اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولوم با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولوم با avr

سلام :bye
    من به تازگی در حال ساخت یک امپلی فایر هستم که اون رو با avr کنترل میکنم
    خوب پیش رفتم تا اینکه رسیدم به جایی باید صدا رو از طریق میکرو کم و یا زیاد کنم ( همه کارها رو با میکرو انجام دادم مثل ریموت کنترل و غیره ولی ضایع بود اگه نمیشد صدا رو دیجیتالی کم و زیاد کرد :mrgreen
    گفتم شاید از طریق خود میکرو بشه ولی چجوری ؟ با pwm ?
    در ضمن از pwm هیچی سر در نمیارم :redface:

یا راه راحت تری هست ؟ :read: :cry2:
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

پاسخ : ولوم با avr

نوشته اصلی توسط maziyar123
    خوب پیش رفتم تا اینکه رسیدم به جایی باید صدا رو از طریق میکرو کم و یا زیاد کنم ( همه کارها رو با میکرو انجام دادم مثل ریموت کنترل و غیره ولی ضایع بود اگه نمیشد صدا رو دیجیتالی کم و زیاد کرد :mrgreen

میتوانید از آی سی Ds1669 یا PT2253 استفاده کنید.

دیدگاه

هم می تونی از AD8403 استفاده کنی و هم از CAT5128
      اولی یه پتانسیومتر دیجیتاله که با پورت SPI به میکرو وصل میشه، دومی هم یه مقاومت متغیر دیجیتاله معمولیه.
      این صفحه رو بخون، قبلاً راجع بهش بحث شده:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43202.msg217033#msg217033
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام.
        این یک اکولایزر با آیسی PIC16F887 میباشد که شرکت سپاهان طراحی کرده است.
        خودم هنوز این مدار رو نساختم ولی در برنامه پروتئوس که خوب کار میکند.

برای دانلود فایل (شماتیک و HEX) اینجا را کلیک کنید. ( حجم78کیلوبایت)

.
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
          اقای megaman حون دمت گرم کارم تقریبا راه افتاد oo: میگم تقریبا چون با avr کار میکنم
          من چیزی پیدا نکردم ولی اگه شما یه همچین چیزی با avr پیدا کردی منو بی اطلاع نزار :redface:
          در ضمن اگه bascom باشه چه بهتر :agree: ما که سواد نداریم بفهمیم c چی میگه :mrgreen:

AV Maziton 100

دیدگاه

در ضمن اگه bascom باشه چه بهتر :agree: ما که سواد نداریم بفهمیم c چی میگه :mrgreen:
            سلام
            اون فایل هگز برنامه است که تقریبا به زبان ماشین (زبان هگزا)تبدیل شده است.
            من نمیدونم آیا نرم افزاری هست که فایل هکز را بتواند دوباره به برنامه اولیه برگرداند؟
            اگه باشد که خیلی کارها میتوان باهش انجام داد :twisted:
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
              سلام
              اون فایل هگز برنامه است که تقریبا به زبان ماشین (زبان هگزا)تبدیل شده است.
              من نمیدونم آیا نرم افزاری هست که فایل هکز را بتواند دوباره به برنامه اولیه برگرداند؟
              اگه باشد که خیلی کارها میتوان باهش انجام داد :twisted:
              خوب از قصد فایل هگز رو گزاشتند که نتونید برنامه رو ببینید دیگه!!!!
              از نظر تئوری میشه کد هگز رو دوباره تبدیل به اسمبلی کرد اما من تا حالا ندیدم که شرکتی تا حالا این برنامه رو نوشته باشه. چون یه جورایی مثل رعایت نکردن قانئن کپی رایت میشه
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                خوب از قصد فایل هگز رو گزاشتند که نتونید برنامه رو ببینید دیگه!!!!
                از نظر تئوری میشه کد هگز رو دوباره تبدیل به اسمبلی کرد اما من تا حالا ندیدم که شرکتی تا حالا این برنامه رو نوشته باشه. چون یه جورایی مثل رعایت نکردن قانئن کپی رایت میشه
                بعضی وقت ها برای پیشرف علم باید این قانون رو نقض کرد
                تازه اگه همچین نرم افزاری باشه بی تردید به یکی ازپر ترفتار ترین و محبوب ترین نرم افزار تبدیل خواهد شد :evil:

\|/_\/_

دیدگاه

من دارم همین کاری رو که شما می خواهید انجام بدین رو رو امپلی فایر اسپیکر کامپیوترم انجام میدم صدا کم و زیاد میشه ولی هنوز کیفیت صدا مثل پتانسیومتر نیست یکم نویز داره ولی باید بشه
                  من دارم با ای سی AD8403 این کار رو انجام میدم که تو دیتا شیت ای نوشته برای کنترل ولوم میشه از این ای سی استفاده کرد

مشکل اینه که وقتی صدا رو با میکرو کم میکنم تو صدا نویز میوفته خش خش میکنه ولی صدا رو که زیاد میکنم هیچ مشکلی تو صدا نیست یا اگه کل صدای ورودی رو کم کنم (صدا رو از کامپیوتر کم کنم) بعد صدا رو با میکرو کم کنم بازم مشکل نداره

دیدگاه

مشکل نویز هم برطرف شد و الان صدا کم و زیاد میشه بدونه هیچ نویزی و حتی افت کیفیت هم نداره ، فقط برای این کار مجبورشدم از یه اپ امپ استفاده کنم
                    عیب این کار اینکه برای کم و زیاد کردن صدا مقاومت ورودی امپلی فایر رو کم و زیاد نمیکنه بلکه دامنه سیگنال صوت رو کم و زیاد میکنه نمیدونم شاید هم عیب محسوب نشه
                    تعداد قطعات شده دو تا ای سی یکیش AD8403 و دیگری TL084 (اپ امپ) و سه تا مقاومت عیب دومش هم اینکه ولتاژ مثبت و منفی(+12 و-12) می خواد برای راه اندازی اپ امپ

اگه خواستید شماتیک رو میزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                      اگه خواستید شماتیک رو میزارم
                      آقا اگه این کارو کنی ممنون میشیم
                      راستی من هر چی دیتا شیتو نگاه کردم،متوجه نشدم برای کم و زیاد کردن مقاومت باید چه دستوریو از طریق spi بفرستیم میشه شما بگید چجوری این کارو کردید
                      مرسی
                      نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

فایل پروتئوس و کدویژن و هگز رو گزاشتم
                        تو برنامه یه تابعی به اسم spisoft که اول دیتا مورد نظر برای مقدار مقاومت رو میگیره بعد شماره مقاومت مورد نظر میگیره و بعد هم ارسال میکنه که این SPI نرم افزاری هست

طرز کار ای سی این طوریه که از طریق SPI ده بیت رو میگیره که از این 10 بیت دو بیت اول مربوط به ادرس هست یعنی شماره مقاومت مورد نظر و 8 بیت بعدی مربوط به مقدار مقاومت میشه که تمامی ادرس ها و مقدار مقاومت ها بصورت MSB First هست یعنی باید بیت MSB اول ارسال بشه ، اون پایه SHDN برای خاموش کردن تمامی مقاومت هاست که برای خاموش شدن باید زمین بشه در غیر این صورت باید High باشه و پایه RS هم اگه این پایه زمین بشه تمامی مقاومت ها مقدار 80 هگز رو میگیرن یعنی مقدار مقاومت ها نصف میشه
                        برای باز کردن فایل پروتئس باید ورژن پروتئوستون 7.7 باشه
                        http://www.4shared.com/file/8SGsDe7b/AD8403.html

این مدار دو تا مضیت داره
                        1) تعداد پله های کم و زیاد کردن مقاومت ها 256 هست که میتونید با برنامه نویس کم کیند
                        2) همزمان میتونید 4 تا سیگنال صوت رو کنترل کنید یعنی دو جفت صوت استریو
                        معایت بشم که گفتم البته قیمتم یکم بالاست 6 تومن ایسی AD8403 و 300-400 تومن هم TL084
                        الان رو برد برد بستم و داره کار میکنه البته تک کانل
                        این شماتیک مربوط میشه به یک کانال که برای کنترل 3 کانل بعدی فقط از هر مقاومت 3 تا دیگه تهیه کنید چون ای سی TL084 توش 4 تا اپ امپ مخصوص صوت داره و AD8403 هم 4 تا مقاومت داره ولی همزمان از 4 تا کانال استفاده نکردم نمیدونم تو این حالت چه طور جواب بده من فقط تک کانال رو تست کردم البته ای سی های دیگه هم هستند مخصوص این کنترل تن صدا مثل PT2253 که دو کانال هست و دوتا اپ امپ نیاز داره و تعداد پله ها نیز 13 تا هست ولی قیمت خیلی خوبه 800 تومن

نمی دونم بکارتون میاد یانه ولی حتماله خیلی زیاد من از همین مدار برای اسپیکرم استفاده کنم
                        بازم سوالی بود در ختمیتم

اینم یه عکس از شماتیک اگه نتونستیم فایل پروتئوس رو باز کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                          فایل پروتئوس و کدویژن و هگز رو گزاشتم

برای باز کردن فایل پروتئس باید ورژن پروتئوستون 7.7 باشه
                          خیلی متشکرم :applause:
                          اینم لینک دانلود پروتئوس ورژن 7.7 (سرویس پک2) برای دوستان علاقه مند
                          دانلود (حجم فایل 68.76 مگابایت)

\|/_\/_

دیدگاه

ایییییییییییییییییییییوللللللللللل
                            اقا دمتون گرم فکر نمیکردم کسی جواب ما رو بده به خاطر همین دیگه چیزی نپرسیدم بازم ایول :wow:
                            اقا vahid و اقا مرتضی دستتون درد نکنه واقعا که کارم راه افتاد وحید جان در مورد مدارت باید بگم قیمتش یکم بالاست
                            ولی بازم دمت گرم

راستی در مورد تبدیل فایل هگز یه چیزایی پیدا کردم که دارم دانلودشون میکنم روشون کار میکنم اگه جواب داد تو همین پست میزارم

AV Maziton 100

دیدگاه

سلام دوباره :mrgreen:
                              اقا این چیزایی که پیدا کرم
                              تو این سایت یه برنامه نوشته که میشه فایل هکس رو به بیسیک ترجمه کرد فکر کنم برای را انداختن این برنامه باید از vb6
                              استفاده کنید :read:
                              http://www.devx.com/vb2themax/Tip/18273

http://bytes.com/topic/visual-basic-net/answers/336748-hex-dec

http://www.freevbcode.com/ShowCode.asp?ID=1825

تو این سایت برنامه های زیادی واسه این کار داره اگه adsl داری همه رو بگیر شاید یکیش بدرد بخوره
                              ما که از zoghal up استفاده میکنیم :mrgreen:

http://convert.software.informer.com/download-convert-hex-in-asm

تو یه سایت خارجی هم یه نفر همچین سوالی پرسید که چطور میشه هکس رو تبدیل کردد و جوابش این بود که به این سایت بره و برنامه رو دانلود کنه
                              حجمش بالاست ولی اینطور که نوشته فکر کنم این برنامه مربوط به میکروی pic باشه بخونین:
                              http://www.electronics-lab.com/downloads/mcu/001/index.html

AV Maziton 100

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X