اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات تیر انداز ساخت ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات تیر انداز ساخت ایران

ربات تیر اندازی که مشاهده می نمایید مجهز به هدف گیری لیزری می باشد و با استفاده از پردازش تصویر ، انسان ها را شناسایی کرده و به طور خودمختار به آن ها تیراندازی می کند.

لینک دانلود فیلم

هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

پاسخ : ربات تیر انداز ساخت ایران

آقا ممنون
    این فیلمه صدا نداره؟
    این روبات رو کی ساخته؟
    برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
    یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی نژادجواد
      آقا ممنون
      این فیلمه صدا نداره؟
      این روبات رو کی ساخته؟
      ساخت 4 سال پیش
      صدا هم به علت ... برداشته شده است
      هرکه را اسرار حق آموختند
      مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

در عکس زیر نمونه ی آمریکایی این ربات که سال 2007 در عراق و افغانستان بکار گرفته شد را مشاهده می نمایید . البته نمونه ی 2010 این ربات بروی شنی قرار گرفته و می تواند حرکت کند و ثابت نیست.

هرکه را اسرار حق آموختند
        مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

ببخشید برای لیزر از ماژول خاصی استفاده کرده اید؟
          لیزر برای هدف گیری یا لیزر برای تخمین مسافت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندسی رباتیک
            ربات تیر اندازی که مشاهده می نمایید مجهز به هدف گیری لیزری می باشد و با استفاده از پردازش تصویر ، انسان ها را شناسایی کرده و به طور خودمختار به آن ها تیراندازی می کند.
            مثلا در جنگ چگونه افراد خودی را از دشمن تشخیص میدهد ؟
            یا اینکه هر هدفی بیاد جلوش بهش شلیک میکنه!!! :eek:
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

چجوری میشه بهش اعتماد کرد؟این شوخی بردار نیست :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
                ببخشید برای لیزر از ماژول خاصی استفاده کرده اید؟
                لیزر برای هدف گیری یا لیزر برای تخمین مسافت؟
                من نساخته ام که بگویم .

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
                مثلا در جنگ چگونه افراد خودی را از دشمن تشخیص میدهد ؟
                یا اینکه هر هدفی بیاد جلوش بهش شلیک میکنه!!! :eek:
                هر موجود زنده ای که دید می زند ، خود غیر خود ، حیوانات و ...
                به هیچ کی رحم نمی کند.
                نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                چجوری میشه بهش اعتماد کرد؟این شوخی بردار نیست :surprised:
                چون رشوه و ... نمی گیرد بهترین وسیله برای بستن مرز ها است
                این ربات مرز ها را برای قاچاقچیان نا امن می کند
                هرکه را اسرار حق آموختند
                مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

دوست خوبم شما یا از رباتیک و خصوصا از هوش مصنوعی و پردازش تصویر واقعا چیزی نمیدونید یا اینکه مزاح میفرمایید.
                  فکر نمیکنم با یه اسلحه بادی و چند تا موتور DC ساده و گیربکس با ضریب لقی N و یه لیزر جاسوئیچی که تو فاصله 5 متری شعاع نقطه ایش نیم متر میشه که اونم با چسب برق چسبوندن رو یه سازه آلمینیومی که با دقت ممد آقا تراشکار ساخته شده و اونم با پردازش تصویر :angry: بتونه از مرزهای ما محافظت کنه یا حتی از فاصله 10 متری یه بشکه رو با پردازش تصویر تشخیص بده و بزنه و در یک مقایسه واقعا نا جوانمردانه این اسباب بازی رو با ربات ساخت شرکتهایی مثل iRobot یا Foster-Miller مقایسه میفرمایید که البته متخصصان این چنین شرکتهای بزرگی به اندازه متخصصان سازنده این ربات توانایی نداشتن که واسه اون پردازش تصویر بزارن و این ایده ی احمقانه که یه ربات اجازه شلیک به سمت انسان رو داشته باشه بدون اینکه اونو شناسایی کنه رو پیاده سازی کنن من تا حالا نشنیدم که رباتی ساخته بشه که سر خود اجازه شلیک به انسان رو داشته باشه البته بحث سپر دفاع موشکی یا ربات هایی که رو وسایل نقلیه قفل میکنن مجزاست که اونم با رادار انجام میشه و گاهی ترکیب پردازش تصویر و اطلاعات راداری و ماهواره ای و فقط Lock on Target توسط سیستم انجام میشه و فرمان شلیک توسط انسان مستقیما صادر میشه :angry:
                  در عکس زیر نمونه ی آمریکایی این ربات که سال 2007 در عراق و افغانستان بکار گرفته شد را مشاهده می نمایید . البته نمونه ی 2010 این ربات بروی شنی قرار گرفته و می تواند حرکت کند و ثابت نیست.
                  البته این عکسی که شما از ربات آمریکایی گذاشتین در اصل آلمانیه! وربات تک تیر انداز نیست و جنگجو محسوب میشه ولی با اون تفنگ بادی تو کلاس تک تیرانداز باید طبقه بندی کرد که اولین پروژه تک تیر انداز کنترل از راه دور سال 2005 توسط U.S. Arrmy کلید خورد که سال 2009 روی یه هلیکوپتر خودکار (unmanned autonomous helicopter) سوار شد و صد البته شلیک و هدف گیری دوباره توسط انسان بود نه پردازش تصویر !

و اگه منظورتون ربات TALON که باید بگم این رباتها خودکار نیستن و کنترل از راه دورن

و کنترل کننده

و قسمنهای مختلف این ربات

در مورد ربات Talon هم میشه توضیحات زیر رو ارائه کرد:
                  Foster-Miller claims the TALON is one of the fastest robots in production, one that can travel through sand, water, and snow (up to 100 feet deep) as well as climb stairs. The TALON transmits in color, black and white, infrared, and/or night vision to its operator, who may be up to 1,000 m away
                  میبینید که با اون همه تجهیزات دیداری باز هم کنترل از راه دوره! :agree:
                  پیشنهاد میکنم از سایتتون هم این مطلب رو حذف کنید

البته ناگفته نماند که مشابه این ربات رو اگه اهل نمایشگاه رفتن تو ایران باشید خیلی زیاد میبینید! :cry:

منبع نقل قول : http://en.wikipedia.org/wiki/Foster-Miller_TALON

دیدگاه

محض اطلاع :
                    1- اون تصویر متعلق هست به 3.5 سال پیش موقع تولد این کوچولو
                    2- کاربرد این ربات برای لب مرز تعیین شده ، و مطمئنن نیازی به شناسائی نداره ، هرجنبنده ای به سمتش بیاد موظف به شلیک هست.
                    لقمه را همیشه شما میپیچونید دور سرتون بعد میل میکنید ؟ کاربرد ربات مشخصه ، چه نیازی به پیچیدگیهایی مثل تشخیص طرف مقابل داره ؟
                    3- کنترل از راه دور ، امکان شبکه شدن و اطلاع رسانی وضعیت مرزی و .... اضافه شده ، حرصشو نخورید.
                    4- نگران تفنگ بادی نباشید ، به شکل بدنه نگاه کنید متوجه میشید هر اسلحه دیگه ای قابل نصب هست.
                    5- ضریب لقی ندارد ، میتونید بیاین امتحان کنید ممد اقای تراشکار ما ، کارشو خوب بلده ،
                    6- اون لیزر با چسب برق فقط برای تست های اولیه بود ، در عمل اصلا نیازی به لیزر وجود ندارد.

7-نهایتا گه قرار بود همه مثل شما فکر کنند و همه چیزشون مثل فلان محصول خارجی باشه ، الان همون آفتابه را هم از خارجیها باید میخریدیم :agree:

آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

خب جوکر عزیز از اونجا که معلومه شما اطلاعات کاملی از این سیستم دارید پس لطفا مشخصات فنی این سیستم رو واسه ما هم بنویسید تا به صنعتگران کشورمون افتخار کنیم. مشخصاتی مثل دقت و ... و همینطور تستهای استانداردی که روی این پروژه انجام شده.
                      فقط یه نکته اینکه خدا به داد موجودات اون منطقه برسه. :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
                        محض اطلاع :
                        1- اون تصویر متعلق هست به 3.5 سال پیش موقع تولد این کوچولو
                        2- کاربرد این ربات برای لب مرز تعیین شده ، و مطمئنن نیازی به شناسائی نداره ، هرجنبنده ای به سمتش بیاد موظف به شلیک هست.
                        لقمه را همیشه شما میپیچونید دور سرتون بعد میل میکنید ؟ کاربرد ربات مشخصه ، چه نیازی به پیچیدگیهایی مثل تشخیص طرف مقابل داره ؟
                        3- کنترل از راه دور ، امکان شبکه شدن و اطلاع رسانی وضعیت مرزی و .... اضافه شده ، حرصشو نخورید.
                        4- نگران تفنگ بادی نباشید ، به شکل بدنه نگاه کنید متوجه میشید هر اسلحه دیگه ای قابل نصب هست.
                        5- ضریب لقی ندارد ، میتونید بیاین امتحان کنید ممد اقای تراشکار ما ، کارشو خوب بلده ،
                        6- اون لیزر با چسب برق فقط برای تست های اولیه بود ، در عمل اصلا نیازی به لیزر وجود ندارد.

7-نهایتا گه قرار بود همه مثل شما فکر کنند و همه چیزشون مثل فلان محصول خارجی باشه ، الان همون آفتابه را هم از خارجیها باید میخریدیم :agree:
                        1- پس لطفا جهت نمایش تکنولوژی از تصاویر جدید هم بزارین که بچه لذت ببرن
                        2- ترجیح میدم که به این مورد جواب ندم و فقط از این بابت متاسف باشم که شما چند قانون اولیه ساخت رباتهای هوشمند رو بلد نیستین که البته این مهم نیست فقط با ترویج علمتون اذهان بچه ها رو منحرف نکنید. حتما به قوانین پایه ای ساخت ربات که برای امنیت انسان توسط ژاپنی ها نوشته شده مراجعه کنید و مطالعه بفرمایید مهندس!
                        3- احتمالا شما بیشتر حرصشو خوردین
                        4- بله از نوع جنس بدنه به کل پارامترهای طراحی میشه پی برد با اینکه من رشته ام الکترونیکه ولی چون فیلد تخصصیم رباتیکه در مورد استفاده از آلومینیوم در سیستم های پر تنش اطلاعات بدی ندارم و ضریب لقی ایجاد شده بعد از 10 شلیک رو فکر کنم خودتون مشاهده کردین و نوع طراحی و شکل قرار گیری پایه و.... بیانگر صحت فرموده های شماست البته حتما می فرمایید اون تست بود و نهاییش خیلی سریه
                        5- توضیحات این مورد رو هم بالا دادم ولی عرض کنم که به یه مهندس مواد مشاوره کنید.
                        6- این دیگه از اون حرفها بود حتما با یه دوربین و پردازش تصویر هر جنبنده ای که انسان هم باشه رو میبینه و میزنه دوست عزبز به یه دانش آموز ابتدایی در مورد ربات و ساختش توضیح نمیدین اینو فراموش نکنید.
                        7 - مطمئن باشید که از شما بیشتر به خودباوری رسیدم و تیم ما 3 ساله که بین همه رباتهای کشورهای به اصطلاح شما خارجی مقام اول رو کسب میکنه ولی حرفم در این زمینه است که بیش از اون چیزی که هستید اعلام موجودیت نکنید و من کار شما رو با اون مقایسه نکردم بلکه خواهش کردم شما هم این کاررو نکنید و نگین این مشابه اونه فقط همین!
                        یه بار دیگه متن قبلیو بخونید لطفا

دیدگاه

1- اگه مجوزش صادر شد ایشالا فیلم و عکس های دیگه را پلود میکنم.
                          2- محض اطلاع ، لب مرز ، قاچاقچیها از حیوانات و حتی هواپیماهای مدل و دستگاههای کنترل از راه دور هم برای نقل و انتقال استفاده میکنند . ( هر جنبنده ای اول یک تیر و سپس رگبار و ادامه تا توقف کامل ) این سیستم برای کارکرد در منطقه و شرایط کاری خاص هست نه یونیورسال .

3- من که قوانین ژاپنیا را نخوندم ، ولی ژاپنیها لازم داشتن بیان اینجا قوانین لب مرز مارو ببینن .
                          4- چون شما متخصص این زمینه نبوده اید و بدون فکر یه ریپلای زدین حرص خوردن نداشت ، وقتی حرص داره که بتونن یه ایراد اصولی بگیرند و الا حرف مفت زیاده ما هم قرار بود با حرف هر بچه ای کارو ول کنیم ، حالا باید مرده بودیم :mrgreen:
                          5- البته کسی که از روی فیلم بتونه جنس و قطعات بکار رفته و مقدار لقی و سائیدگی نهای وووو را تشخیص بده نه تنها حرفه ایه بلکه علم غیب هم داره :biggrin:
                          ( خداروشکر توی این 3 سال که هنوز اتفاقی براش نیفتاده که لازم به تعویض بدنه اصلی بعد از این همه مدت کارکرد بشیم ، علتش هم لابد بیسوادی ما بوده توی انتخاب جنس قسمتهایی درگیر از دید شما ))

لطف کنید به اصغرآقا تراشکارتون مراجعه کنید و فیلم را بهش نشون بدین توجیهتون میکنه...
                          اصلا اصغرآقاتون را هم بیخیال ، به زبون ساده تر توضیح بدم قابل درک باشه ، تشریف ببرید یه کلاس آمادگی دفاعی ( دوره راهنمایی )و یکدور با کلاشینکف معمولی تیراندازی کنید ، بعد متوجه قدرت لگد بسیار کمتر یه سلاح جنگی قدیمی مثل اون در مقابل همین تفنگ بادی میشید ، سلاحهای جدیدتر بدون لگد را فعلا براتون فاکتور میگیرم تا ایشالا دبستان را که با موفقیت تمام کردید و به دوره دوم و سوم راهنمایی که رسیدین کلاس آمادگی دفاعی رفتید... )

6- بچه دبستانی بیشتر فکر میکرد بعد یه چیزی میپروند منم قصد توضیح بیشتر از حد دبستانی را برای این سیستم ندارم.

7- البته بیشتر از اون چیزی که چشم شما میبینه هستیم و خواهیم بود ( خودباوری به سبک شما) ولی اگه پستها را مطالعه میکردید میدید که من اصلا چیزی در این مورد ننوشته بودم و یا موردی را با نمونه های خارجی مقایسه نکردم ، چون کاربردش خاص مرزی هست و در زمان ساخت فقط یک نمونه مشابه توی دنیا براش معرفی شده بود ( قبلا مخفیانه و سری یا بعدا ساخته باشن نمیدنم )که اونم یک ربات 200هزاردلاری به نام SGR-A1 بود محصول شرکت سامسونگ کره جنوبی که برای کنترل مرزهاش با کره شمالی طراحی کرده ، ما بقی مطالب پستهای دوستان بود در همین رابطه.

8- ما که هرکی را میبینم تو خونه قهر کرده ، یه تیم رباتیک راه انداخته و اتفاقا چند ساله همه مسابقات مقام اول را داره کسب میکنه ، من نفهمیدم همه که اول میشن پس چه تیمی دوم میشه ؟)
                          حالا شما یه عکس از رباتتون بزارید ببینیم ، آخرش دو صد گفته چو نیم کردار نیست !

9- من اول میخونم بعد جواب میدم ، شما همه را مثل خودتون میبنید ؟ اول جواب بدن بعدفکر کنن چی نوشتن ؟

آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                          تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                          آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                          هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

آقایون ،مهندسین عزیز جسارت من کمترین رو ببخشید ولی میخوام نظرمو بگم
                            لطفا به هم با تیکه انداختن صحبت نکنید . ناسلامتی چند تا مهندس دارن با هم صحبت میکنند!!!
                            به نظر من کار این دوستان ارزشمند هست و اینکه این روبات صلاحیت استفاده داره یا نه رو باید کس دیگه مشخص کنه.
                            اگر کسی یک روبات بسازه که فقط تو خیابون راه بره و جدول رنگ بزنه خیلی ارزشمند تر هست از اینکه یه روبات فوتبالیست بسازیم و تو مسابقات جهانی اول شه. چون فقط جنبه سرگرمی داره و کاربردی نداره!(البته نظر من)
                            امیدوارم ناراحت نشید
                            برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
                            یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

دوستان عزیز سلام . ولی منم بادیدن این ربات در مرحله اول یه سوال برام پیش اومد که چگونه با متور dc دقت برای تیر اندازی فراهم کردید چون مطمئنا برای تیر اندازی نیاز به دقت بالایی داریم(حتی اگر نیاز باشد هر هدف متحرک مورد اصابت قرار گیرد) اگر از الگوریتم خاصی استفاده کردید ممنون میشم یه توضیح کوچکی در بارش بدید . البته مطمئنان ساخت این ربات بسیار ارزشمند می باشد و حتما نمی توان گفت کامل شده است و مطمئنا در طی یک زمان دیگر دارای ویژگی های چشم گیری خواهد شد
                              موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X