اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین منبع نور برای پوزتیو 20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین منبع نور برای پوزتیو 20

سلام
    کسی میدونه بهترین و مناسب ترین منبع نور برای نور دهی پوزتیو 20 چیه ؟ (چه مدت زمانی؟)

پاسخ : بهترین منبع نور برای پوزتیو 20

میتونی از یه لامپ رنگی موجود در بازار به رنگ قرمز استفاده کنی حالا نوعش زیاد فرقی نداره
    هالوژن ، تنگستن ، led ، مهتابی به هر حال باید قرمز باشه . بعد از ابنکه کار های مورد نیاز رو تو این نور انجام دادی .
    حال با یه منبع نوری قوی به طور یکنواخت همه برد رو نور میدی این هم فرقی نداره که چه لامپی باشه فقط لامپ تنگستن بهتره .
    موفق باشی
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraliforoozandeh
      کسی میدونه بهترین و مناسب ترین منبع نور برای نور دهی پوزتیو 20 چیه ؟ (چه مدت زمانی؟)
      دوست من سلام
      بهتره از منبع نور ماوراء بنفش استفاده کنی(تقریبا تمام منابع نور برای عکاسی تو مدارچاپیه همینه) حالا اینکه زمانش چقدر باید باشه رو باید ببینی میز نوری که طراحی میکنی و میسازی چه قدرت و چه خصوصیتی داره.برای اینکه بهترین شرایط نوردهی رو در بیاری پیشنهاد میکنم یک فایل طراحی کنی که خطوط مختلفی از لحاظ ظزافت داشته باشه و در کنارش هم اندازه خط رو بنویس مثلا 10mil .بهترین زمان نوردهی اونه که بتونه این ظرافت رو در بیاره البته اگر ظرافت طراحی شما همینقدره شما میتونید با اسنتباط از عرائض من و نیاز خودتون این مقادیر رو عوض کنید.یک نکته حتمت برای میز نورتون یک تایمر طراحی کنید تا بعد از بدست آوردن زمان مناسب بتونید اون رو پبت و از اون استفاده کنید(بعنوان یک برنامه) حتی میتونید برای نیازهای مختلف برنامه های مختلفی رو save کنید.حالا با توجه به موارد فوق لطفا دو تا لینک زیر را ببینید:

میز نور با منبع نور یک طرفه UV LED:
      http://www.scienceprog.com/pcb-exposure-using-uv-light-led-box/

میز نور با منبع نور دوطرفه برای نوردهی همزمان دو لایه با لامپ UV:
      http://www.scienceprog.com/ultraviolet-light-source-uv-80-for-pcb-exposure/

موفق باشی
      زکات علم،نشر و پخش آن است.
      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من خودم یک لامپ ماوراء بنفش با ترانس مربوطه رو خریدم. ولی با توجه به خطرش (ولتاژ بالا و خود نورش) هنوز استفاده نکردم. اما در یوتیوب فیلمی دیدم که از کیس یک اسکنر خراب شده با دو سه تا لامپ مهتابی برای اینکار استفاده میکرد.

دیدگاه

آیا نور مهتابی آبی برای لامینت اثر بخش تراست یا مهتابی سفید ؟؟؟
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
            آیا نور مهتابی آبی برای لامینت اثر بخش تراست یا مهتابی سفید ؟؟؟
            منظورتون مهتابی آبی رنگ معمولیه یا UV؟
            {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
              منظورتون مهتابی آبی رنگ معمولیه یا UV؟
              نه منظور من همان مهتابی آبی معمولی است.
              چون لامپ UV همان طور که میدانید اشعه UV تولید میکند و برای چشم وپوست زیان بار است.
              من از یک 9 وات این لامپ برای ضدعفونی وبی بو وشفاف کردن آب آکواریومم استفاده میکنم. و به خاطر اینکه ماهی ها صدمه نبینند به طور غیر مستقیم این کار را انجام میدهم !!!
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                همونجور که تو تصاویر مربوط به دو لینک فوق میبینید اشعه ماوراء بنفش کاملا محصور بوده و در زمانی که لامپ روشن است کوچکترین نوری به خارج از میز نور تابیده نمیشه.در ضمن در مورد مهتابی معمولی تجربه ای ندارم اما مهتابی سفید رو میدونم نمیتونه کیفیتی مشابه لامپ یو وی بده.همچنین مدت زمان نوردهی هم یقینا خیلی بیشتر از لامپ های یو وی است.
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X