اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جمع شدن تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جمع شدن تصویر

سلام.
    چن وخ پیش تصویر تلوزیونمون یهویی از بالا جمع شد. فقط از بالا. از منوشم نیس.
    "سرچ هم کردم یه مورد شبیهش توو سایت هست ولی اینطوری نیست!!"
    اینم عکسش :

دیدینش ؟؟!! :sad:
    مثلا اگه یه ادمو نشون بده کلش جم شده رفته توو گردنش!!!
    اینم datasheet :
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...5w&cad=rja
    لطفا اگه میشه روش تعمیرشو کامل و ساده برام بذارین تا بتونم خودم تعمیرش کنم. ممنون میشم.
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم

پاسخ : جمع شدن تصویر

سلام
    تو قسمت عمودی دنبال خازن معیوب بگرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagha1382
      سلام
      تو قسمت عمودی دنبال خازن معیوب بگرد.
      قسمت عمودی کجاس؟
      کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم

دیدگاه

سلام دوستمون درست میگن.قطعات قسمت عمودی روی برد شما با شماره 300 شروع میشن مثلا D308.

دیدگاه

سلام
          میگم یه دستی به سر ور روش بکش(سرویسش کن) شاید خوب شد
          آخه ما هم یه تلویزیون سامسونگ داریم همینطوری میشه.تازه مال ما کانال عوض نمیکرد.رنگاش قاطی میشد و هزار مرض دیگه داشت.
          سرویسش کردم درست شد.
          حالا مال تورو نمیدونم.وقتی آدماش گردن ندارن تعمیرش دیگه کار حضرت فیله :wow:
          این رو گفتم سریع نری سر اصل مطلب و خانواده تا ابد سرت منت نزارن .آخه یه سری تنظیمات داره که برگردوندنش خیلی سخته.
          موفق باشی

دیدگاه

1.یعنی چی؟ یعنی اگه خازنشو عوض کنم باید از اول تنظیمات انجام بدم؟؟!!
            2.سرویسش کنم یعنی چیکارش کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Siavash01
              1.یعنی چی؟ یعنی اگه خازنشو عوض کنم باید از اول تنظیمات انجام بدم؟؟!!
              2
              نه اقا این حرفها کدومه! ولی مواظب باش به خاطر تعویض یه خازن(یا هر چیز دیگه) شاسی رو اوراق نکنی که دیگه هیچ تعمیرکاری نتونه.....
              ولتاژ ایسی ورتیکال رو بگیر باید حدود 25 تا 30ولت باشه قطعات ورتیکال رو چک کن به خصوص خازن ها از خود ایسی هم میتونه باشه
              هر کدوم از پتانسیومترهارو هم خواستی تغییر بدی روش یه علامتی بذار
              فعلا...

دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول اینکه اگه تجربه تعمیرات نداری دست نزنی بهتره چون یه سری خطرات برق گرفتگی وجود داره که اگه آشنا

نباشی ....

اول اینکه دوستان درست میگن ایراد از خازن های قسمت عمودیه یا همون Vertical

شما خازن قسمت ورتیکال با ظرفیت 100 میکرو 35 ولت تعویض کنید مشکل برطرف می شود

در مورد پیدا کردن قسمت عمودی چند راه وجود دارد :

1 . های ولتاژ رو پیدا کنید ( ترانس بزرگی که بر گوشه برد نصب میشه برای تولید ولتاژ های زیاد)که این قسمت

افقی یا Horizantal میگن بعد در کنار بلوک افقی بلوک عمودی وجود دارد

2 . سیم های یوک رو دنبال کنید که 2 تاش به قسمت افقی و 2 تاش به قسمت عمودی وارد می شوند

3 . نقشه

من راه دوم رو به شما پیشنهاد میکنم

موفق باشید

دیدگاه

ببخشید نبودم. جایی بودم که دسترسی خوبی به اینترنت نداشتم.

بازش کردم. B-)
                  خازن خرابو چجوری پیدا کنم؟ با مولتیمتر؟
                  لطفا میشه بگین "سیم های یوک " کدومان؟ اصن چین؟
                  میشه نقششو ببینین؟ ای سی ورتیکال کدومه؟ تازه من پتانسیومتری ندیدم رو برد که بخوام تغییرش بدم. میشه بیشتر راهنمایی کنین؟

دیدگاه

بیاین جواب بدین لطفاااااا!!
                    نمیتونم زیاد باز نگرش دارم!!!!!!! :!!

دیدگاه

سلام عزیز جان
                      شما برای تعممیر دستگاه پیچیده ای مثل تلوزیون رنگی حداقل باید الکترونیک عمومی رو بلد باشی نمیخوام دلسردت کنم ولی بعضی وقتها تعمیرکارای با تجربه هم ممکنه به موردی بخورن که احتیاج به کمک داشته باشن... خلاصه تست قطعات رو یاد بگیر بعد تلوزیون رنگی رو تعمیر کن .
                      خوب بریم سر اصل مطلب خازن خراب معمولا تو تلوزیون نشتی پیدا میکنه یعنی اهم نشون میده و اگه نشتی زیاد باشه گرم هم میشه . من خودم یه بار به همین مشکل شما برخوردم اولین کاری که کردم خازن های دور ورتیکال رو لمس کردم یکیشون گرم شده بود مقدارشم 100 میکرو 35 ولت بود عوضش کردم ومشکل حل شد .
                      سیمهای یوک شما به سوکت P401 وصل شدن.دوست عزیز شما مثل اینکه به حرفهای من گوش نمیدی oo: قبلا گفتم قسمت ورتیکال رو برد شما با عدد 300 شروع میشه یعنی Q301 میشه ایسی ورتیکال. در ضمن شما نقشه نذاشتین فقط یه pcb تو اون pdf هست.

دیدگاه

اگه درست پیدا کرده باشم vcc و gnd ای سی پایه های 2و4 هستن (یه دیتاشیت برداشتم که اینطور میگفت)
                        اقا من اندازه گرفتم 50 ولت نشون میده!
                        مشکل همینه؟
                        اگه همینه:
                        1. ای سی رو از کجا بخرم؟
                        2. قطعه دیگه ای نباید با ای سی عوض شه؟ مثلا مقاومتی که خراب شده باشه و باعث خرابی ای سی شده باشه. ها؟

دیدگاه

شماره ایسی رو بذار من هم ببینم 50 ولت یه کم غیر طبیعیه خازن صافی چند ولته؟
                          قطعه سوخته رو هم شما باید پیدا کنی عزیزجان اهممتر دست شماس :agree:
                          زود قضاوت نکن وگرنه از خرید ایسی پشیمون میشی . خازن خراب پیدا نکردی؟
                          والا من که نمیدونم شما کجایی ولی اگه تهرانی پاساژ امجد طبقه دوم فروشگاه سعید یا نوید قطعات صوت و تصویر داره.

دیدگاه

AN5522
                            برا خازن بازم میگردم

دیدگاه

4و 2 رو از کجا اوردی؟ :eek: پایه 1و 8 مثبت و پایه 10 زمین(gnd) هست. ولتاژ این دو پایه باید بین 25 تا 30 باشه
                              به نظر من شما خازن 100 میکرو 35 ولت رو با یه دونه دیگه (اگه نو باشه خیلی بهتره) عوض کن اگه تصویر فرق کرد ولی درست نشد ایسی رو عوض کن.
                              ولی بعضی وقتها تنها راهی که میتونیم از سالم بودن یه قطعه مطمئن شیم تعویض اونه پس برای قطعه های ارزون و فراوون زیاد وقت نذار تعویض کن
                              قیمت اون ایسی هم بیشتر از هزار تومن نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X