اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم تغذیه مناسب مدار در همه حالت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم تغذیه مناسب مدار در همه حالت

سلام به همه

من مداری طراحی کردم که گمان می کنم جایی از آن ایراد دارد. وقتی باتری را به مدار وصل می کنم فقط کاراکتر های سیاه در lcd نمایش داده می شود و اگر چند مرتبه باتری را جدا و وصل کنم به طور شانسی مدار راهاندازی می شود. در واقع در حالت اول atmega32 اصلا استارت نمی شود.
    کسی تجربه مشابهی ندارد؟ مشکل ممکن است از چه چیزی باشد؟
    خودم گمان می کنم مشکل از قسمت کاهنده (شامل رگولاتور، خازن، دیود و ...) باشد، در صورت امکان یک ترکیب برای تبدیل 9v به 5v ثابت برای تغذیه atmega32 معرفی کنید.
    با تشکر

پاسخ : عدم تغذیه مناسب مدار در همه حالت

سلام.
    تمام اتصالاتتو کامل چک کن. ممکنه به نظر برسه کاملا همه قطعات متصلن و هیچ مشکلی توو اتصالا نیس ولی میتونه یه قطعی کوچیک باعث بشه که مدارت فقط بعضی وختا کار کنه. میتونی یه دفه از اول لحیمارو حرارت بدی.
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم

دیدگاه

آره. منم دقیقاً به همین مشکل خوردم. البته تغذیه من خودش 5 ولت بود. یکی از تغذیه هام مولد DC دانشگاه بود که با اون همین جوری میشد، اون یکی یه ترانس معمولی 6 ولت بود که خیلی خوب کار می کرد. oo:
      البته این رو بگم که مدار من لحیم کاری نبود. رو برد بورد بود. اما سیماش محکم بودن.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

یادم رفت بگم، منم رو برد برد تست کردم.
        پس رو فیبر مسی لحیم کاری می کنم ببینم چی میشه

دیدگاه

salam
          madar saat chek kon(fekans madaro moge program kardan tanzim nakardi)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aria123
            salam
            madar saat chek kon(fekans madaro moge program kardan tanzim nakardi)
            منظورتون رو نفهمیدم.
            اگه فارسی بنویسین ممنون میشم
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X