اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ربات

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ربات

با سلام می خواستم بپرسم آیا میشه به جای میکروکنترولر از یک کامپیوتر برای ساخت یک ربات استفاده کنم؟اگه میشه مثلا میخوام یه آرمیچر با چند عدد دیود نورانی را با کامپیوترم کنترل کنم چطوری اطلاعات را تحلیل کنم؟اگه بخوام یه برنامه c++ بنویسم چطوری دستور روشن شدن یا خاموش کردن را بنویسم؟
    آخرش یه ربات خفن میسازم!

Re: سوال در مورد ربات

نوشته اصلی توسط hooshmand
    با سلام می خواستم بپرسم آیا میشه به جای میکروکنترولر از یک کامپیوتر برای ساخت یک ربات استفاده کنم؟اگه میشه مثلا میخوام یه آرمیچر با چند عدد دیود نورانی را با کامپیوترم کنترل کنم چطوری اطلاعات را تحلیل کنم؟اگه بخوام یه برنامه c++ بنویسم چطوری دستور روشن شدن یا خاموش کردن را بنویسم؟
    دوست عزیز سلام
    این کاری که شما می خواید انجام بدید معولا در پروژهای که از دوربین برای انجام پردازش تصویر به منظور ایجاد بینائی ربات استفاده میشه ولی اگه می خواید این کاررو تنها فقط برای کنترل سیستم محرک ربات(موتورها) انجام بدید یه کم کاررو واسه خودتون سخت کردید

به نظر من بهتر این کاررو با همون میکروها انجام بدید این کارهم هزینه کمتری رو می خواد همه اذیت کمی داره

کاری که شما می خواید انجام بدیدبه نوبه خود در ردیف کارهای اینترفیسی خوبه ولی اگه بخواید بااون یک ربات ساده رو راه بندازید!!!!!
    ضمنا برای ساخت یک ربات حتما لازم نیست از سیستم میکروکنترلری استفاده بکنید می تونید بااستفاده از مدارهای ساده تر نیز این کاروانجام بدید
    اگه می خواید اقدام به ساخت ربات بکنید می تونید در بخش پروژهای الکترونیک مطرحش بکنید تا دوستان هم کمک بکنند
    این کار زیاد سخت نیست تقریبا تمام مشکلات ساخت ربات مربوط میشه به برنامه اون که دیگه شما هم باید استادش باشید

موفق باشید

دیدگاه

سوال در مورد ربات

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
      رضا جان درست گفتن ولی اگه می خواهید تجربه ای در مورد نحوه کار با پورت های کامپیوتر داشته باشید من پیشنهاد میدم این پروژه رو با پورت موازی انجام بدید .
      توی قسمت مقالات آموزشی یه موضوع در این مورد هست . بالای همین صفحه یه گزینه با نام جستجو هست از این طریق میتونید پیداش کنید .
      موفق باشید .
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سوال در مورد ربات

سلام اقا هوشمند.
        من همین دو هفته پیش دو تا برنامه نوشتم که در هر دو از پورت موازی (پورت پرینتر ) استفاده شده بود وبه زبان ویژوال بیسیک 6 نوشته بودم
        اولیش دقیقا همین کار مورد نظر شما یعنی کنترل دو تا موتور یه ربات و چند تا LED را انجام میداد
        دومیش که سطحش بالا تر بود مربوط به یه رباتی بود که مختصات پذیر بود ومیشد 18 تا مسیر مختلف رو بهش بدی و با تعیین سرعت حرکت روبات و قطر چرخاش , با این برنامه میشد که موتورهای پله ایشو راه اندازی کرد.
        اگه سوالی داشتی بپرس
        به نظر من استفاده از ویژوال بیسیک راحتتره تا ++c چون برنامه نویسی کمتری میخواد .
        یه سری به این دو تا لینک زیر بزن .

Motion control of the most widely used Stepper Motor through PC's Parallel Port.

موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X