اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور برای دمای بدن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور برای دمای بدن

دوستان من به یک سنسوری نیاز دارم که با استفاده از اون بتونم دمای بدن انسان را اندازه بگیرم و مثل LM35 تولید حرارت نکنه ؛حالا اگه این سنسور این امکان را هم داشته باشه که بتونم این کار را از یک فاصله ی 10 ،20 سانتی انجام بدم دیگه حرف نداره.

پاسخ : سنسور برای دمای بدن

نوشته اصلی توسط saa.
    دوستان من به یک سنسوری نیاز دارم که با استفاده از اون بتونم دمای بدن انسان را اندازه بگیرم و مثل LM35 تولید حرارت نکنه ؛حالا اگه این سنسور این امکان را هم داشته باشه که بتونم این کار را از یک فاصله ی 10 ،20 سانتی انجام بدم دیگه حرف نداره.
    حالا که شما جواب نمی دید پس اصلا من خودم به سوالم جواب می دم!!!!!!!!

دیدگاه

ببین اگه بخوای از یک فاصله ی 10،20 سانتی دما را اندازه بگیری سنسورSMT IR 9902 می تونه یک گزینه ی مناسب باشه چون تا فاصله ی 1 متری را باهاش می تونی سنس کنی ولی چیزی که مهمه اینکه آیا دقت بالایی داره که بتونه تو شرایط مختلف دمای بدن را در حد صدم یا هزارم درجه نشون بده و آیا از خودش هم حرارت تولید می کنه یا نه که شرمندم نمی دونم .
      حالا اگه بخوای از سنسورهای تماسی استفاده کنی موارد زیادی هست که بهتریناشون را برات می نویسم:
      1-سنسور LM35DZ سنسور خوبیه ولی نه در حد عالی یعنی در واقع دقتش در حد معمولی یکم پایین تره ،و از نظر تولید حرارتم خیلی عالیه می تونی ازش تو زمستون به جای بخاری استفاده کنی صد در صدم گرمت می کنه ؛خوب حالا اگه می خوای از این سنسور برای اندازه گیری درجه حرارت بدن استفاده کنی با بری دنبال یک آدم نسوز بگردی oo:
      2-سنسور دوم SMT 160-30 تو همه جای اینترنت گفتند سنسور خوبیه ولی نگفتند این خوبی که می گن یعنی چی ؛برای استفاده از این سنسور باید دل را بزنی به دریا که در این صورت دو حالت بیشتر وجود نداره یا به دردت می خوره یام نه به دردت نمی خوره ؛ کسی که تجربیاتشو در اختیارت نمی گذاره خوب خودت تجربه کن :mrgreen:
      3-شاید تو سنسور های تماسی سنسور MAX6577 بهترین چیزی که نیاز داری باشه :خروجی این سنسور غیر خطیه و از نوع فرکانسه ،این جور که میگند گرم هم نمی شه ،زمان پاسخ گویی بالایی هم داره ولی در رابطه با دقتش چیزی نمی دونم(همین خوبه دیگه) :agree:
      اگه خواستی از سنسورهای پایینی استفاده کنی اول از همه توکل به خدا کن انشا ا... همونیه که مخوای
      4-سنسور DS18B20 :خروجیش که دیجیتاله باقیه اطلاعاتشم ظاهرا از نوع اسراره که هیچ کس فاشش نمی کنه
      5- سنسور DS 1620 : این سنسور 8 تا پایه داره ولی نمی دونم این همه پایه اصلا کارایی هم داره؟؟؟؟
      6-سنسور Ad 590: بدنه ی این سنسور فلزیه (اوناییش که فلزی نبود هزار ماشا ا... چه حرارتی داشت لابد این یکی رو دست اونا آورده و گرنه چه لزومی داره فلزی باشه ) :surprised:
      7-سنسور LM35AH: این سنسور LM35 ش که مثل اولین سنسوریه که تو بالا گفتم حتما باقیه چیزاشم مثل اونه (پسر عمون هستند حتما)
      8-سنسور pt500: هیچ جا هیچی در موردش نجوستم :angry:
      حالا کدوم یکی از این سنسور ها را انتخاب میکنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saa.
        حالا کدوم یکی از این سنسور ها را انتخاب میکنی؟
        یک سنسور غیر تماسی که بیشتر معرفی نکردی ؛حالا نمی دونم این سنسور همون کاری که من می خوام را اجام می ده یا نه . تو سنسورهای تماسی هم همین طور که خودت گفتی MAX6577 خیلی عالیه ولی در مود دقتش چیزی نمی دون آخه من می خوام درجه حرارت بدن را تو شرایط مختلف مثل زمان تحرک ،زمان استراحت ،زمان تماشای فیلم ،زمان خوابیدن و اصلا تو همه شرایط اندازه بگیرم و چون بعضی از این شرایط خیلی به هم نزدیکند (مثل خواب و استراحت)با دقتی در حد صدم و گاهی هم هزارم درجه سانتی گراد باید درجه حرارت بدن را اندازه گرفت؛ حالا یعنی MAX6577 دقتی در هزارم درجه سانتی گراد داره؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوستان ...
          من به یه سنسور تماسی برای اندازگیری دمای بدن احتیاج دارم...که دقتش بالا باشه و زیاد تولید حرارت نکنه...ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه

سلام
            اول از هر چیز توجه شما رو به خوندن دیتاشیت این آی سی ها جلب میکنم با خوندن اونا اطلاعاتی در مورد دقت و رنج دمایی اونا پیدا خواهید کرد
            در مرحله دوم یه سری به سایت فروشنده های قطعات بزنین و قیمت اونا رو بدست بیارین .
            در مرحله بعد هم با استفاده از دیتاشیت و بهینه کردن کدهایی که از نت بدست میارین مدار خودتونو بسازین

پانوشت : فکر نکنم lm35 گرم کنه احتمالا یا خرابه یا خرابش کردین یا جریان زیادی از خروجیش میگیرین و دارین خرابش میکنین
            smt160 هم سنسور بدی نیست ولی گرون شده 10000 تومن برای بدنه پلاستیکی و 12000 تومن برای بدنه فلزی فکر نکنم کار باهاش صرفه اقتصادی داشته باشه یک زمان مزیتش این بود که میکروتون اگه a to d نداشت میتونستین با استفاده از دیوتی سایکل دما رو بدست بیارین ( زمان ساخت این سنسور قیمت a to d خیلی زیاد بود و استفاده از این سنسور رو توجیه میکرد ولی الان با اومدن سنسور هایی مثل ds18b20h استفاده از این سنسور توجیه نداره )
            ds18b20 بنظر سنسور خوبی میاد نسبتا ارزونه و روتینهاش هم تو این سایت و هم تو اینترنت وجود داره

پانوشت 2 : کمی جستجو و تلاش لازمه ، اینجا لقمه رو تو دهن کسی نمیذارن

دیدگاه

سلام
              این همه سنسور گذاشتید هیچ کدومش به درد نخورد

یه PT100 بردارید و خیال خودتون رو راحت کنید!
              برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
              http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X