ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38

موضوع: پریز برق AC

2009/10/13
    174
    5

پاسخ : پرز برق AC

وقت ه مصرف کننده رو به دو سم که با هم اختلاف پتانسل دارن وصل مکنم جران همشه از طرف سم که مثبت تره به طرف سم دگه جار مشه بنابران تو نم سکل دوم که فاز نسبت به نول اختلاف پتانسل کمتر دار جهت جران از نول به فاز هستش
    2010/08/10
    175
    1

پاسخ : پریز برق AC

پس "از نول میشه جریان کشید"
    و اون تحلیل پل دیودی که دیده بودم که جای + و - رو توو نیم سیکل دوم عوض کرده بود درسته.
    ok?
    دوستان ok بدن بریم!!
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    210

اینکه چرا فاز متر با نول روشن نمیشه : مدار فازمتر شامل یه مقاومت چند مگا اهمی و یه لامپ کوچیک هست. بدن انسان هم تقریبا 2 مگا اهم مقاومت داره. وقتی فازمتر رو به فاز میزنین حلقه جریان از طریق فاز و فازمتر و بدن ما به زمین بسته میشه و لامپ فازمتر روشن میشه. (یادتون باشه که عامل برق گرفتگی و اون چیزی که به بدن انسان ضربه میزنه جریان هست و نه ولتاژ) با توجه به مقاومت بزرگی که داخل فازمتر هست جریان زیادی از بدن ما نمیگذره و مارو برق نمیگیره. اما نول دارای ولتاژ صفر هست و حلقه ای که با فاز متر میبنده از صفر هست به صفر که در نتیجه جریان صفر رو نتیجه میده و لامپ فاز متر روشن نمیشه.
    اگه شما سیم نول رو با دستتون لمس کنین شما رو برق نمیگیره چون با بدنتون حلقه زمین به زمین رو کامل کردین که باعث ایجاد جریان نمیشه.
    اما اگه شما سیم فاز رو لمس کنین به احتمال زیاد دچار برق گرفتگی میشین. زیرا همونطور که گفتم با توجه به مقاومت تقریبی بدنتون(که با اهم متر هم میتونین اندازه بگیرین) با ولتاژ بالاتر از 70 ولت تقریبا جریانیکه بخواد دخلتون رو بیاره از بدنتون رد میشه.
    اما شما میتونید با یک کار ، سیم فاز رو لمس کنین و برق هم نگیردتون. و اونم اینه که مقاومت بدنتون به زمین رو افزایش بدین. من خودم اینکار رو کردم. ابتدا بنتون رو کامل خشک کنین. روی یه صنلی چوبی قرار بگیرین. چند تا پتو روی صندلی بذارین وبرین رو ی اونها. حالا با احتیاط سیم فاز رو تو دستتون بگیرین. نترسین برق شما رو نمیگیره . و اگه یه نفر به بدن شما فاز متر بزنه و فازمتر روشن میشه :nice:
    2010/08/10
    175
    1

جالب بود ولی تکراری بودا!!
    از خودم نقل قول میکنم!!
    و اون تحلیل پل دیودی که دیده بودم که جای + و - رو توو نیم سیکل دوم عوض کرده بود درسته.
    ok?
    دوستان ok بدن بریم!!
    ok???
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم
    2010/06/25
    413
    7

پتو متو نمیخوادش آقا یه کفشی که تهش خیس نباشه بپوشین با خیال راحت دست بزنین.فقط جورابتونم خیس نباشه احتیاتا. منکه روزی با صدتا سیم همیجوری کار میکنم.هنوزم نگرفدتم.اما مواظب بودم.شمام 2 روز با برق سر کار داشته باشین عادت میکنین حتما

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/08/10
    175
    1

اقا اینارو ول کنید!
    اینارو توو تلوزیونم میگن خب!
    اینو بچسب!
    ok?
    دوستان ok بدن بریم!!
    2010/06/23
    24
    0

بحثه جالبیه.
    شما میگی که تو نیم سیکل مثبت جهت جریان از فاز به نوله.خوب حالا فکر کن که سیکل منفی نداشته باشیم نولی که به زمین وصله زمین رو پر میکنه از حفره.یعنی زمین مثل ظرفیه که ازش داریم الکترون میکشیم.
    اگه به همین صورت ادامه بدیم که الکترونهای زمین تموم میشه!!!
    اینم میگم که ما اونطرف وقتی داریم برق رو تولید میکنیم نیازی به زمین نداریم و فقط برای مبنای ولتاژ ازش استفاده میکنیم.
    حالا با این منطق شما انتظار داری که تو نیم سیکل منفی جریان از طریق سیم نول تامین نشه؟؟؟
    این نظر منه.اگه مشکلی داره دوستان صحیحش رو بگن. :rolleyes: :rolleyes:
    2010/08/10
    175
    1

خب من به این نتیجه رسیدم که به نول هم جریان میره هم ازش جریان کشیده میشه
صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38