اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یاد گرفتن avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یاد گرفتن avr

سلام من دانشجویی کارشناسی الکترونیک هستم مشکلی که دارم چیز زیادی از avr نمیدونم :angry:
    کسی هست کمکم کنه یا یه مرکز تو تبریز بهم معرفی کنه؟ :nerd:

پاسخ : یاد گرفتن avr

سلام.
    با کتاب خوندن و آموزشگاه رفتن میکرو یاد نمیگیری. بهترین راه اینه که همین فردا بری بازار و یک میکرو AVR از هر نوعش ترجیحا DIP میخری همراه با چند تا LED و مقاومت. رگولاتور هم یادت نره! شروع میکنی به مدار بستن. اولش هم سعی کن چشمک زن بسازی تا راه بیفتی. پروگرمر هم اگه نداری یه 10 هزار تومنی بیشتر پول با خودت ببر و یکی بخر (میتونی یه 74244 هم بخری و یکی خودت بسازی). یا علی

دیدگاه

رکن اصلی اینکه بتونید خوب با میکرو کار کنید برنامه نویسی هست. با چه زبانی برنامه مینویسید؟ برای میکرو 3 زبون C-basic-Assembly استفاده میشه.
      بعد از برنامه نویسی باید ریجستر های میکرو بررسی بشه و بعدش دیگه تجربه هست.
      بعد از اینکه این کار ها رو انجام دادید میتونید دست به کار بشید و با میکرو ها شروع به کار کنید.
      نرم افزار پروتیوس رو هم حتما داشته باشید.خیلی از اوقات پروتیوس بهترین گزینه برای اینه که برنامتون روی میکرو تست کنید.
      شما قدم های اول رو بردارید ما هم شما رو کمک میکنیم :nice:
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

من برنامه نویسی خیلی بلد نیستم تو کاردانی z80 خوندم اونم زیاد به درد نمیخوره و یکم ++c بلدم میشه با زبان c برای میکرو برنامه نوشت؟
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر حاجی بابایی
          من برنامه نویسی خیلی بلد نیستم تو کاردانی z80 خوندم اونم زیاد به درد نمیخوره و یکم ++c بلدم میشه با زبان c برای میکرو برنامه نوشت؟
          با تشکر
          بهترین گزینه برای این کاره
          دوتا کامپایلر code vision و winavr برای برنامه نویسی به زبون C هستند.البته کامپایلر های دیگه ای هم مثل micro c هست ولی این دوتا از بقیه مقبول ترند.
          کد ویژن ساده تره ولی مثالاش کمتره.
          winavr یکمی قلق داره ولی مثال هاش خیلی تو اینترنت بیشتر پیدا میشه.
          خود من با هردوشون کار کردم ولی winavr رو ترجیح میدم.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X