ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2006/03/03
    تهران
    92
    0

سوال در مورد ربات

با سلام مي خواستم بپرسم آيا میشه به جاي ميکروکنترولر از يک کامپيوتر براي ساخت يک ربات استفاده کنم؟اگه ميشه مثلا ميخوام يه آرميچر با چند عدد ديود نوراني را با کامپيوترم کنترل کنم چطوري اطلاعات را تحليل کنم؟اگه بخوام يه برنامه c++ بنويسم چطوري دستور روشن شدن يا خاموش کردن را بنويسم؟
    آخرش یه ربات خفن میسازم!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

Re: سوال در مورد ربات

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand
    با سلام مي خواستم بپرسم آيا میشه به جاي ميکروکنترولر از يک کامپيوتر براي ساخت يک ربات استفاده کنم؟اگه ميشه مثلا ميخوام يه آرميچر با چند عدد ديود نوراني را با کامپيوترم کنترل کنم چطوري اطلاعات را تحليل کنم؟اگه بخوام يه برنامه c++ بنويسم چطوري دستور روشن شدن يا خاموش کردن را بنويسم؟
    دوست عزيز سلام
    اين كاري كه شما مي خوايد انجام بديد معولا در پروژهاي كه از دوربين براي انجام پردازش تصوير به منظور ايجاد بينائي ربات استفاده ميشه ولي اگه مي خوايد اين كاررو تنها فقط براي كنترل سيستم محرك ربات(موتورها) انجام بديد يه كم كاررو واسه خودتون سخت كرديد

به نظر من بهتر اين كاررو با همون ميكروها انجام بديد اين كارهم هزينه كمتري رو مي خواد همه اذيت كمي داره

كاري كه شما مي خوايد انجام بديدبه نوبه خود در رديف كارهاي اينترفيسي خوبه ولي اگه بخوايد بااون يك ربات ساده رو راه بندازيد!!!!!
    ضمنا براي ساخت يك ربات حتما لازم نيست از سيستم ميكروكنترلري استفاده بكنيد مي تونيد بااستفاده از مدارهاي ساده تر نيز اين كاروانجام بديد
    اگه مي خوايد اقدام به ساخت ربات بكنيد مي تونيد در بخش پروژهاي الكترونيك مطرحش بكنيد تا دوستان هم كمك بكنند
    اين كار زياد سخت نيست تقريبا تمام مشكلات ساخت ربات مربوط ميشه به برنامه اون كه ديگه شما هم بايد استادش باشيد

موفق باشيد
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سوال در مورد ربات

سلام . خوبي دوست عزيز ؟
    رضا جان درست گفتن ولي اگه مي خواهيد تجربه اي در مورد نحوه كار با پورت هاي كامپيوتر داشته باشيد من پيشنهاد ميدم اين پروژه رو با پورت موازي انجام بديد .
    توي قسمت مقالات آموزشي يه موضوع در اين مورد هست . بالاي همين صفحه يه گزينه با نام جستجو هست از اين طريق ميتونيد پيداش كنيد .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2005/12/23
    89
    73

سوال در مورد ربات

سلام اقا هوشمند.
    من همین دو هفته پیش دو تا برنامه نوشتم که در هر دو از پورت موازی (پورت پرینتر ) استفاده شده بود وبه زبان ویژوال بیسیک 6 نوشته بودم
    اولیش دقیقا همین کار مورد نظر شما یعنی کنترل دو تا موتور یه ربات و چند تا LED را انجام میداد
    دومیش که سطحش بالا تر بود مربوط به یه رباتی بود که مختصات پذیر بود ومیشد 18 تا مسیر مختلف رو بهش بدی و با تعیین سرعت حرکت روبات و قطر چرخاش , با این برنامه میشد که موتورهای پله ایشو راه اندازی کرد.
    اگه سوالی داشتی بپرس
    به نظر من استفاده از ویژوال بیسیک راحتتره تا ++c چون برنامه نویسی کمتری میخواد .
    یه سری به این دو تا لینک زیر بزن .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

موفق باشي
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4