اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حروف روی مته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حروف روی مته

سلام من اومدم شاسی رباتم رو oo: (فقط این کار مونده بود که انجام ندادیم که اونم انجام دادیم ) سوراخ کنم وسط کار دریل از کنترل خارج شد و خورد به کاشی و بعد هم پرید یه طرف یعنی شکست حالا رفتم مته بخرم نمیدونم مشخصات روش منظورم حروف روش چی باشه اگه میدونید تمام حروف مال چیه ممنون میشم توضیح بدید شاسی رباتم آلومینیوم 2mm شاید هم 3mm (خوشبختانه بین کار هایی که انجام دادم این یکی مثل اینکه نتیجه داده :eek: )

پاسخ : حروف روی مته

شهریار بستگی به زمینه سوراخ کاری نوشتش مربوط میشه که خود صاحب مغازه میدونه دیگه،تو فقط بهش اندازش رو بگو و اینکه تیغ فلز ، بتون ، شیشه یا چکشی باشه
    دیگه مشکل چیه مگه؟
    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
    X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
    http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

یعنی کس دیگه ای نمیدونه؟منظورم همون HSS یا HSF که روی مته نوشته شده است

دیدگاه

اونها درجه سختی مته هستن
        البته نمی دونم مخفف چه حروفی هستن ولی

خودم هر موقع می خام مته بخرم به ترتیب زیر مته ها رو انتخاب می کن
        معمولن هم بازاری ها به همین اسم میشناسن
        مته سفبد : البته به اسم آلمانی هم می شناسن البته روش ساخت آلمان حک شده و بهترین نوع مته است
        مته زرد : این مته ها کیفیت اولی رو ندارن ولی در نوبه خودشون عالی هستن
        مته سیاه : این مته ها کیفیت دوم رو ندارن ولی جنس های خارجی ش از مدل زرد هم بهتره
        البته از مته های سیاه ایرانی ش هم توی بازار هست ولی با دست هم خم میشه و بدرد مفت هم نمیخوره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

مشکل من اینه که به نظر میاد هر کدوم از رنگ ها معنی خاصی دارند و برای جنس مخصوصی هستند :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
            مشکل من اینه که به نظر میاد هر کدوم از رنگ ها معنی خاصی دارند و برای جنس مخصوصی هستند :agree:
            سلام

نه جایی از این خبر ها نیست...

یک دونه مته از نوع الماسی (سفید) بخر یه عمری ازش استفاده کن

دیدگاه

بله آقا این الماسی کارش خوبه
              تازه شهریارخان شما که حرفه ای هستین چرا!!! دیگه نباید از رو رنگ انتخاب کنید،هر مته جهت چرخش تیغه انتهاییش و شکل نوکش و وزنش همه چی رو مشخص میکنه
              مثلا درسته بتون خیلی سخته ولی مته بتون رو اگه با هاش رو فلز کارکنی میپره و میلغزه چون واسه بتون نوکش رو یه حالت L مانند در میارن،شما نگفتی آخرش واسه کار روچه ماده ای میخاین تا واست عکس و مشخصات بهترینش رو بگم
              اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
              X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
              http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

حالا چی می خای باهاش سوراخ کنی
                اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan2048
                  تازه شهریارخان شما که حرفه ای هستین چرا!!!
                  حرفه ای؟؟؟!!!
                  من میگم روی هر نوع مته یه رنگ خاص دارند با یه حرف خاص
                  من میخوام آلومینیوم سوراخ کنم گرچه که الآن سوراخ کردم کج هم در اومده ولی برای دفعه بعد باید دقت کنم این مته نقره ایه خیلی لیز میخورد

دیدگاه

خوب عزیز من با یک میخ فولادی یا سمبه یک نقطه کوچولو روی متریال بزن تانوک مته موقع کار از روش سر نخوره.

دیدگاه

سلام من اومدم شاسی رباتم رو oo: (فقط این کار مونده بود که انجام ندادیم که اونم انجام دادیم ) سوراخ کنم وسط کار دریل از کنترل خارج شد و خورد به کاشی و بعد هم پرید یه طرف یعنی شکست حالا رفتم مته بخرم نمیدونم مشخصات روش منظورم حروف روش چی باشه اگه میدونید تمام حروف مال چیه ممنون میشم توضیح بدید شاسی رباتم آلومینیوم 2mm شاید هم 3mm (خوشبختانه بین کار هایی که انجام دادم این یکی مثل اینکه نتیجه داده :eek: )
                      معمولا مته موجود در بازار از 1 شروع میشه تا10 -بر روی انتهای بدنه مته یک عددی توشته شاید 1.5 بوده که یه نگاه بکن.اون عدد ها بر حسب میل میباشد.
                      یه راه دیگه هم داری-همون مته شکسته رو ببر ابزار فروشی خودش یکی مثل اون رو بهت میده.
                      برای سوراخ کاری شاتتی فلزی احتیاج به مته آهن داری.
                      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                        سلام

نه جایی از این خبر ها نیست...

یک دونه مته از نوع الماسی (سفید) بخر یه عمری ازش استفاده کن
                        این رنگ ها واقعا معنی خاصی دارند
                        اگه می خواهی یک مته عالی بخری به فروشنده میگی مته کبالت دار بده این مته رنگ طلای یکم تیره تر و در بعضی موارد قسمت داخل مشکی می باشد وقتی چند نوع مته جلوت بزارند این مته به راحتی از دیگر مته ها تشخیص داده می شود
                        به خاطر اینکه در نگاه اول عاشقش می شوی
                        درضمن این نوع مته ها خیلی شکننده نیست وبه خاطر کبالتی که در ان استفاده می شود از دیگر مته ها تیز تراست
                        و یک نکته سعی کن سر فابریک ان را نسوزونی چون با سر کردن مجدد ان به خوبی اولش نمی شود
                        یعنی هنگام استفاده از ان از اب ویا اب صابون استفاده کن همچنین سرعت دریل را کم کن

دیدگاه

عدد منظورم نیست حروف رو میگم
                          نوشته اصلی توسط reza_agha
                          خوب عزیز من با یک میخ فولادی یا سمبه یک نقطه کوچولو روی متریال بزن تانوک مته موقع کار از روش سر نخوره.
                          تمام این کار هارا کردم ولی تاثیری نداشت کج در میومد :cry2:

دیدگاه

من چی کار کنم؟

دیدگاه

سلام
                              دوست من برای اینکه بتونی آلومینیوم رو سوراخ کنی بهتره اول با یک قطر مته کوچکتر اینکار را بکنی و بعد با مته اصلی سوراخ حاصل رو گشاد کنی.اگر با دریل ستونی داری سوراخکاری میکنی باید سرعت چرخش مته و همچنین سوراخکاری رو پائین بیاری...مته هائی که بیرون هستند بر اساس نوع کاربردشون دسته بندی میشن.مثلاHSS برای آهن و فلزات دیگر و اون مته سفید ها هم برای سوراخکاری دیوار.کیفیت سوراخکاری بستگی به گام مته و شکل V شکل نوک مته دارد.برای جلوگیری از پلیسه بر رو و پشت سوراخ از یک back up استفاذه کن.و.......مته های تنگستن دیر تر از بقیه مته ها کند میشوند اما بسیار شکننده تر و گران تر هستند.موفق باشید
                              زکات علم،نشر و پخش آن است.
                              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X