه شبکه ی عصبی که بتونه این کار رو انجام بده برای AVR خیلی سنگینه.
    اما اگه منظورتون پردازش دیگه ای هست شاید تو ابعاد کوچیک بشه.البته پردازش های اولیه نه اونایی که با متلب مینویسید
    یه خورده بیشتر راجع به کارتون توضیح بدید تا من این مطلب رو باز تر کنم. :agree:
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

پردازش تصویر کار پیچیده ایه اما بر خلاف نظر دوستمون من میگم که اگه شما نمیخوای خیلی که ر حرفه ای انجام بدی و سرعت برات مهم نیست و بعنوان یه پروژه تحقیقاتی رو این مسئله کار میکنی با یکسری ساده سازیها میتونی این کار رو انجام بدی.
      کار نشد نداره چون ماکردیم و شد :applause:

دیدگاه

سلام دوستان ،ممنون از این که تو این بحث شرکت کردید
        ببینید من تصمیم دارم اعدادی که روی ی کاغذ نوشته میشه را توسط میکرو بخونم (قابل توجه shahin bahri )پس تشخیص خط نمیخوام میخوام اعداد از رو کاغذ خونده بشه ،ولی اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چیکار کنم و چه چیز هایی برای این کار لازمه البته من ی چیزه ساده میخوام و قرار نیست به صورته صنعتی استفاده بشه ی چیزی که به عنوان ی آزمایش باشه
        حالا دوستان کسی هست که منو راهنمایی کنه راستی mojalan جان شما که این کارو انجام دادید لطف میکنید یکمی بیشتر توضیح بدید که اصلا من باید چکار کنم

دیدگاه

ببینید من تصمیم دارم اعدادی که روی ی کاغذ نوشته میشه را توسط میکرو بخونم (قابل توجه shahin bahri )پس تشخیص خط نمیخوام میخوام اعداد از رو کاغذ خونده بشه
          تشخیص اعداد هم زیر شاخه ای از تشخیص خط هست دیگه منتها دیتا بیسش کوچیک تر میشه. شاید بشه از این که دیتا بیس کوچیک شده استفاده کرد و یه کارایی کرد ولی من تا حالا شبکه ی عصبی با میکرو به این شکل طراحی نکردم.اگر بخوایم این شبکه رو از طریق مقایسه شبیه سازی کنیم سیستم به سایز خط ورودی حساس میشه.یعنی دیتا بیس رو با هر سایزی طراحی کرده باشید ورودی هم باید تو همون سایز باشه.مگر اینکه از تکنیک های زوم برداری استفاده کنید تا این دو رو با هم هم سایز کنید. من چند وقت پیش برای اینکه بتونم هر فونتی که تو میکرو دارم رو به سایزی که لازم دارم برسونم زیاد دنبال زوم برداری گشتم ولی در آخر نتونستم که این کار رو انجام بدم. شما هم یه امتحانی کنید.شاید شد
          راحت ترین روش برای اینکه بتونید ورودی رو با قلم بگیرید استفاده از تاچ اسکرین هست.روش های دیگه ای هم هست ولی این ساده ترینشه.
          mojalan عزیز شما هم یه مقدار بیشتر در مورد کار پردازشتون توضیح میدید؟ شما هم یه شبکه ی عصبی طراحی کردید یا با راه دیگه ای این کار رو انجام دادید؟
          [hr]
          (قابل توجه shahin bahri )
          من بحری نیستما!! بهاری هستم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
            تشخیص اعداد هم زیر شاخه ای از تشخیص خط هست دیگه منتها دیتا بیسش کوچیک تر میشه. شاید بشه از این که دیتا بیس کوچیک شده استفاده کرد و یه کارایی کرد ولی من تا حالا شبکه ی عصبی با میکرو به این شکل طراحی نکردم.اگر بخوایم این شبکه رو از طریق مقایسه شبیه سازی کنیم سیستم به سایز خط ورودی حساس میشه.یعنی دیتا بیس رو با هر سایزی طراحی کرده باشید ورودی هم باید تو همون سایز باشه.مگر اینکه از تکنیک های زوم برداری استفاده کنید تا این دو رو با هم هم سایز کنید. من چند وقت پیش برای اینکه بتونم هر فونتی که تو میکرو دارم رو به سایزی که لازم دارم برسونم زیاد دنبال زوم برداری گشتم ولی در آخر نتونستم که این کار رو انجام بدم. شما هم یه امتحانی کنید.شاید شد
            راحت ترین روش برای اینکه بتونید ورودی رو با قلم بگیرید استفاده از تاچ اسکرین هست.روش های دیگه ای هم هست ولی این ساده ترینشه.
            دوست عزیز اگه من روی تاچ عددم رو بنویسم میکرو چطورمیتونه اون پردازش کنه ،فکر نمیکنم بشه، میشه یکم بیشتر توضیح بدی
            در ضمن من میخوام عدد روی کاغذ باشه ولی نمیدونم با چه تکنیکی این عددو بخونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MORTEZA90
              دوست عزیز اگه من روی تاچ عددم رو بنویسم میکرو چطورمیتونه اون پردازش کنه ،فکر نمیکنم بشه، میشه یکم بیشتر توضیح بدی
              در ضمن من میخوام عدد روی کاغذ باشه ولی نمیدونم با چه تکنیکی این عددو بخونم
              شما پروژه ی دفتر نقاشی که یکی از دوستان زحمتش رو کشیده بود رو دیدید؟ برای این کار هم ما به یه همچین چیزی نیاز داریم.نحوه ی کارش هم به این صورت بود که هر پیکسلی از صفحه ی تاچ که فشرده میشد پیکسل متناظر با اون نقطه روی LCD روشن میشد.حالا ما این نقاط رو باید توی یه آرایه ثبتش کنیم تا برای پردازش آماده باشه.
              اگر بخواید که تمام اطلاعات رو از روی کاغذ بخونید باید یا از اسکنر استفاده کرد و یا دوربین.هر کدوم از اینها هم مشکلات خودشون رو دارند و مسلما نحوه ی کار باهاشون خیلی پیچیده تر از صفحه ی تاچه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                شما پروژه ی دفتر نقاشی که یکی از دوستان زحمتش رو کشیده بود رو دیدید؟ برای این کار هم ما به یه همچین چیزی نیاز داریم.نحوه ی کارش هم به این صورت بود که هر پیکسلی از صفحه ی تاچ که فشرده میشد پیکسل متناظر با اون نقطه روی LCD روشن میشد.حالا ما این نقاط رو باید توی یه آرایه ثبتش کنیم تا برای پردازش آماده باشه.
                اگر بخواید که تمام اطلاعات رو از روی کاغذ بخونید باید یا از اسکنر استفاده کرد و یا دوربین.هر کدوم از اینها هم مشکلات خودشون رو دارند و مسلما نحوه ی کار باهاشون خیلی پیچیده تر از صفحه ی تاچه.
                دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از این که منو راهنمایی میکنی
                من خودم ی دفتر نقاشی ساختم اما فکر نمیکنم بتونه نیازمو بر طرف کنه این ی پروژه ساده هستش که از روی پروژه تشخیص پلاک ماشین ها برداشته شده با این تفاوت که خیلی ساده تر از اون عمل میکنه
                اگه بخوام ی دوربین به میکرو وصل کنم چطور باید اونو راه بندازم ؟
                یا اصلا روش بهتری هست؟روش اسکن کردن چطور ؟کدومش بهتره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MORTEZA90
                  دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از این که منو راهنمایی میکنی
                  من خودم ی دفتر نقاشی ساختم اما فکر نمیکنم بتونه نیازمو بر طرف کنه این ی پروژه ساده هستش که از روی پروژه تشخیص پلاک ماشین ها برداشته شده با این تفاوت که خیلی ساده تر از اون عمل میکنه
                  اگه بخوام ی دوربین به میکرو وصل کنم چطور باید اونو راه بندازم ؟
                  یا اصلا روش بهتری هست؟روش اسکن کردن چطور ؟کدومش بهتره؟
                  اگه میخوای دوربین رو وصل کنی این جا رو یه نگاه بنداز:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42055.0
                  در مورد روش اسکن ها هم چیز زیادی نمیدونم. هر کدوم از این روش ها رو انتخاب کنید باعث به وجود اومدن بار اضافی رو میکرو میشه و باعث میشه زمان خیلی بیشتری رو برای انجام کار گذاشت.از اون گذشته تعداد پیکسل های این دوربین ها خیلی زیادند و من فکر نمیکنم ممکن باشه که یه تصویر با این سایز رو با AVR پردازش کرد.
                  تصویر دیفالت خروجی این دوربین 640*480 هست.با فرض اینکه تصویر خروجی تک رنگ داشته باشه باز هم پردازش این تصویر!؟!؟ :surprised: :surprised: :surprised:

دیدگاه

خب دوستان من بعد از تحقیق و مطالعه راجب این که آیا میشه با میکرو ی تصویرو پردازش کرد یا خیر به این نتیجه رسیدم که خیر نمیشه این کارو کرد دلیلشم میتونید تو تاپیک زیر بخونید که آقای حسام الدین خیلی کامل توضیح دادند
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20820.0
                    به هر حال اگه کسی بود و تونست همچین کاریو انجام بده مارو بی خبر نذاره
                    بازم ناکام موندیم :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X